Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mi a véleményetek a mosható...

Mi a véleményetek a mosható pelenkákról? Használtok ilyet? Gazdaságosabb, mint az eldobható? Mennyivel macerásabb? Bírja a gyerkőc bőre?

Figyelt kérdés

Ez pedig a link:


[link]



2014. márc. 14. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Én azt szeretnék majd használni
2014. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is egy olyan dolog, ami egyénenként változó. Biztos,h vmivel gazdaságosabb, és az is,h macerásabb. Azt előre nem lehet megmondani,h a gyerek bőre fogja-e bírni - ilyet is, olyat is olvasni.

De mi is ki szeretnénk próbálni. Előre egy nagy csomagot, 30-50 ezerért nem vennénk. Rendeltünk így előre 1 darabot :). Majd meglátjuk,h mennyire fog valójában passzolni a picurra, stb. Ha nincs különösebb gond, akkor rendelünk még mondjuk 5öt-6ot, és akkor hosszabb távon is ki tudjuk próbálni. Ha ez is beválik, akkor jöhet egy nagyobb csomag.

Az biztos (a fórumok alapján),h éjszakára, utazásokra eldobhatót fogunk használni így is.

2014. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre mi sem szeretnénk a teljes garnitúrát megrendelni, csak pár darabot, tesztelésre. Éjszakára, hosszabb utazásnál mi is eldobhatót használnánk.
2014. márc. 14. 11:29
 4/10 edit1979 ***** válasza:
Szia, én nem használtam, de a barátnőm jól befürdött vele. Ők vettek egy nagyobb kiszerelést, majd ha jól emlékszem kb. 3 hónap után feladták. A pelus (a fantasztikus állítható méret miatt) túl magasra jön fel, így kisértette a baba pocakját. Azóta Ő is eldobhatót használ.
2014. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is most tervezem beszerezni születendő babánknak a mosható pelusokat.

Hogy megéri e? Eldobhatósból átlagosan havi 10.000 ft-ért vesznek a kényelmesek: ez a gyerek szobatiszraságáig (2-2,5-3 év) 2-3 százezer forint.

A moshatósból (attól függ hány naponta szeretnél mosni és hogy milyen típust választasz 40-80 ezerből megoldható, plusz ha lesz kistesó akkor már nem jelent egy fillér kiadást sem a pelenka. Attól függően, hogy milyen mosószert használsz és milyen gyakran mosol havi 1500-2000 ft plusszt jelent a mosás.

Én azt tervezem, hogy 7- 8 db egyméretes AIO zsebes pelust veszek, 25-30 perfoldot és néhány bambusz meg kender betétet az éjszakákhoz.

Így a pelust újszülött kortól a leszokásig tudjuk használni, a perfoldok miatt nem kell a külsőket minden pelenkázásnál cserélni és ezzel a mennyiséggel 3 naponta kell csak mosnom.

Hogy mennyire macerás? Most úgy gondolom, hogy nem macerásabb mint egy papír pelenkával bajlódni. Pelenkázáskor le a babáról, kakifogót kidob a wc-be perfoldit pedig ecetes vízbe tesz a következő mosásig. Babaruhát amikor mosol egyszerűen át kell pakolni a gépbe a beáztatott pelusokat és indulhat a mosás. Szóval én nem làtok benne plussz melót. De ha bizonytalan vagy inkább vegyél 1-2 különböző típusú mosható pelust (ne kínait) és tégy egy próbát.

Ja és még valami , ha nem jön be az első ne add fel hisze minden baba alkata, formája, pisilési és kakilási szokása más így más és más pelus válik be náluk (eldobhatós papír pelusból sem válik be be mindenkinél mindegyik, mégsem adják fel és mondják azt hogy többet nem adnak pelust a gyerekükre).

