Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nem szól ha pisilni kell,...

Nem szól ha pisilni kell, most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves. Januárban csatlakozik a kiscsoportosokhoz az oviban, addigra kellene szobatisztának lenni. Nagyjából 3 hete kezdtük a szobatisztaságot. nem szól, ha rajtam múlik, és bilire ültetem időnként, akkor belepisil, de ha én nem ültetem rá, hanem várok hogy ő szóljon, akkor bepisil. A kakilást úgy ahogy mondja. A pelus van amikor száraz reggelre, de sokszor van hogy éjjel kér inni, így sokszor csurom pisi minden reggelre. Mit tegyek? Nem szeretném visszaadni rá a pelust. Már mindennel próbáltuk "meggyőzni", de nem szól.
2014. júl. 2. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem baj!Az enyém sem szólt,én óránként ráültettem,belepisilt,és egyszer csak elkezdett szólni is.Januárig még rengeteg ideje van,és szobatiszta is lesz addigra csak ne erőltesd.
2014. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hát nagyon remélem! Akkor folytatjuk így tovább :)
2014. júl. 3. 07:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt. Én visszaadtam rá a pelust és hagytam egy hónapot. Utána megint megpróbáltam és egy hét alatt szobatiszta lett a következő héten már ágytiszta.

Minden gyerek más. Hagyni kell nekik időt.

2014. júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy januárban már elkezdtük. Akkor kezdtem a sulit, így minden péntek-szombat anyós vigyázott rá. Ő pedig nem folytatta amit én elkezdtem, hiába mondtam neki. Pedig januárban tiszta lelkes volt a fiam, mindig szólt ha pisilni kellett, mindig mentünk és nagy öröm volt hogy ha belepisilt, kevesebb baleset volt mint most. Akkor úgy voltam vele hogy jó, lesz nyári szünet a sulimban itthon leszek, akkor megpróbáljuk újra. Mivel januárban anyósom hallani sem akart a szobatisztaság próbálkozásáról, mert megfázik, meg összevissza pisili a lakást.... Most már ez a harmadik hete hogy pelus nélkül vagyunk. Ma miután bepisilt, bugyi nélkül volt a lakásban, és térült fordult, egyszer csak önállóan egyedül odaállt a bili elé és nagyjából belecélzott! Nagyon megörültünk és megtapsoltuk. remélem lesz ez jobb is, mert félek, hogy az a baj hogy januárban nem volt következetesen elkezdve ez az egész. Pedig akkor olyan jókat nevetett azon hogy kolbászosat kakilt a bilibe :) Most meg toporog meg tartogatja, eddig naponta kakilt, most van hogy 1,5 napig nem.
2014. júl. 3. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Emlekszem az akkori kiirasodra. Hat anyosodnak csak igaza lett! Biztos orul most maganak. Sajnalom, hogy ennyire visszaesett a dolog. Remelem hamar megint megtalalja az utat a fiad a bilihez ;) Hisz egyszer mar kozel allt hozza. Azert meg a nyarbol van hatra. Ha valoban keszen lal ra, akkor sikerulni fog!

Van un. leszoktato bugyi. Ha bepisil, olyan mintha gatyoba csurrantana, tehat erzi. De nem lesz tucsa mindenhol. En most, ha nem adok pelust a lanyomra, ezt adom. Megsem pelenka, le is tudja huzni stb.


Azt, hogy szoljon sajna nem tudom mivel lehet meggyozni :( sanszos, hogy csak akkor fog majd szolni, amikor magatol eszebe jut. Ezen szerintem nem lehet valtoztatni :(

2014. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szinte teljesen a visszájára fordult minden. Most egy nap kb 10szer pisil be. Már mindenhol tócsák vannak a szőnyegen. Nem szól. ha én ráültetem akkor belepisil. Itt csak attól félek hogy mi lesz januárig az ovikezdésig? Fog menni ott az oviban pisilés-kakilás, így hogy még itthon sem megy? Tudom hogy még odébb van, de nem tudom elképzelni hogy ez ennél jobb lesz... Most az jutott eszembe, hoghy visszaadom rá a pelust egy hónapig. És majd augusztus elején újra kezdjük. Aug végén megyünk nyaralni, oda szobatisztán szerettem volna menni. Mit gondolsz, visszaadjam rá apelust?
2014. júl. 7. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok: en igy ebben a felallasban visszaadnam :( Pisil szanaszet, abbol szerintem nem lesz szobatisztasag elobb, csak takaritas :( Ezert irtam a leszoktato bugyit. Milyen pelust hasznaltok? Nadragpelenka? Az meg jo alternativa lehet, hogy ha akarja lehuzza....bar a pelust is leszedik mar, ha nincs rajta body ;)

En is ezert kezdtem el meg a dacolos idoszak elott, hogy hatha addigra jutunk valamire. Aztan lehet nalunk is az lesz a kov. pont, hogy nem es nem akar.


Amit en csinalnek. Nadragpelus es gyakori bili, wc. Hanyagolni semmikeppen nem hanyagolnam a temat most, mert utana sem lesz konnyebb. Foleg ha jol veszem ki, majd mesz vissza tanulni, a fiad az anyosodhoz...na mondjuk ott megint sok segitseg lesz egy epp szobatiszta kicsire :( Remelem nem adjak ra a pelust, csak hogy ne kelljen kivinni ot!

2014. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!