Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor, miért pont akkor és...

Mikor, miért pont akkor és hogyan kezdtétek a szobatisztaságra szoktatást?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tartott?16 hós kisfiú anyukája
2013. aug. 19. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
mi 20hónaposan lettünk ,szinte teljesen egyszerre....én semmi extrát nem tettem: nyár volt levettem a pelust ,ő pedig elvégezte a dolgát eleinte hol itt,hol ott,de mindig jött mondta és mutatta....akkor szépen megbeszéltük milyen ügyes de legközelebb hozzuk a bilit és oda....néhányszor sikerült szönyegre is akkor sem szidtam de elmagyaráztam neki ez anyának nagy meló:)elég hamar eljött az ,hogy szaladt a biliért és nagyon boldog volt,hogy sikerült.....szerintem a lényeg a sok beszélgetés és az ,hogy sose szidjuk le
2013. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
2 ev plussz 3 honaposan kozolte velem: anyu nem akarok a pelusba pisilni tobbe. Levettem rola es a wc-ben kezdte a dolgat vegezni, bilit se akart. Nem volt egy balesetunk sem! Ejszakara meg raadtam a pelust 1 hetig de mivel reggel mindig szaraz volt, azt is elhagytuk. Elotte is probalkoztunk de tudtam nincs itt az ideje ezert nem eroltettem. A gyerektol fugg hogy miukor all keszen ra. Tudni fogod!
2013. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi úgy kezdtük kisfiamnál, hogy minden este fürdés előtt vittem neki a bilit, hogy próbáljon meg belepisilni, mert szomjas a bili. Mindig csak este. Egy idő után, elég hamar, egyszer csak szólt napközben, hogy neki már nem kell a pelus, adjak bugyit. Még nem is vettem neki, uh gyorsan a lányom bugyiját kapta meg. Olyan ügyes volt, hogy szinte egy balasetünk sem volt, mindig ment büszkén pisilni, amikor szóltam neki. Az udvaron pedig bőszen "öntözte" a bokrokat.
2013. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2,5 évesen kezdtem, idén januárban. Gondoltam kipróbálom, hátha összejön és sikerült :-). Előtte 2 évesen próbáltam, semmi hatás nem ért, oda pisilt, ahol éppen állt. Mivel szeptemberben kezdi az ovit, úgy voltam vele, ha sikerül, örülök neki, ha nem, akkor majd májusba próbálkozom. 2-3 nap alatt rájött, nem nagyon pisilt be, inkább becsurgott. Másfél hónapja már a délutáni alvásnál sincs pelenka, azért ott van még néha baleset, 4x bepisilt. Levettem róla a pelenkát, kiválasztotta a bugyit és ennyi volt. Elől van a bili, még csak szólnia sem kellett :-)
2013. aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 év 3 hónaposan.

nem azért, hogy szobatiszta legyen, csak szerettem volna, ha egyszer sikerül bilibe pisilni, csak hogy tudja mi az.

ráültettem, fél órát bohóckodtunk, hogy rajta maradjon és véletlenül oda sikerüljön. aztán sikerült, tetszett neki, így 2 hét múlva már baleset se volt :)

2013. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18 hósan kapott először egy zenélő bilit. Megmutattuk neki és elsőre belepisilt. Aztán levettük a pelust és egész nap szivárgott a gyerekből a pisi. Így meguntam a dolgot és pelenkáztunk. 1 hónap múlva azt vettem észre hogy mondja a kádban, hogy ,,KAKA". gyorsan bevittem a bilit, ráültettem és volt is kaka. Ezt egymás után 3-4 este megcsinált. Felbátorodtunk és nem adtunk rá pelenkát. 95%-osan mindig elment magától bilire 19 hónaposan. Aztán kb 20 hónapos volt amikor már másfajta bilikbe is magától elment ha nagymamázni voltunk. Aztánnéha a délutáni alvásnál elfelejtettük visszatenni a pelenkát és nem pisilt be. 22 hónapos volt kb (talán kicsit előtte) amikor már este sem kapott pelust és azóta is mindenhová bugyiban megyünk. Most lesz 2 éves, de lehúzni a bugyit még nem tudja. Szól, ha kell, de ha nincs rajta bugyi szó nélkül egyedül elmegy bilizni. Szerintem én nem csináltam céltudatosan semmit teljesen magától szokott rá.
2013. aug. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eddig csak csajaim vannak akiken már nincs pelus,majd a fiammal nem tudom hogy lesz :-)

A nagyom 2 éves +1 napos volt amikor eltettem a pelenkát reggelre,mondva,hogy nincs,bili van,szép bugyi van... Nem volt baleset- előtte 1 héttel volt esténként 1-2 sikerélménye,utána rögtön minden fele pisilt :-) .

A másodikkal már nem volt ilyen egyszerű,mert elég huncut teremtés. 23 hónaposan minden este a kádba pisilt amint bele tettem,így elkezdtem magyarázni hogy az ott a pisi,azt a bilibe kell majd... Utána egy-két este ráült a bilire fürdés előtt,pisilt,nagy dicséret,utána nappal levettem a pelust... Huncut lánykám a kérdésemre hogy kell e pisilni,egy nagy nemmel válaszolt,majd elszaladt,vissza,majd elém állt és széles vigyorral beterpesztett,a lábam elé csurgott... Két éves korára elfelejthettük a pelust :-)

3. lányom egy arany virág. 20 hónaposan ismerkedett meg a bilibe pisiléssel,de nem fűlött hozzá a foga,vissza jöttek a hosszú nadrágos idők.. nem is erőltettem. Kb 1,5 hónap telt el,mikor újra próbálkoztunk. Még éppen nem volt 22 hónapos,mikor kijelenthettem,hogy szoba-és ágytiszta :-) persze itthonról el úgy mentünk,hogy pelus volt rajta a biztonság kedvéért (mivel nem szólt,csak ráült itthon a bilire,vagy húzott a wc-hez),ami mindig szárazon került le róla :-)

Voltak balesetek eleinte,mert voltak rossz napjai,amikor nem akart bilibe pisilni,de pelus nem volt rajta.


Megjegyzem,én mindig hagytam,hogy kísérjenek a wc-re,hiszen így tanulnak. :-) Amikor már elérkezettnek láttam az időt,akkor magyarázni kezdtem Nekik. Amikor már ott voltak,hogy gyakorolták a szobatisztaságot,akkor mindig azt mondtam ,hogy "nézd,milyen ügyes vagyok! nem pisiltem a bugyiba,wc-be pisiltem!!" A középső lánynak szokása volt akkor wc-re menni,amikor már nagyon kellett. erről úgy szokott le,hogy mindig amikor pisilnem kellett- mindegy mennyire/volt hogy már durranni készült a hólyagom- mondtam nagy nyugodtan,hogy "hm,pisilnem kell egy kicsit,na ezt itt hagyom,pisilek,majd utána befejezem". Így megtanulta,hogy előbb pisilés,amit csinálunk az megvár :-)


Kíváncsi vagyok hogy a kicsi fiamnál ez hogy lesz :-) Még csak fél éves,szóval még jó pár hónapot várni kell hogy kiderüljön :-)

2013. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!