Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kezdtétek a szobatiszta...

Hogyan kezdtétek a szobatisztaságra szoktatást? Milyen évszakban? Ő kérte vagy ti célozgattatok rá? Voltak rituálék, azonos időben ráültetés stb?

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi most kezdtük nem rég. 2 éves a fiam. A bölcsiben látta, hogy akik már nagyobbak pisilnek a wc-n mindig nézte őket, és elkezdte mutogatni, hogy vegyük le a nacit meg a pelust és rakjuk wc-re.
2013. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2,5 évesen vettem le kislányomról a pelust, lesz, ami lesz alapon :-). Ez idén januárban volt. 2-3 nap alatt szobatiszta lett, arra készültem, hogy naponta 100x kell átöltöztetnem, de nem kellett. Úgy gondoltam, hogy óránként ráültetem, de nem kellett, ha úgy érezte, hogy pisilnie kell, ráült a bilire.

Alváshoz még adok rá pelust, a délutánit most kezdem levenni.

2013. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom most 21 hónapos. Nem rohanunk sehova, de itt a jó idő, a szobatisztaság felé vezető út első lépéseit szerintem most kell megtenni, nem télen. Szóval mi pár napja úgy kezdtük el, hogy délután, amikor már az udvaron játszunk, homokozunk, lekerül a pelus, és csak kisbugyi van. Figyelem, hogy milyen időközönként pisil (pelusban ezt azért nem látni), és beszélek neki a pisiről, próbálom rávenni, hogy szóljon előtte, stb. Ha megtapasztalom benne a rendszert, megpróbálom előtte ráültetni a bilire. Az én lányom olyan, hogy néha szól -utólag-, hogy "pisiltél, kakiltál".
2013. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!