Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek az normális, hogy...

Tupaccc kérdése:

Szerintetek az normális, hogy 3év 3hónapos lányom még mindig bepisil?

Figyelt kérdés

Pelust már nappal teljes mértékben elutasítja, de hónapok óta úgy vagyunk, hogy próbáljuk bilire / wc-re szoktatni, de nem akar teljes mértékben összejönni. Van néhány teljesen jó napja, de átlagban napi 1-6x pisil be. És ilyenkor mindegy hol van - szék, ágy, kanapé... Próbáltunk már beszélni vele, dícsérni, jutalmazni, de mégse jön össze. Átlagban szól, és viszonylag gyakran járunk bilizni, mégis sokszor megfeledkezik, és csakúgy kiengedi.

Erőltetni túlságosan nem akarom, azt mondják legjobb a gyerekre hagyni, de minden rokon-nagyszülő-ismerős azzal jön, hogy mi a fene, hogy még bepisil stb. Ilyen nappalok mellett éjjelre nem is merem pelus nélkül lefektetni. Szerencsére éjjelre nincs gondja vele. Bár már megfigyeltem, hogy reggelenként egyre gyakrabban ébred fel száraz pelusban.

Szerintetek ez így normális, legyek még türelemmel, vagy kezdjem el jobban erőltetni a dolgot?



2014. júl. 14. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak kislányok, akik egyszerűen szeretnek bepisilni.
2014. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha néha, néha bepisil, az teljesen normális. De szerintem inkább az a baj, hogyha sűrűn viszed bilizni, az nem szobatisztaság. Pont az lenne a lényeg, hogy magától érezze az ingert és vissza tudja tartani addig, amíg elér a biliig. Ha Te szólsz, hogy menjen pisilni, "rányomod" rendszeres időközönként a bilire, lehet még nagyon messze van a szobatisztaságtól, de ha érett rá és nem Te bilizteted, akár pár nap alatt is szobatiszta lehet. Mióta nincs pelus? Jár közösségbe?


5 éves korig az orvos sem foglalkozik a bepisiléssel. 3 év 2 hónaposan kezdte az ovit a kislányom, akkor már 7 hónapja megbízhatóan szobatiszta volt nappalra, de egy betegség miatt rendszeresen bepisilt az oviban alvás időben. Éjjel még pelenkás volt, amit sajnos tudtak bent. A vezető emiatt ki akarta rakni, mert szerinte egy ekkora gyerek már régóta ágytiszta kell, hogy legyen.

2014. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, ha elviszem biliztetni, beáll nála idővel egy rendszer, és magától fogja akarni. Igaz, ez néha össze is jön, és fut a biliért, de általában én viszem. Nagyjából 2-3hónapja tarthat a dolog.

Oviba még nem jár, várom a 2. babát, addig lehet nyugodtan velem is.

2014. júl. 15. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!