Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam még nem szobatiszta?

Kisfiam még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Novemberbe lesz 3 éves, szeptembertöl már elvileg oviba járhatna, ha szobatiszta lenne. be is irattam, de a pelusdolog miatt nemhiszem hogy sikerülni fog. Probáltam bilit, wc ülökeszükitöt, probáltam jutalomcsokit, tapsolni ha esetleg hajlando ráülni, elvittem az oviba ( ami nagyon tetszik neki), mondtam ha bilibe pisil meg kakil akkor ö is mehet már oda, de nem. érzi ha kell neki, olyankor félrevonul, például asztal alá, vagy valahova elbujik. Valamelyik nap rá akartam ültetni a vécére mikor láttam hogy kakilni készül, de visitott hogy ö fél. Nem volt szivem ott tartani. Mit tegyek? Kérlek segitsetek! Elsö gyermek. Ja amugy nagyon okos, szépen beszél, dalokat tud, énekel, angolul is tud valamennyit, sokszor ő mondd nekünk mesét, szoval képes lenne rá, de nem akar. Pedig soha nem erőltettem , ugy voltam vele hogy ráér majd ha ő akarja, de most már nagyomn jo lenne....

2014. jún. 20. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, vannak ilyen gyerekek. Talán, ha együtt mennétek WC-re és a gyerekben "természetes" tevékenységként rögzülne, akkor talán gyorsabban menne.
2014. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miota tud járni, kb, 1 éves kora ota mindig jön velem vécére. Sokszor az apjával is. Le se lehetne vakarni.Néha zavar is kicsit, de mindig beengedem .
2014. jún. 20. 15:15
 3/5 A kérdező kommentje:

Multkor volt nálunk egy rokon kisfiu, kb.5 éves, mondta hogy psilnie kell, mutassam meg a wc-t. Erre a kisfiam elkezdett röhögni, hogy milyen buta ez a kisfiu, hogy nincs pelusa...

Nem tudtam hogy sirjak e vagy nevessek rajta...

2014. jún. 20. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet :-( Augusztusban lesz 3éves a lányom és szeptembertől menne elvileg oviba mert beirattam,be is vették viszont a szobatisztasággal már régóta szenvedünk.Egyszerűen nem akar a bilire sem ülni és a wc-re sem.meg is mondta hogy nem akar ha erőltetem meg üvöltve menekül előlem.ha ráültetem a bilire felugrik és elhajítja a bilit.Mi lesz így velünk??Védőnő azt mondta hogy ne erőltessük mert annál rosszabb lesz de akkor mit csináljak??most hogy voltak a jobb idők nem volt rajta pelus persze ki volt készítve a bili,de inkább elbújik a lakásba és bepisil valahová és addig nem kakil míg rá nem adom a pelust minthogy ráüljön a bilire.Katasztrófa!Én már teljesen el vagyok keseredve.Ráadásul pár nap múlva érkezik a tesó is..szóval nem tudom mit csináljak már..Egyébként ő is verseket tud meg szépen beszél,számol,de ez egyszerűen nem megy... :-(
2014. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vedd le róla a pelenkát! Adjàl rà nagyfiú bugyit. Nem fogja össze pisakítani magát ne fèlj csak párszor. Akkor majd mosol... Hamar rà fog jönni mi a lényeg, nem akar majd kakis pisis lenni.. Az enyèm is így volt, megeleégeltem a könyörgést 3 éves koráracès rájöttem csak lusta! Levettem róla a pelenkát és mondtam nincs többé, ne félj egyszer se szart be! Hanem mondta óh okè megyek a wc-re...
2014. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!