Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van értelme a pelenka nélküli...

Van értelme a pelenka nélküli esti bepisilés leszoktatáshoz?

Figyelt kérdés

1 hete nem adok éjszakára pelust a kislányomra, de ugyanúgy bepisil. Az oviba néha a délutáni alváskor is.

Azt mondták az oviba, hogy azért, mert estére pelenkát kap és megszokta.



2014. febr. 13. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem éjszakánként ébreszd fel 1x-2x úgy, hogy alvásnál nincs rajta pelus és kérdezd meg nem kell-e pisilnie. Vagy vezesd ki a wc-re és mondd, hogy próbáljon meg pisilni illetve mond neki ha úgy érzi pisilnie kell, szóljon neked és kimész vele. Ennyi ötletem van, ha esetleg még nem próbáltad.
2014. febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 évesen lett nappalra szobatiszta. Onnantól a nappali alváshoz sem kellett pelus.

Éjszakával 3,5 évesen kezdtünk próbálkozni. Pár hétig kétszer is kivittük éjjel pisilni, aztán már csak egyszer. Aztán egyszercsak átaludtuk az éjjelt, elfelejtettük kivinni, és száraz volt az ágya reggelre. :) azóta nem hurcibáljuk, felébred ha esetleg pisilnie kell.

Akkor pedig sokan mondták nekem, hogy ez nem jó módszer, nem érett még rá, adjam vissza rá a pelust. Nem tettem, és 2-2,5 hónap alatt ágytiszta lett.

2014. febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Olvastam erről a módszerről, hogy éjjel megpisiltatják a gyereket.

De ez nem rossz a gyerkőcnek, hogy fel van keltve éjjel?

Nem beszélve a szülőről. ;)

2014. febr. 13. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Hét figyelj, ha az eddigi módszerek nem váltak be, túl sok veszteni valód nincs... Nyilván beszélsz hozzá, megsimogatod szépen lassan felfog ébredni. Nem tudom melyik a rosszabb egy ideig felkelni éjszaka még rááll a szervezete és hozzászokik, vagy aggódni és hallgatni az óvodai panaszokat. Egy próbát mindenképpen megér én azt mondom. Nekem sajnos nincs más ötletem...
2014. febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben.

Az is igaz, hogy hajnalban felébred mikor érzi, hogy bepisilt.

Ahhoz képest jobb ha időben fölköltöm és legalább nem kell ágyneműt + ruhákat cserélni.

2014. febr. 13. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze ha amúgy is felébred akkor csak hasznodra válhat. Remélem beválik. :)
2014. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nekem azért nem volt megterhelő felkelni, mert az utolsó trimeszterben voltam hugival, és így is úgy is legalább kétszer mentem éjszaka pisilni :)

Ezt használtam ki, hogy vigyem a fiamat is.

Próbáljátok ki.

2014. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!