Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3,5 eves kisfiunk szobatiszta...

PeterM kérdése:

3,5 eves kisfiunk szobatiszta de kakilni csak pelenkaba hajlando, Esetleg van otletetek miert?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk raultetni a bilire se a wc szukitore..

Mar ejszaka is szobatiszta persze parszor bepisil ejjel de ezek "balesetek".

De a pelusrol le szeretnenk szoktatni.

Valaszotokat elore is koszonve

Peter



2014. márc. 2. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sokszor hallottam,hogy a kakit annyira magukénak érzik,szinte mintha a testrészük lenne,hogy nehezen engedik el.Bizonytalanságot szorongást vált ki hogy beleesik egy nagy lyukba és ki tudja hova megy utána!Ez így most elég morbidnak hangzik,de én ezt még a védőnőtől is hallottam már!Biztos megérik rá hamarosan ne aggódj!
2014. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tenyleg morbid, de igaza van az elsonek. :) Az en hasonlatom meg durvabb, de nalunk peldaul a cicank nem akarta engedni, hogy kidobjuk az alombol, rendszeresen belenk harapott mikor kivettuk.

Ugy tudom ez van a babaknal is, nekik ez meg nem szemet, hanem az o "reszuk", hozzajuk tartozik, es nem ertik, miert dobod ki. Beszelgessetek vele sokat, magyarazzatok el neki, hogy a "budinek" a wc-ben a helye, hamarosan biztosan megtanulja.

2014. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2014. márc. 2. 17:09
 4/6 lcs ***** válasza:

fu, hát én ilyen hasonlatokat nem hallottam még, de érdekes :))

írtad a wc szűkítőt. nem tudom, nektem milyen van, sok féle van belőle. nekünk egy lépcsős változat van, aminek béka formájú az ülőke része. Anno amikor szoktattuk a lányomat a wc-re, akkor megbeszéltük vele, hogy a béka várja a wc-ben /meg kell itatni/etetni :)/, ügyesen egyedül fel kell mászni rá /már az is egy program:)/ és megdícsértük milyen ügyes :) aztán oda ültem mellé, és mindig adtam a kezébe valamit a fürdőszobából (hajkefe, vagy valami krém), és nézegettük, megbeszéltük mi az stb, lényeg, hogy tereltük a figyelmét, hogy ne a wc-vel foglalkozzon, és mire észbe kapott, már szinte megvolt a pisi/kaki :) esetleg ilyesmit megpróbálhattok, hátha lesz valami változás :)

2014. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányom ugyanilyen volt! :-) 2,5 évesen éjjel-nappal biztonsággal szobatiszta volt, de kakiláshoz kérte a pelenkát. Bármit ajánlottam, csak a pelenkát kérte. A rokonságból volt, aki megpiszkálta a gyereket, amit nem hagytam. 4,5 éves koráig ment ez így. :-) Ajándékkal kecsegtettem stb. mint más szülő is, semmit nem használt! Viszont imádja a mákos sütiket. Mondanom sem kell, ha ez a pelusba távozik a 4,5 éves gyereknél, az tuti fürdetés. Megkért, hogy süssek neki, és mondtam jó, de akkor legalább próbálja meg a kakit a WC-be. És láss csodát: a gyerekem ráült, és sikerült neki! Nyilván öröm táncot jártunk. Utána már nem is kérte a pelust, azt mondta nem is érti miért kellett eddig egyáltalán... :-) Úgyhogy ez szimplán türelem játék.
2014. márc. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is van. 3 éves múlt. Egyenlőre semmilyen ajándékra, igéretre nem ül sem bilire, sem wc-szűkítőre kakilni. Szerintem is az idő oldja meg. Próbálkozni kell, aztán egyszer csak sikerül.
2014. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!