2014. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Anyuci1976 ***** válasza:
Én személy szerint meg voltam róla győződve,hogy a baba bőrének sokkal jobb a mosható pelenka.Vettünk 2 külsőt és 7 betétet 16.000.- Ft-ért.Akárhogy kísérletezek,átázik,kifolyik belőle minden,komplett ruhacsere van minden alkalommal.Lehet,hogy valamit nem jól csinálok?
2014. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 andi9208 ***** válasza:
46%
Szia! én jelenleg is mosatót használok, és nem volt drága, lehet olcsóbban is venni, én 1200 ért vettem darabját, plusz 300ért belsőt. nekem remekül bevált, utazáshoz persze én is eldobhatósat használok, de éjszakára, meg otthon nem. éjszakára 2 betétet rakok be, és kibírja. kakihoz meg lehet venni pár száz forintért szűrő papír félét, direkt pelenkához, nagyon puha, és a kakil, azt könnyen kiveszed és lehúzod a wc-n, így kevésbé kakis a pelus. egyébként mosószódát használok, és tök jól kijönnek a foltok. arra kell még figyelni, hogy ha rá adod a pelust, akkor a betét sehol se lógjon ki a külsőből, és akkor nem fog átázni sem. A popsiját meg nem valószínű, h bántani fogja, csak krémezzed mindig. viszont mikor jön a foga, akkor inkább eldobatósat használj, mert akkor mindenképp kipirosodik a bőre, és akkor jobb ha az anyag nem dörzsöli, az amúgy is kisebesedett bőrt.
2014. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Kedves andi9208!


Te hol vetted a pelusokat? Én az ekopel oldalán nézelődtem és ott alsó hangon is 1900 Ft-ba kerül a legegyszerűbb külső.

2014. márc. 18. 12:07
 9/10 andi9208 ***** válasza:
vatera. lehet használtat is venni, de szerintem, ha már veszel, akkor mindenképp ujjat, és van több szín, minta, szóval, szerintem tök jó, egy próbát megér.
2014. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem gazdaságosabb. Kisfiamat összesen másfél évig "moshatóztam", ekkor terhes lettem, nem bírtam a szagát, szüneteltettem, utána meg már nem viselte el magán a nagyobb csomagot. Eltettem a lányomnak, akire nagyon nem illett ez a fajta pelus, minden kifolyt, mindig. Eladtam, többért, mint amennyiért vettem!

Meggyőztem magam,hogy sok macera, minek ez nekem... De csak ezen pörgött az agyam, hogy kellene mást is próbálni. Így próbálkoztam más fajtával, nagyon olcsó kínai zsebessel, de az katasztrófa volt, noha a fazon stimmelt. Drágább zsebessel, kifolyt. Volt egy darab bambusz belsős zsebes pelusom, azzal sose volt baj. Emellett döntöttem, ebből van most 18 darab és sok-sok betét. Gyakrabban kell cserélni, de nem macera a kezelése. Kiöblítem, megy a vödörbe, kb. 3 naponta mosom. Mosószappannal mosom. Lassan szárad, de nem gond. Fontos volt, hogy vagy magas hőfokon lehessen mosni vagy bambusz legyen, mert az alapból antibakteriális. Ha összerakom a pelusokat, a férjem is simán ráadja, kiöblíti.

Hosszabb sétához és alváshoz eldobhatót kap. November óta használjuk a bambusz belsős zsebeseket, és már behozta az árát.

Összefoglalva a tapasztalataimat: elhatározás kérdése. Érdemes először egy-egy olcsóbb, de jó pelust kipróbálni, illik-e a babára, milyen a kezelése, bírja-e... Ha megvan a nyertes pelus, akkor abból kell készletet szerezni. Számolni kell azzal, hogy minél nagyobb a baba, annál több betét kell, ha olyan fajtát választunk. Sok egyméretes pelus tényleg nem kényelmes kicsi babáknak, inkább csak 3-4 hónapos kortól, de ez megint csak alkat (és súly) kérdése.

Sokan többféle pelust használnak, én ezt direkt nem akartam. Szerintem pont elég, hogy a férjem is pelenkáz, nem akartam megzavarni azzal, hogy mit mivel kell kombinálni, és emiatt ne csinálja.

2014. márc. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!