Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért pisil megint be?

Miért pisil megint be?

Figyelt kérdés

Lányom 3 és fél éves, 2 éves kora óta teljesen szobatiszta.

Szeptember elsején kezdte az ovit, augusztusban kis tesója született. Az elmúlt 1-2 hétig semmi gond nem volt. Azonban elkezdte azt csinálni, hogy éjjel/hajnalban átjön a mi ágyunkba, illetve már 3x 4x bepisilt és ha felébred csak fénynél alszik. Felkapcsolja a kis villanyt. Talán fél kimenni?


2015. jan. 19. 09:28
 1/3 anonim válasza:
Biztos hogy fél kimenni. Egyszerű, vagy sólámpát vagy világító smylet is lehet venni pl. az OBI-ba. Esetleg beszélj vele kérdezd meg mitől fél.
2015. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem amellett hogy fél kimenni lehet hogy ezzel szeretné magára felhívni a figyelmet ha jól olvastam van egy kistestvére és a kistestvérek születése 2-3 éves korban a legkritikusabb ilyenkor úgy érzik hogy őket elhanyagolják a szülők még akkor is ha a valóságban ez nincs így.
2015. jan. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,hogy fél kimenni,inkább lelki okai lehetnek;szorongás a szülők szeretetéért,még ha azt meg is kapja.Vagy az iskola miatt is szoronghat.A szobatisztaságuk után éjszaka újból bepisilő gyerekek rendszerint álmukban pisilnek be,tehát nem tudnak róla,ébredésük után szembesülnek vele,hogy nedves az ágy.Ezért én nem altatnám villanyfény mellett a gyermekemet,mert az éjszakai fényben alvás káros az egészségre.Csak akkor,ha meggyőződnék afelől,hogy fél a sötétben. Az iskolával,a tanárokkal,az osztálytársaival való érzéseiről is okvetlen beszélgetnék.Így a gyermek lelkére ráhangolódva kiderülhet az ok.Ám ha mégis rejtve maradna az ok,türelemmel,szeretettel,megértéssel,vidám hangulattal,sok nevetéssel, elfog múlni,garantálom!Az én kisfiam is bepisilt kb. 4 éves korában.Egy nylont terítettem a lepedő alá,hogy a matrac ne legyen pisis.Az én kisfiamnál kiderült,hogy az óvőnője egy zsarnok volt az egész csoporthoz.Eljárás is indult ellene.
2015. jan. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!