Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Járt más is úgy, hogy kipróbál...

Járt más is úgy, hogy kipróbált több mosható pelenkát is, de egy se vált be? Meddig érdemes kísérletezni? Vagy mikor kell feladni?

Figyelt kérdés

Zsebes pelenkát használunk, ez szépen illeszkedik a lányomra. De legfeljebb 2 órát bír ki (5 vagy 6 réteg betéttel), viszont ekkor már gyakran pisis a body széle. Vagy ha eszik és sokat ül, akkor az egész feneke pisis lesz, mert -gondolom- kinyomja a pisit a betétből. Volt külső-belső rendszerünk is, de azt nem is tudtam ráadni, egyszerűen nem illeszkedett az alkatára. Egyszerűen minden a mosható pelenka ellen szól. Vagy?

Kérem csak az válaszoljon, akinek van tapasztalata! Vagy hasonlóan bajban van és panaszkodna egy kicsit:-)



#mosható pelenka #zsebes pelenka
2014. febr. 3. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi már túl vagyunk a pelenkás koron, de nekünk is hasonló volt a probléma: a zsebes egy bizonyos kor után combnál mindenképp ázni fog, egyszerűen a kialakításából adódóan. A külső-belső bírja legjobban, de azok meg még drágábbak is mint a zsebesek és belsőből kell egy halom. Meg volt az is amit mondasz, hogy egyszerűen nem tudtam ráadni, mert a derekánál elállt. Én végül gyerekre szabottam magam készítettem belsőket, de nyilván ezt nem tudja, nincs kedve, stb mindenki megcsinálni. Én először azt javasolnám, egyszerű és olcsó megoldásnak, hogy próbáld meg a zsebeseket "belsőként" használni, tehát arra adj még egy külsőt, hátha megoldja a problémát. (Hátha a combvarrásnál szivárog ki a pisi, akkor mégis csak dupla gát van rajta) És persze nem tudom, hogy hogy használjátok, de fél éves kor felett minimum két betét kell. (esetlege a büfiztetős pelusokkal is meg lehet tömni, jól szívnak azok is)
2014. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Ki fogom próbálni az extra külsőt, ez magamtól biztosan nem jutott volna eszembe!

Közben meg kísérletezgetek a betétekkel, mennyi az elég és nem zavaróan vastag...

Belsőt nem tudnék varrni:-(

2014. febr. 6. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp vastagabb lesz mint egy eldobhatós pelus. Betétek közt is van különbség, van amelyik sok rétegből áll és ezt tüntetik fel rajta, de hiába a sok réteg, ha azok vékonyak. Még azzal lehet segíteni, hogy a kritikus részre raksz több réteget, pl. kisfiúknál egyik betétet félbehajtva. Vagy ha kislányod van, akkor középen kell "erősíteni". Remélem valamelyik módszer beválik majd
2014. febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kb 2 óránként én is cseréltem anno a fiamnál a moshatókat. Ezek azért nem bírnak annyit mint az eldobhatós.

És az sem mindegy, újonnan vetted-e vagy használtan, mert a sok mosástól azért kopnak rendesen, csökken a szívóképességük. Nekünk a bambusz-pelusok váltak be, és a flip márkájú külső. De a külsők is egy idő után ott ahol a legtöbb súrlódás éri (pont a combok között) egy idő után kibolyhosodnak és elkezdik átereszteni a nedvességet. Az all-in-one pelusok nekünk sem váltak be, mert ahol a külső és a belső réteg összeér, ott egy kicsit valahogy mindig "kifordul" és bizony átázik.

2014. febr. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van néhány helyen Pl Csimota pelenkánál) visszavásárlási garancia. Azt még érdemes kipróbálni. Az olcsó zsebesek (coola és barátai) nekem sem váltak be. A Csimota a popolini és a Kaway lett jó végül. A Csimota belső bambusz betéttel és popolini külsővel még éjjelre is.
2014. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Betétekkel kísérletezgetek, úgy tűnik sikerült megfelelő kombinációt alkotni. Vastagabb betét mellé 4 réteg tetra pelenkát hajtogatok, vékonyabb mellé nyolcat, azaz egy teljes pelenkát. Levágtam a tetrák szélét, szépen beszegtem lapos pelenkaöltésekkel, s így elég vastagok, de mégsem zavaróan. Tapasztalatom szerint ha a pamut tetra van felül, jobban eloszlik a betétben a nedvesség, nem koncentrálódik annyira egy helyre.

Köszönöm mindenkinek, így még nem kell feladnom!!!


Utolsó válaszolótól kérdezném,hogy kaway pelust hol tudott venni? Olvastam róla régebben, s mindenki csupa jókat írt.

2014. márc. 2. 22:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Használtam vettem a mamamin.

Ez is érdekes lehet neked:

[link]

A 60. hozzászólásban írnak egy spéci betétről.

2014. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!