Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 21 Hónapos gyereked mennyit...

21 Hónapos gyereked mennyit beszél? Szobatiszta-e? Cicizik-e?

Figyelt kérdés
az én kislányom nem szobatiszta és még cicizik. 22 szót mond magyarul és 13at románul (Erdélyben élünk és az apuka román) de mindent megért mindkét nyelven és meg tudja értetni magát velünk. Keveset beszél? (megjegyzem ezek normálisan kimondott szavak, nincs benne a különböző hangutánzás)

2012. ápr. 12. 18:33
 1/7 xStefix ***** válasza:

A beszédében eléggé le volt maradva, de nem is emlékszem pontosan.

Nem volt szobatiszta és még szoptattam.

2012. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lassan két éves. Az én lányom sem beszélt szerintem többet ebben a korban. No de később bepótolta. Tiéd is befogja. Ráér még a beszéddel. Viszont mindkét gyerekem már rég szobatiszta volt. Másfél éves koruk körül levettem róluk a pelenkát, hogy úgy szaladgáljanak, mert nyár volt és odatettem a közelbe a bilit. Semmit nem erőltettem, csak mutattam, hogy az arra van. És hát a gyerek nagyon kíváncsi. Így esett. De lehet, hogy még korábban?
2012. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát a bili mindig kéz alatt van, reggel abba megy kaki, pisi, de délutánra valahogy elfelejtjük
2012. ápr. 12. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:

21 hónaposan két-három szavas mondatokban beszélt a fiam,és rövid mondókákat mondott.a szókincse elég nagy volt.

szobatiszta 2,5 évesen lett

egy éves korában választottam el

2012. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Enyém 22hós.

Sokat beszél, nem tudom hány szót mond ki teljesen, de amit akar, azt egyszótaggal mind mondja. Amit nem tud, azt a kis kezével elmutogatja. Mindent elér, amit akar, mert mindent megmagyaráz-mutogat. Érteni is mindent ért.

Szobatisztasággal úgy vagyunk, ahogy ti- reggel bilizünk, napközben is sokat, de még pelenkában van- nyárra gondoltam én is, hogy majd ténylegesen leveszem a pelenkát is róla. Most még sokszor úgy elmélyül egy egy játékban, vagy tevékenységben, hogy bepisil-kakil közben. :)

Ő születésétől tápszeres, reggel-este még iszik tápszert- illetve már tejitalt.

2012. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
folyékonyan beszél,mondókázik. nem cicizik már 1 éves kora óta. kakiért már szól,az bilibe megy.
2012. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos ,fiú.Sokat beszél,egyszerű mondatokat mond.Egyáltalán nem szobatiszta még nem is próbáltuk és még mindig szopizik.
2012. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!