Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Gyermekemnek láza van, tünetek...

Gyermekemnek láza van, tünetek nélkül?

Figyelt kérdés
Gyermekem egyik napról a másikra belázasodott szombaton. Elvittük az ügyeletre, ahol azt javasolták, hogy csak lázcsillapítást végezzünk nála. Előzményként elmondható, hogy kb csütörtökön vagy szerdán azt vettem észre, hogy a biliben matat. Azon aggódom, hogy nehogy a körme alá szorult egy kis kaka vagy ilyesmi (bár szappannal vagy 2 percig mostuk utána a kezecskéjét). Ettől el lehet kapni fertőzést? Próbáltunk nagyon alaposak lenni. A doktor szerint csak kicsit megfázás a szeszélyes idő miatt (valóban köhög, de csak egy nagyon picit, de ma már az orra is be van dugulva). 38,7 volt eddig a legmagasabb láza, de ma a lázcsillapítás hatására 37,2 és 37,7 között mozog.

2012. ápr. 9. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szinte minden vírusbetegség lázzal indul, egy-két nap, és kiderül, mi okozza a lázat. (Jöhet köhögés vagy torok/fülfájás, nátha, bármi) Ehhez várni kell, és kiderül. Addig meg csillapítani.

Bár a 37,7 már nem is láz, csak hőemelkedés. Az is lehet, hogy már ügyesen leküzdötte a szervezete a bajt, és el fog múlni.

Ja, és van a 3 napos láz, ami három nap láz után pöttyöket hoz, amik néhány nap alatt elmúlnak.


Nem hinném amúgy, hogy a bilis dolog okozta ezt. De az is lehet, hogy ez már soha nem derül ki... :o)


Jobbulást a kicsidnek, ha nem múlik, vagy esetleg rosszabbodik, menjetek el a gyerekorvoshoz holnap.

2012. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit "megnyugtató", hogy egyre jobban köhög. Ezek szerint tényleg egy kis tavaszi megfázás lesz. Nekem gyerekkoromban volt egy komolyabb fertőzésem, és azt nem szeretném, a kicsim is átmenjen egy olyanon, ezért aggódok :)
2012. ápr. 9. 22:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt a hétvégén. Kisfiam 15 hónapos, egyik napról a másikra 39 fokos láza lett, de semmi tünete nem volt, nem volt levert, bágyadt, mint általában, ránézésre nem lehetett megállapítani, hogy ilyen magas láza van.

2 napig tartott, aztán egyszercsak elmúlt. Én 38.5 felett kezdtem el a lázcsillapítást az ügyelet tanácsára

2012. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!