Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan és mikor kezdtétek a...

Hogyan és mikor kezdtétek a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés kapcsán jutott az eszembe. Anyám szerint lassan elkezdhetném megismertetni a 11 hónaposommal a bilit. Illetve szerinte rá kéne ültetnem bizonyos időközönként, olvasni neki, míg rajta ül. Meg hogy a szőnyegre pisilés, bepisilés a rászoktatással jár. Nálatok hogy volt?

2012. szept. 4. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom most már hogy időben el kell kezdeni.Jó nem pont egy 11 hónapossal.Az én kislányom 2,5 éves de nagyon nehezen megy a bilizés.Most már annyit elértünk hogy ráül a bilire is meg a wc-re is de még nem pisil bele.Én már bánom hogy tavaly másfél évesen nem kezdtem el neki.Ha nincs rajta pelus ritkán de előfordult hogy odapisilt ahol épp volt,igen mondhatni ez a leszoktatással jár.
2012. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát szőnyegre pisilés nálunk nem volt. de amikor már megértette, hogy a bili nem bánt, akkor mindig mondogattam neki, hogy "szóljon" ha mennie kell. persze volt pelus is, de így megtanulta, hogy szól nekem. bár mi már elmúltunk egy évesek. talán 13-14 hónaposan "kezdtük a nevelést"

27N

2012. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

Tudtak ám valamit a régi öregek!!merthogy a cél a mielőbbi szobatisztaság volt,mert mentek dolgozni.

A gyereket akkor űltették bilire,mikor magától biztosan ült,Ez lehetett 8-11 hónapos korban.

És osztom a véleményüket.Minél előbb rá kell ültetni,olvasni,játszani,mondogatni,hogy pisi,és örülni ha sikerül.Így nem fog előfordulni,hogy 2,5 éves gyerek ordítva elmenekül,ha bilit lát.És indul a pánik,hogy 3 évesen ,az óvodára nem lesz szobatiszta.

2012. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Na én képviselem a másik vonalat... :)

Nem lehet elvárni egy 1 éves gyerektől, hogy szabályozni tudja a pisi-kakit. Erre meg kell érnie agyban, hiába erőlteted. Szerinted mit fog fel a bilizésből most? Egy ismerősünk ezt csinálta, szerencsétlen gyerek a bilin ülve nézte a tévét... Ha agyilag megérik a "feladatra", saját magától rájön, hogy milyen kényelmetlen a pelenka, esetleg veszel egy bilit, elmondod neki, hogy ebbe lehet pisilni, mint a nagyok... Az én lányom 2,5 évesen egy reggel azt mondta, "anya, ki vagyok nőve nagyra, nem veszek fel többet pelenkát!". És innentől kezdve nem is kellett, nem történt sose baleset. Az éjjeli pelenka kb 3 hónap múlva maradt el. Ha erőlteted, semmivel nem lesztek előrébb, sőt... A barátnőim közül sokan rágörcsöltek a pelenka témára, levették a 1,5 éves gyerekről, hogy majd megszokja, aztán törölték úton-útfélen a pisit és öltöztették át 100x egy nap... És a legszebb, hogy semmivel nem lett előbb szobatiszta a gyerekük, mint az enyém... :D Én azt mondom, ne kínozd.

2012. szept. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

19hónapos a lányom, és 2hete már az alvós pelenkája is száraz minden du és minden este

Tegnap éjjel is felkelt és szólt, hogy pisilnie kell...

Ma már stabilan bugyiban van mindenhol, már Pest-Tarcsa között is pelenka nélkül utazunk, mert szól, ügyesen tud "szabadban" wcn is pisilni.

Én csak hagytam, had legyen pucéron, amúgy is a dögmelegben levette a pelenkát

bilit csendes zugba, mégis szem elé letettem, amikor akart ráült, felmosó meg bekészítve, ha pisil.

2012. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy nyugodtan lehet próbálgatni akár 10-11 hónaposan is. Nem kell hagyni, hogy sokáig üljön rajta és persze nem is várhatja el senki, hogy bele is menjen valami, de ha olykor-olykor sikerül pont akkor ráültetni, akkor tapsolva meg kell dicsérni. Nálunk hatalmas szerencsém van a kislányommal. 10 és fél hónaposan csak úgy kíváncsiságból ráültettem és mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne belepisilt. Sőt azóta (most 1 éves) egyre ritkább a pelusba pisilés-kakilás. Azt már megtanultam, hogy a kislányom reggeli után kakil mindig. Általában ez is a bilibe megy, de persze nem tudja szabályozni, így előfordul, hogy késő már ráültetni. Ha ráültetem adok a kezébe egy kis játékot és mondogatom piss, kaka. Nagyokat nevet rajta és ha bele sikerül valami velem együtt nevet és tapsol. Játékként fogja fel és persze még nem tudatos nála, hogy mire való, de azt megérti, hogy jó amit csinál, anya és apa örül neki. Ehhez már megérett egy pici gondolkodása. Ha nem sír, fél a bilitől ugyan miért ne lehetne próbálgatni?
2012. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 19 hónapos, de nem pisilt még bele. Hiába mondom neki még nem tudja összerakni mit kérek. Pedig most annyira fogékony időszakában van, ha egyszer belepisilne azon szépen el tudnánk indulni...de nem (: Jó, nem is erőltetem, minden nap ücsörög rajta, de nem sokáig.


11 hónaposan eszembe nem jutott biliztetni.

2012. szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, viszont már napok óta meg szeretném itt kérdezni, talán most már meg is teszem. Közel 2,5 éves kisfiammal ugyanis 2 évesen kezdtük a bilizést, és nagyon döcögősen megy. Tudom, hogy vannak olyan gyerekek, akik időben szólnak, hogy ők innentől nem kérnek pelust, de több olyat is olvastam itt, hogy a gyerek 4, sőt 6(!) éves korában döntött így, talán nem baj, hogy én nem szeretnék eddig várni. Így lehet, hogy a kislányommal már taktikát fogok választani.

Fel is teszem a kérdést!

2012. szept. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma beszerzek egy bilit. Legalább egy pelenkát megspóronlék, mert reggel a kakit mindig a tiszta pelusba nyomja.
2012. szept. 5. 10:01
 10/10 anonim ***** válasza:
próbálgatni szabad, de erőltetni semmiképp!!!
2013. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!