Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 14 hónapos baba beszélhet...

14 hónapos baba beszélhet mondatokban és lehet már szobatiszta?

Figyelt kérdés
Anyukám állítja, hogy én ilyen voltam. Látván a 12 hónapos kislányom "tudományát", nem hiszek anyukámnak. Valószínűleg rosszul emlékszik, vagy az idő szépíti meg az emlékeket.

2013. febr. 14. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
26 hónapos a kislányom. Már csak alváshoz kell a pelenka. Nagyon ritka, ha becsúszik a pisi a kis bugyiba. Tő vagy rövid mondatokba beszél. Szerintem korához képest nincs lemaradva a kislányom.
2013. febr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A beszélés lehet, de szobatisztaság szerintem nemigen.

Gyerekenként nagyon eltérők lehetnek ezek, szóval attól, hogy a Te babádnak esetleg 2x annyi idő kell ezekhez, attól még lehet, hogy másnak nem. És nem múlik ezen semmi sem.:)

2013. febr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy éves kortól (12 hónaptól) nem babának, hanem kisgyereknek szokás nevezni.


Olyan van - igaz ritkán, és föleg lányoknák - hogy egy éves kor körül már beszél, és egyszerü mondatokat is használ a gyerek, de a többség ilyenkor még inkább csak szavakat mond.


A szobatisztaság meg annyiban más, hogy ha a szülö eléggé odafigyelve szoktatja, akkor lehetséges, hogy a gyerek képes erre, de a legtöbb gyerek nyomatékos szoktatás nélkül 2-3 éves kora közt éri el ezt a szintet.

2013. febr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Helyesbítek: 14 hónapos KISGYEREK beszélhet mondatokban és lehet már szobatiszta?


Elnézést, ha rosszul fogalmaztam és ezáltal nem volt érthető a kérdésem.

2013. febr. 14. 21:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Számomra érthető volt a kérdésed. :)

Lehet, hogy régen, amikor még textilpelenkát használt anyukánk a popsinkra, előbb szobatiszták lettünk. Nekünk is rossz érzés lehetett, meg a felnőttnek is naponta több kakis, pisis pelenkát mosni, zömében kézzel. Ezért jobban törekedtek a szobatisztaságra neveléssel.

A beszéd is esélyes. Kislányom 1 évesen kezdett el beszélni, volt pár tőmondata 14-15 hónaposan. A legtöbbet használt az "anya cici" volt. :)

2013. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet,de az idő is szépítheti...Régebben mindenki "szobatiszta"volt olyan másfél éves korára,mert igazából ha ráültették és bilibe csinálta,akkoriban az már szobatisztaság volt,és nagyon hamar el is kezdték trenírozni a gyereket.

A beszéd meg nagyon változó,hirtelen is fejlődhet..Kislányom 14hónaposan az apa/anyát se igazán mondta,másfél évesen már kb. 2-300szó volt a szókincse.Most 22 hónaposan mondatokban beszél...

2013. febr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Beszélhet és lehet szobatiszta ilyen korú gyerek.
2013. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
a beszéd szinte kizárt. legalábbis tuti nem mondatokat mond, hanem néhány szót. szobatisztaság még ok.
2013. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam ilyen idősen már mondott "mondatokat". Ide gyere, popa kéj (enni kér) Szerintem kb. ilyenek lehettek a te mondataid is :)

Van ismerősöm aki mióta ül a kislánya bilire teszi, ő nagyon hamar szobatiszta lett.

Szóval vannak ilyen esetek.

2013. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az én lányom sokat beszélt már 14 hónaposan, de inkább szavakat, de azt nagyon szorgalmasan, és gyorsan fejlődött a beszélőkéje. Szobatiszta abszolút nem volt, igaz jelezte már, hogy éppen kakil vagy pisil a pelusba.

Hááát, látván az én lányomat és a környezetemben lévő gyerekeket, szerintem anyukádnak megszépültek a dolgok. Az én anyukám is sokszor ilyen :)

2013. febr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!