Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akik nem vettek bilit hanem...

Akik nem vettek bilit hanem wc szűkítőt csak: hogy kezdtétek?

Figyelt kérdés
Minden érdekel... Honnan lehet tudni hogy már érett rá?
2014. nov. 8. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem a kérdésre fogok válaszolni, de szerintem a bili sokkal kényelmesebb és egyszerűbb használni, főleg az elején.

Miért nem szeretnél bilit venni?

A fiam utálta a szűkítőt, úgyhogy a wc-t akkor kezdte önállóan használni, amikor már olyan magas lett, hogy egyedül fel tudott rá mászni és nem félt attól, hogy beleesik. A bilit viszont már nagyon hamar önállóan is tudta használni. Ő 20 hónaposan szobatiszta lett.

2014. nov. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nevermind30 válasza:
A nagyobb fiamnál biliztünk egy ideig, aztán vettünk olyan wc ülőkét, amibe bele van építve a gyerekméret is. Először lehajtod - felnőtt, a következő ovál a gyerek, rá a fedő. Azért váltottunk, mert volt pár baleset és úgy éreztem, a gyereknek össze kell kötnie a wc-t a wc-zéssel, nem a szobában pisilünk-kakilunk. Nagyon hamar megszerette, tetszett neki, hogy oda ül, ahová anya is szokott és a szűkítővel biztonsággal ülhetett, mint egy igazi nagy kisfiú.
2014. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%
Bocsánat, de még nem láttam felnőttet bilizni. :) Szerintem minden gyerek átszokik a wc-re, egy bizonyos idő után. Nem hinném, hogy aggódni kell amiatt, ha bilizik egy gyerek, hogy a wc-zést a szobával fogja összekötni. :)
2014. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én kiegyeznék a bilivel, de sajnos nagyon korán kapott 2 félét is ajándékba rokonoktól és játszik velük, és mikor próbálom ráültetni, nagyon ellenkezik, viszont a wc szűkítős wcre nevetve ráül, csak ott tartani nem tudom pár percnél tovább :D Van valami ötletetek rá? Ha elterelem a figyelmét, fel fog tűnni neki egyáltalán hogy pisil?
2014. nov. 8. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár nem írod, hány éves, van egy olyan érzésem, hogy még elég kicsi lehet. Ha eljön az ideje, hidd el, nem kell semmiféle trükköt alkalmaznod, hogy a bilin vagy vécén tartsad, mert ráül, elintézi a dolgát, aztán feláll és kész.

De hogy a kérdésre válaszoljak: nekünk van bilink, a lányom viszont nem szerette, talán ha egyszer pisilt bele. Az úgy történt, hogy 2,5 évesen levette a pelusát, és elintézte. Onnantól viszont a vécét használja, sőt, s szűkítőt sem tűri. Szól, rárakom, ennyi.

2014. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Másfél éves. Nem szeretném ha gond lenne később emiatt pl az oviba felvétellel, és sok olyan gyereket ismerek akiknek ilyenkor már ment, de tudom mások a kicsik, úgyhogy nem eröltetem amíg nem kész rá, csak konkrét tippekre lettem volna kíváncsi.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2014. nov. 9. 16:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi csak wc szűkítőt vettünk. Elmeséltem neki mire való stb. Előszőr ruhába ült rá, utána pelusban, majd pelekát levettem és ráült. Mikor az újdonság varázsa elmúlt egy jó darabig nem érdekelte. Mindig megkérdeztem kelle rá ül e. Nálunk az áttörés akkor jött amikor jelezte egyáltalán, hogy van valami a pelusba, már bőven elmúlt két éves mire erre a szintre . Már a 3 éves szülinapján nem volt pelus rajta. Egyik nap úgy ébredt, hogy neki már nem kell. Rá 1 hónapra már éjszaka sem kellett a pelenka.
2014. nov. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!