Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kezdjem a bilire...

Hogyan kezdjem a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés

Ki hogyan kezdte? 14 hós a kisfiam.Arra lennék leginkább kíváncsi,hogy hogyan kell elkezdeni..gondolok itt arra,hogy első körben meddig hagyjam rajta ülve?Aztán lehet növelni az időt?Bár szegényt nem akarom oda ragasztani 10-20 percekre,mert elunja magát meg meg sem bírna ülni olyan sokáig egy helyben.

Szóval ebben a témában nagyon kezdő vagyok,minden segítség nagyon jól jönne!!


2014. júl. 7. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Saját véleményem szerint a 14 hónap túl fiatal, de azért azt nem mondom, hogy ne próbálkozz.

Odaragasztani? Ez aranyos.

A legtöbb gyerek ennyi idősen (meg még később is) kb. 1 másodpercig marad rajta, aztán felpattan.


Fiú gyerek esetében max. azt tudom elképzelni ennyire fiatalon, hogy meztelenül hagyod egy kertben szaladgálni (már ha van kert), és akkor talán megérzi, hogy mikor "jön" valami.

2014. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hónapos volt mikor elkezdtük. Gond nélkül ment. Addig amíg el nem kezdtem az iskolát. A mama vigyázott rá, ő pedig nem biliztette. Ennek fél éve, most én iszom meg a levét, ugyanis most vissza kellett rá adnom a pelust mert nem voltunk elég következetesek és most dacoskodik, nem szól ha pisilni kell, mindenhova odapisil. Pedig fél éve, tökéletesen ment minden bilibe. Elsőnek örülj annak is ha kb fél-egy perci ül rajta. Nálunk az rutin volt hogy esti fürdés előtt a bilin csücsült egyett. egy kis idő múlva már bele is pisilt mindig. Ez az egym ost is megy.
2014. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

14 hónaposan még rettenetesen kicsi hozzá, csak magadnak okozol kudarcélményt, ha elkezded. Mert oké, ráülteted, és akkor mi történik? Ha esetleg megmarad rajta tovább (amit erősen kétlek), és véletlenül beletalál, az sem számít semmit, mert ez ebben a korban egyáltalán nem tudatos még.

Jövő ilyenkor már több értelme lesz megpróbálni, de nagyon könnyen előfordulhat, hogy még akkor sem lesz különösebb eredmény, mert a gyerekek túlnyomó többsége 2,5-3 éves kora között lesz szobatiszta.

2014. júl. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Anyukám és anyósom is ezt mondogatja,hogy most már tegyem bilire,már elég nagy.Ráadásul múlthéten derült ki,hogy jön a kistesó,és ezért szeretném hamar elkezdeni,hogy hátha sikerülne rászoktatni a wc-re mert 2 gyereknek a pelenka nem olcsó.

A kisfiam elég okos,értelmes gyerek,ráadásul anyukám azt mondja,hogy ő már ilyen korára szobatiszta volt,tehát nem lehetetlen,hogy a kisfiam is azzá váljon már most is.Azért 8 hónap nem rövid idő,legalább ha csak nappalra szobatisztává tudnám ,,varázsolni,, már az is nagy előrelépés lenne!!

2014. júl. 8. 16:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze. De azt is kérdezd meg a felmenőktől, hogy ők hogy csinálták a leszoktatást... :(

Akkoriban máshogy ment ez.

Az pedig tény, hogy a régi pelusokból sokkal kisebb mennyiség is szanaszét folyt, egy éjjel átlag 3x pelenkáztak...

2014. júl. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérlek, nézz körül az ismeretségi körödben, hogy hány gyerek szobatiszta 14 hónaposan. Lelövöm a poént: egy se. Még 2 évesen is ritkaság, inkább 2,5 évesen szoktak.

Azt meg soha nem értettem, miért indok az, hogy nem akarunk két gyereket pelenkázni. A családi pótlék több mint kétszerese lesz a mostaninak, jutni fog belőle két csomag pelusra. Az idősebbek szokták mondogatni, hogy milyen megterhelő két gyereket pelenkázni, de ők még abból indulnak ki, amikor a pelust főzni és vasalni kellett, azt tényleg szívás két adagot, de az eldobhatóval nem nagy ügy egyáltalán. Millió anyuka csinálja.

Persze ha nem vagy meggyőzhető, kezdd el nyugodtan, de csak magadnak okozol vele gondot, és a gyerek semmivel sem lesz előbb szobatiszta.

2014. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jajj nehogy félre értsétek,én nem vagyok lusta 2 gyereket pelenkázni,szivesen csinálom kettőnek is,hiszen imádom őket,a gyermekeim!!

Csak jó lett volna ha egy kicsivel több pénz maradt volna meg,de ha kell kettőnek hát akkor kell! :)

2014. júl. 10. 16:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem attól szobatiszta a gyerek, hogy bilin ül! Saját magának meg kell érnie erre, és az állandó biliztetéssel több bajt lehet okozni, mint amennyi "előny"-t reméltek tőle. Ha mindig ráültetik, azt szokja meg, nem arra fog figyelni, mit mond a szervezete, aztán majd szépen belecsurgat a bugyiba, vagy kisgatyába, mert nem volt aki bilire ültesse. Szakemberek szerint 3 éves pelenkás is van. Valóban nem olcsó két gyerek pelenkája, de meg fog oldódni, hidd el. Te fogsz a legjobban csodálkozni, milyen egyszerűen ment a dolog.
2014. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!