Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 10 éves gyerek minden éjszaka...

10 éves gyerek minden éjszaka bepisil, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Voltunk pár éve már kivizsgáláson, ahol nem találtak semmit, azt mondták majd kinövi a gyerek, de ez egyenlőre nem úgy látszik.

A diagnózis a következő, minden nap a gyerek lefekszik aludni 9 fele, olyan mély álomba merül, hogy nem lehet felkelteni, ha mégis sikerül, akkor olyan mint egy zombi, a tudata még alszik tovább.

Általában 11 és éjfél között pisil be.

Miket tettem eddig:

- Pisiőr alkalmazás - addig sípolt még a szomszéd át nem jött, de a gyerek nem kelt fel rá. (2 hónap és semmi)

- Méricskéltül a vizet, este nem itattuk - akkor a környezetéből szívta el a párát és pisilte ki :)

- Ébresztgetem minden este 11 - és éjfél között (2 éve csinálom, de semmi előrelepés)

- Elvittük gyerek pszichologikushoz, legombolt rólunk egy valag pénzt, ráadásul számlát sem adott és semmi eredmény.

- Kapott egy kutyát, hogy majd megleli a lelki békét, egy igazi társra talál, ez sem jött be.

- Elhagytuk a pelenkát, ha összepisili az ágyneműt majd jobban figyel, ez sem jött be, mezítelenül aludt.

- Mindent megkap, hogy a lelki békéje harmonizáljon a jing-jang csi energiával, ez sem jött be.


Mostanában már amikor bepisil (mert nem kapom el időben), olyan büdös van a szobájában, hogy a fehér tapéta besárgult a falon, az egész lakás bűzlik az erős ammonia vagy milyen pisi szagtól.(olyan agymaró)

És itt már vége a dalnak, a napi mosás még elmegy, de az a szag kibírhatatlan, nem is értem, hogy Ő hogy a fenében tud abban a szobában aludni, szerintem az a szag káros is lehet ha egész éjszaka azt szívja, szerintetek ?


Nemsokára visszaviszem a kórházba, hátha tudnak még valami okosat mondani a hormonkezelésen kívül.

Nektek van valami ötletetek, hogy addig még mit próbáljak ki ?



#gyerek #álom #10 éves #bepisilés #minden éjszaka #büdös pisi szag
2014. szept. 8. 22:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Négy évvel ezelőtti kérdés, hátha nem olvastad még. Itt azt írják, hogy tényleg elmúlik... Kitartás. Sajnos nem tudok máshogy segíteni vagy tanácsot adni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..

2014. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%
Besárgul a tapéta....igen, persze.... -.-
2014. szept. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A tünetekre nincs ötletem, de a kérdésből arra tudok csak következtetni, hogy nem megfelelő matracvédőt használtok. Az ágymatracból ugyanis nem tudod kimosni a pisit. Az ammónia tényleg nem egészséges, viszont a friss egészséges vizeletben nincs. Az késöbb a vizelet bomlásakor keletkezik.

Próbáljatok meg a lepedő alá tenni gumilepedeőt, amin nincs textilréteg, és nem szellőzős (mert az könnyebben átázik hosszú távon). A gumilepedő tényleg nem engedi a pisit az ágyba szivárogni, és a tisztítása is egyszerű. Annyi hozzá, hogy fölötte célszerübb vastagabb vászonlepedőt használni. A körgumisok között is van jobb minőségű ami már megteszi, csak ne ez a vékonyfajta legyen amin majdnem át lehet látni kb. a 10. mosás után.


Az eddig használt ágymatractól meg szabaduljatok meg, valószínű az a szagok forrása.

A szobájába meg ha arra kerül a sor meszeltessetek ki a tapéta helyett. Sokkal higiénikusabb. (ha lehet rendes méssezl, az a legjobb. Ha nem megoldható akkor a diszperziós festék is jobb mint a tapéta. Festhető tapétát meg ne próbáljátok, mert az könnyen bepenészesedik (sajnos ezt tapasztalatból mondom)

2014. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%
"gyerek pszichologikushoz".... ez logikus lépés volt....csak kár, hogy nincs ilyen
2014. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%

Én 10-11 éve koromig bepisiltem, bár nem rendszeresen.

Fokozatosan magamtó nőttem ki belőle. :)

2014. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
8%

Szia,

Az nem igazan jo ha a kislanyod 10evesen bepisil, na ezt mar regebben kellet volna orvosolni, mit csinaltal 10 evig

?

2014. szept. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Vittem én már orvoshoz, de a hormonterápiát azért nem hagytam megcsinálni egy kisgyereknél.

Mostanában ébresztgetem, amiből egy új játék is született, 11 fele odamegyek, de nem kezdem el ébresztgetni érintéssel, hanem különböző hangokkal próbálom ébreszteni. Minap lejátszottam, hogy csőtőrés van, és úszik az egész szoba, olyan jól sikerült, hogy még a feleségem is kirohant a másik szobából :)

Lassú javulást észlelek, ébredés után, már mintha a való világban is jelen lenne.

Pisilés után visszafekszik, majd a levegőből kiszívja a páratartalmat és beleüríti az ágyneműbe :)

Közben, a tudományos oldalról is vizsgálódok, milyen ételek, italok válthatják ki belőle ezt a mély alvást amiből nem tud felébredni.

2014. szept. 24. 12:48
 8/25 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező.... te egy idióta vagy....!!
2014. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de tényleg azt kell kitalálni, hogy hogyan lehet tisztán tartani a szobát (és a levegőjét), mert arra legalább vannak működő módszerek (ezt viszont előttem már leírták). Ha tényleg ennyi mindennel próbálkoztál, akkor csak abban lehet bízni, hogy egyszer majd kinövi. Nekem 16-17 éves koromig volt ilyen problémám, a rengeteg nem működő jó tanács alapján a konkrét kérdésre - hogy mi lehet a gond - az tűnik helyes válasznak, hogy a világon senkinek halvány lila gőze sincs róla.
2014. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
36%

Lehet, hogy a démonok okozzák, amit ezzel a "jing-jang csi" dologgal szabadítottál magatokra.

Ezek ugyanis okkult hátterű, pogány dolgok.

2014. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!