Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor kezdjem a bilire szoktat...

Mikor kezdjem a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés

Én és a húgom is 7 hónaposak voltunk, mikor anyukám elkezdett bennünket bilire ültetni. 1 éves korunkra szobatiszták lettünk mindketten.

Az én kislányom is most 7 hónapos, anyukám tanácsolja, hogy kezdjem el néha ráültetni a bilire, barátnőim viszont ellenzik, nekik csak 3 éves korukra lettek szobatiszták a gyerekeik.



2012. jan. 24. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem elkezdheted ráültetni a bilire,attól nem lesz neki semmi baja,szépen lassan rászokik.Személy szerint az édesanyám tanácsaira hallgatnék.Az én kislányom 9 hónaposan kezdett el bilire ülni,most 16 hónapos és itthon nem használunk pelenkát,vannak balesetek,de legtöbbszö magától rákuporodik nadrágostól.
2012. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem csinálod erőszakosan, akkor ártani nem ártasz vele.

De pár infó mielőtt kitalálod, hogy mi legyen:

Régebben tényleg ennyi idős korban kezdték a biliztetést, (amikor már tud ülni) de sok baba, akkor is csak 2-2.5 éves korára lett szobatiszta. Azóta rájöttek az orvosok, hogy kb. másfél éves egy baba, amikor már nagyjából érzi, hogy mit csinál és így tudja is majd kontrollálni.

Sokszor az is volt régebben, hogy az anyuka elég jól ismerte a baba szokását ilyen téren és tudta, hogy mikor fog kakilni és akkor ültette bilire. De ettől még nem szobatiszta egy gyerek, csak épp jól találjuk el az időpontot. Szobatiszta akkor lesz, ha estére is az. Ez jó esetben is 2 éves kora körül lesz.

De ha gondolod, hogy szeretnéd néha ráültetni, lehet. Legalább szokja ezt a helyzetet. Csak azzal kell vigyázni, hogy túl sokat se legyen rajta, nehogy játéknak tekintse. Ha most hamarabb elkezditek, legalább másfél éves kora körül, amikor már tényleg van esély, hogy tudatosan elkezd produkálni bele, akkor nem lesz neki új a dolog.


Még amit érdemes lenne bevezetni a bilizés mellett: néha textilpelenkát adni rá. Ezek az eldobható pelenkák olyan spéci anyagot tartalmaznak, ami nagyon szárazon tartja a babát és így nem érzi, hogy ha pisil,akkor bizony nedves lesz.

2012. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jaj de aranyos, akkor ő már tudja, hogy a bilibe kellene! :-) Azt hiszem elkezdem én is ráültetni, ártani nem árthat, bízom benne, hogy minél hamarabb sikerül rászokni.
2012. jan. 24. 13:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez a textil-pelenka nem rossz ötlet!
2012. jan. 24. 13:07
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

:)


Ez tök jó. Hárman vagyunk hasonlóan gondolkodók.

Én gondoltam, leírom a véleményem, aztán majd jönnek sokan ennek a szöges ellentétével és meglepő, hogy nem

2012. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

Örülök, hogy vannak ilyen anyukák is mint az előttem szólók. Sajnos nagyon sok anya inkább kényelemből(mert ugye a bilire szoktatás foglalkozást igényel)pelenkázza ezekbe a környezetet szennyező vackokba, még 3 évesen is.

A nekik szimpatikus felfogást hirdetik, amit a pelenka gyártók hintettek keményen el a köztudatba, hogy nem szabad biliztetni. Itt jól írta az anyuka nem sokat és nem durva erőszakkal. Van egy amerikai kutatónő pszichiáter, aki bizonyította kb. két éve, hogy igenis amint ülni kezd a baba ellehet kezdeni a szoktatást. Remélem a nem lusta anyáknál vissza áll ez a szemlélet.

15 hónaposan nyáron a gyerekeim is szobatiszták lettek 3 héten belül.

2012. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Én is csak egyet tudok érteni az előttem szólókkal! Semmiképp se erőszakosan csináld, az elrettentheti a kicsit, biliiszonyos lesz. viszont ha kitartó türelemmel teszed, akkor szerintem nagy rá az esély, hogy hamarabb és önállóan fog bilizni.

A textilpelenkás ötlet szintén nagyon jó!

Ami pedig a lusta anyákat illeti: ismerek egy hölgyet, akinek a 4(!) éves lánya a mai napig nem szobatiszta - mindössze két hónapja kezdte el biliztetni, mert a neten valahol azt olvasta, hogy lelkileg károsíthatja a gyereket a korai biliztetés. Ez akkora marhaság, mint egy ház. Megmondom én, mi okoz kárt a gyerek lelkében: hogy négy évesen még mindig maga alá vizel, és ezért csúfolják-gúnyolják az oviban.

Viszont a másfél éves húga már most utánozza a nagyot, sokszor önállóan ül rá a bilire, igaz, még csak egy-két alkalommal produkált bele.

2012. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Ne az anyukákat hibáztassátok. Tényleg az a baj, hogy a szakirodalom ezt mondja, még olyat is olvasok, hogy káros lenne (túl korán, amire sok helyen 2 éves kor előttet értik) biliztetni a babát.

Közben meg Anyuék korosztályától az hallom, hogy másfél-két évesen már azért javában biliztek a babák. (plusz látom a kiskori videónkon:)) Emellett látom az egyik rokon kisfiút, aki 4 éves és rendszeresen bekakil/pisil, eleve 3 éves volt, amikor próbálkozni kezdtek nála a bilivel. (gondolom az ő anyukája is azt olvasta, hogy előbb felesleges)

Összevetem amit olvastam, amit látok. Valahogy én is arra jutok, hogy csak igazuk lehet az öregeknek...

2012. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
"öregeknek", ezt idézőjelbe szerettem volna :)
2012. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem is ez a kérdés foglalkoztat. Pontosabban én bennem fel sem merült bennem, hogy 2-3 éves koránál hamarabb elkezdhetjük, mert én is úgy olvastam, hogy pszichikailag érettnek kell lennie rá és stb, stb, stb....

Egészen eddig ebben a hitben éltem, hisz magam körül is ezt látom a többieknél. Nekem egy lassan 9 hónaposom van és anyu most mondta, hogy lassan rálültethetem a bilire... na képzelhetetitek, hogy néztem! Még ilyet mondani! :)

Aztán csak megkérdeztem, hogy mégis mikor kezdte nálunk és mikorra lettünk teljesen szobatiszták (úgy értem éjszakára is) és mikor mondta, hogy másfél évesen, hát kikerekedett a szemem. De elgondokodtam rajta, hogy hát a hozzátáplálás sem igazán úgy megy, ahol itt írják. Pürét a gyerekem egyáltalán nem fogadott el soha, viszont szilárdat már kb 2 hónapja eszik velnk rendesen... ami állítólag szintén nem így kéne, hogy legyen... de hát... szóval lehet abban valami, hogy tényleg a pelenkagyártók nyomják a dolgot leginkább. A többiek meg követik... de nem ez az egyetlen dolog, ahol valahol a tudományos leírások ellentmondanak a látottakkal.


Viszont, amit igazán akartam írni az a következő. Sokan írják, hogy a lusta anyukák meg minden... hát nekem anyum azzal kezdte, hogy "mi azért csináltuk már ilyen korán a hozzászoktatást, mert lusták voltunk a sok textilpelenkát mosogatni... akkora macera volt, hogy az valami őrület! Neketek már jó dolgotok van ezekkel a modern csodákkal!"

Hát ennyi. :)

2014. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!