Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Erőltessem az ágytisztaságot...

Erőltessem az ágytisztaságot vagy még nincs itt az ideje?

Figyelt kérdés

Kislányom most már 3,5 éves, tavaly nyár óta szobatiszta, de az éjszakai alváshoz még kell a pelenka. Lassan egy éve várom a csodát, hogy reggelre száraz legyen a pelus, de mindig tele van pisivel. Pedig pisilünk lefekvés előtt, egyszer-kétszer próbáltam már pelenka nélkül altatni, de többször is bepisil álmában, és észre sem veszi, alszik nyugodtan tovább.

Nagyon aggódom, mert a környezetemben már minden gyerek sokkal korábban megvált a pelenkától.

A védőnő szerint ne adjak rá pelust, hanem ébresszem fel éjszaka többször, és vigyem ki pisilni. Szerintetek? Aki csinált ilyet, nála bevált?

A tesójánál nem volt ilyen gond, simán ment, már 3 éves kora előtt száraz volt az éjszakai pelus is, elhagytuk és kész ennyi volt.

Van valami baja a lányomnak?



2014. máj. 30. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

nincs baja

van olyan h éjjelre később lesz - 4-5 évesen

majd megérik rá ne erőltesd csak megfázik éjjel a pisis ágyban...

2014. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pszichológus azt mondta hogy az kifejezetten káros,mert én is csináltam hogy felkeltettem, és így nem pisilt be éjszaka viszont az a baj,hogy ehhez hozzászokik. Nekem egy táblázatot javasolt, amiben minden bepisilés nélküli éjszaka után kap egy matricát ,5 után egy apró játékot, csokit vagy bármi jutalmat, nekünk ez csodálatosan bevált, utána kb egyszer volt bepisilés (lassan egy év alatt!)
2014. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is pontosan úgy csináltam,ahogy a védőnőd mondta. Lefekvéskor pisilt,pisiltettem,amikor én lefeküdtem és amikor éjjel felébredtem. Ez ment kb egy hónapig,azóta talán 2szer volt baleset,de akkor is beteg volt...
2014. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Erőltetni semmiképpen.

Nálunk úgy mutatkozott meg az ágytisztaság, hogy reggelre több napig egymás után száraz pelussal kelt fel a fiam. Ekkor nem egészen 3 éves volt. És akkor már éjszakára sem adtam neki pelenkát. És ő az a típus volt, akinek nem kellett éjjel pisilni. Tehát nem is kelt fel, mert nem pisilt. Aztán ha véletlenül úgy jött ki a lépés, hogy többet ivott lefekvés előtt vagy nem pisilt közvetlenül előtte akkor volt 1-2 baleset, mert mélyen aludt és nem kelt fel. Ezért használtunk is lepedőt az ágyra, hogy ne legyen semmi pisis. És olyan jó 3 éves, inkább 3 és fél éves korára jutott el odáig, hogy ha kell neki éjjel nagy ritkán, akkor már felkel és elintézni.

Szóval 3 és fél évesen szerintem ez még belefér. Majd még egy kicsit érik hozzá és pár hónap múlva szerintem menni fog az ágytisztaság is.

Az egyik barátnőmnél volt így, hogy náluk úgy hagyták el éjjel is a pelust, hogy felébresztette a gyerekeket éjjel és vitte pisilni őket. Aztán már maguktól is felkeltek egy idő után.

2014. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
hát én tuti nem tudnám felébreszteni a lányomat, olyan mélyen alszik, na meg ha sikerülne is, akkor meg nem lenne magánál. no meg persze nem is akarnám felébreszteni. a helyedben lehet várnék 4 éves koráig, aztán pedig a táblázatos, matricás, ajándékos ötletet bevetném.
2014. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem érett meg a dologra, akkor a fejed tetejére is állhatsz, nem lesz éjjelre ágytiszta. Persze lehet próbálkozni trükkökkel, lehet, hogy valami beválik. Nálunk sajnos semmi nem jött be. A lányom már jóval idősebb, mint a tied, és elhiheted, hogy mindent kipróbáltunk, több orvosnál voltunk és mind azt mondta, hogy semmi baja, nem tudunk mást tenni, csak várni, előbb utóbb megérik rá. Örökölt dolog, a férjem szintén nagyon későn lett ágytiszta. A fiam 3 éves múlt, semmit nem tettem, amivel befolyásolni tudnám az ágytisztaságot, és egyszer csak azt vettem észre, hogy nem pisil be éjjel, ennek lassan 2 hónapja, és azóta sincs baleset. 5 éves korra mondják, hogy a gyerekek nagy része már ágytiszta lesz, ezelőtt orvos sem foglalkozik vele, szóval még bőven ráérsz aggódni a dolgon. :)

Ébreszteni ne ébreszd éjjel, nekünk a nephrológus, körzeti orvos és a pszichológus is megtiltotta.

Baja nincs, max ő később érő típus ilyen téren, de ez a kor még bőségesen belefér. Ne aggódj! :)

2014. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már kezdtem megijedni a vegyes válaszok miatt, de az utolsó válasz meggyőzött, szerintem az enyém sem érett még erre, hiába nyaggat mindenki, hogy ennyi idősen már senkinek sincs pelenka!

Az a baj, hogy minden egyes reggel tele van pisivel a pelenka, nincs száraz éjszaka, tehát még jutalmazni se tudom elkezdeni, mert nincs mit.

Úgy gondoltam, adok még neki időt, várok egypár hónapot, meglátjuk, erőltetni én sem akorom, ha felébresztem éjszaka, olyan mélyen alszik, hogy magáról sem tud, nincs értelme...

Mindenkinek köszönöm a választ!

2014. jún. 1. 08:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Vegyes válaszok? Egy ember kivételével mindenki azt mondta,hogy nem baj,nincs elkésve, ne ébreszd éjjel.

Nálunk minden éjjel bepisilt, a táblázat elkészítése után viszont nem. Szóval egy próbát megér.

2014. jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Külföldi országokba a szobatisztaságot kb 4 éves korra az ágytisztaságot kb 5 éves korra teszk!csak itthon ilyen "verseny" ez is!

Kérlek ne erőltesd főleg azért mert az éjszakai vizelet tartáshoz egy bizonyos hormon termelődésnek kell beindulni,és ez valakinél3 valakinél 4-5 évesen jön el!Ja és ne is ébreszd sztem meg a jutalamzásos táblázatot is hanyagold egy időre!Ezt mondjuk nem is értem,éjszaka nem is emlékszik rá hogy bepisil akkor hogy menne ez a jutalmazás,lehet csak még nagyobb lekifurdalást okoznál,mert reggel elkeseredne hogy nincs juti!

Vmelyik nap egy barátnőmmel beszélgettem,az ő 4 éves lánya is még minden éjszaka pelusos és full tele van a pelus!Ő nem erőlteti,nem aggódik ezen!Te is tégy így!Mint mindíg mindennél erre is meg fog érni a gyereked!

2014. jún. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én sem értettem ezt a jutalmazást, csak nem mertem írni, mit jutalmazzak, ha minden éjszaka full pisi, és ő nen is emlékszik rá, nem is érti miről beszélek. ha hormon, akkor tényleg jobb ha várok még nem is feszegetem a témát.
2014. jún. 3. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!