Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Aki 15-18 honapos kor korul...

Aki 15-18 honapos kor korul kezdte a szobatisztasagra szoktatast annak mikorra lett szobatiszta?

Figyelt kérdés

Elkezdtem 17 honapos lanyommal a wc-hez szoktatast...inkabb igy neveznem nem szobatisztasagra szoktatasnak ;) Es erdekelne, hogy aki hasonlo korban kezdte annak mikorra lett lenyeges latszatja. Pl. szol a kicsi, reszben sikerulnek a dolgok stb. Barmi erdekel.


A lanyom most 18 honapos, es egy honap alatt odaig jutottunk, hogy a kaki az esetek nagy reszeben a wc-ben landol, pisilni meg mindig pisil, ha rateszem a wc-re...vagy bilire. Az elobbi esetben neha szol,, neha latom, hogy nyom, es kerdezem tole, es mar megy is a wc-hez, es ott folytatja a muveletet :)


Erdekelne, hogy hogy fog ez folytatodni. Vagy vege lesz a nyarnak, es a bolcsi miatt minden vissza kerul a regi kerekvagasba, es majd 3 evesen szobatiszta lesz?



2014. júl. 5. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Én csak olyat ismerek, aki 1 évesen kezdte a szobatisztaságot, vagyis óránként a bilire ültette a gyerekét és dicsekedett vele, hogy az ő lánya már bilizik. Na, az ő gyereke sem lett előbb szobatiszta, mint a nagy átlag, akik először megvárták mire megérik a gyerek rá és akkor kezdtek a szobatisztasággal foglalkozni, vagyis 2 és fél és 3 éves kora között.


Szól már a lányod, vagy jelzi, hogy kell neki pisilni, kakilni? Mindezt időben jelzi vagy gond nélkül el tud jutni a bilire-wc-hez? Ha úgy van, vissza tudná tartani? Ha mindegyik kérdésre nem a válasz, akkor a tiéd sem érett a szobatisztaságra és baromi korán kezdtetek neki, jövő tavasszal bőven ráértek visszatérni a témára, ugyanis annál előbb úgysem fog szobatiszta lenni!:) Attól nem lesz szobatiszta egy gyerek, hogy az anyukája azt szeretné és óránként bilire ülteti. Addig, amíg ebben nincs tudatosság, addig szobatisztaság sem lesz.

És le lehet pontozni, nagyon nem érdekel, ez attól még így lesz.:)

De majd azért ha úgy van, írj egy üzenetet, ha az lesz a kislányod. Nem lennék rajta meglepődve, ha ez nem következne be idén nyáron.:)

2014. júl. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is átlagos időben lettek szobatiszták, bő 2 évesen, mikor maguktól jelezték,h nem kell a pelus. 1 hét után balesetmentes volt mindkettő nem volt semmi gond. Egyik barátnőm kezdte 17 hónaposan, mindig ráültetgette a lányát a bilire, mindig kérdezgette, h kell-e mennie. Az ő kislánya most 3,5 éves és ha bármi lelki gond van pl ovikezdés, egyből a szobatisztaságnál van visszaesés, még most is mindig kérdezni kell, hogy kell e kakilni, pisilni, és még mindig gyakran, heti több alkalommal van baleset. Szóval nem biztos, h megéri túl korán kezdeni ezt a dolgot.
2014. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor latom ugy fog folytatodni, hogy vege lesz a nyarnak, kezdi a bolcsit, es visszakerul a pelus 0-24-ben. Nem baj, legalabb tudni fogja mi az a wc ;)


Nem nyomatom egesz nap a wc ugyet. Reggel sem az elso, hogy wc-re menjunk, ki is torne a balhe, ha a tej elott wc lenne. Megyunk, amikor peluscsere van. Meg ha a kakat meg tudjuk fogni.


Orankent wc tenni? Az mar szerintem EC-zes. Annal azert van jobb dolgunk is. De van, hogy nincs mar pelenka. Mondjuk este pelenkazni kell 1 orara nem adom mar ra vissza. Megyunk inkabb pisilni. Hogy nincs meg ra megerve? Na az biztos. Szerintem egyik ilyen pici sincs ;) Ezert lettem volna kivancsi, hogy hogyan is tortent, ha valaki igy kezdte ;) Ezek szerint nem volt happy end.

2014. júl. 5. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

"Orankent wc tenni? Az mar szerintem EC-zes. Annal azert van jobb dolgunk is. De van, hogy nincs mar pelenka"

Tök mindegy, az a lényeg, hogy nem a gyereked érzi, hogy mikor kell neki pisilni, kakilni, hanem jó, nem óránként, de bizonyos időnként te magad, a te utasításod alapján ül le a bilire vagy megy a wc-re. És ebben az ég világon semmi tudatos nincs! Éppen ezért semmi köze a szobatisztasághoz annak, amit te csinálsz. Ettől biztosan nem lesz előbb szobatiszta, inkább mikor az lesz, akkor sem fog majd magától szólni, hanem várja, hogy majd te azt mondod. Ha meg nem mondod, akkor meg szépen jön a bepisilés. De te tudod.

És egyébként teljesen normális dolog, hogy egy másfél éves gyerek 0-24 óráig pelenkát hord! Ugyanis nem érett a szobatisztaságra!

2014. júl. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes, hogy szinte versenyeznek az anyukák, kinek lett hamarabb szobatiszta a gyereke. Pedig nem akkor szobatiszta, ha bilibe/vécébe pisil-kakil, hanem akkor, amikor már szabályozni tudja! Ez pedig gyerekenként változó. Ha egészséges, előbb-utóbb szobatiszta lesz, néhány "baleset"-tel természetesen.
2014. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem itt senki nem versenyeztette a gyereket. En sem teszem. Egy kerdes volt csupan. Elso gyerek igy talan azert ez meg belefer.
2014. júl. 20. 23:31
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Hello Mindenki!Kicsit kessön irok de talän meg elolvasod Kedves Kerdezö!

A Fiam most 22 hos 17 hosan levettem rola az utolso pelust,räülltettem a bilire /1x hiszti/de a pelus csere Sem megy mindeg hiszti nelkül/ onnan tol szämitva 2 het alatt a fiam stabilan nappal es ejszaka is teljesen szoba tiszta.zerintem ne a wc vel kezd mert oda nem tud nelküled felmäszni hanem bili!!!Ejszakara csak akor ved le rola a pelust ha min.3 napon keresztül szäraz pelusbam ebred!Este lefekves elött menyetek pisili !Nem szabad 2-3 evet värni amelyik baba mar jar es alap utasitasokat/ad ide-vidd oda...stb el tud vegezni az erett a szobatisztasagra is./Ez a marhasag a 2-3 ev-vel a pelenka gyärtok nagy üzlete.

2014. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolso: ugyes a kisfiad!


Nalunk ugyanaz van. Kaka wc-be, egyeb meg mikor hogy. De hiaba van nyar en nem veszem le rola a pelenkat bentre, hogy pisiljen ossze-vissza. Lassan bolcsi, ugyhogy ez a muvelet kb. itt meg is rekedt. Nem banom. En annak is orulok, hogy nem visit a wc emlitesetol, hanem rohan, hogy rauljon.


Az alvasok alkamaval meg csak a napkozben alvasnal sincs soha, hogy ne lenne pisis. Kicsit vagy nagyon. Ejjel detto. Ez a resze tuti meg korai.

2014. aug. 7. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!