Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kezdjek neki a szobatis...

Hogyan kezdjek neki a szobatisztaságra "nevelésnek"?

Figyelt kérdés
Két éves múlt a kisfiam. Mostanában kezdtük el, hogy sokszor pelus nélkül van, olyankor viszont nem pisil be, de hiába kérdezzük, nem igazán mondja, ha kell neki pisilni vagy kakilni. Inkább visszatartja, és a fürdővízbe pisil :) Rá szokott néha ülni a bilire de akkor sem pisil, csak ücsörög rajta egy kicsit. Nem sürgetjük, nem erőltetjük, de azon is gondolkodtam, hogy próbáljuk esetleg wc szűkítővel? Sokszor látja, hogy mi oda járunk, lehet, hogy ő is ki szeretné próbálni?

2015. ápr. 19. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

még nem érett rá

hagy

majd jelzi ha igen ...

erőlteted az nem jó ...

2015. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De ha még nem érett rá, akkor minek vetted le egyáltalán a pelenkát? Nem is értem. Attól nem lesz előbb szobatiszta, ha leveszed a pelenkát és hagyod, hogy úgy legyen egész nap.

Én akkor kezdtem el a szobatisztaságra való "nevelést", mikor láttam a kisfiamon, hogy érzi az ingert, vagyis, hogy kell neki. Akkor mentünk a bilihez és mondtam, hogy na akkor oda el tudja intézni.

Ha még magát az ingert sem érzi, addig teljesen felesleges, amit csinálsz.

És ez sem jó, hogy tartogatja, ez nagyon nem egészséges.

Add vissza rá inkább a pelenkát és várj vele 1-2 hónapot és látod, hogy megvan-e már érve rá.

Ha ezt így tovább csinálod, akkor mikor már tényleg idegrendszerileg megérik rá, csak azért sem fog szobatiszta lenni, mert érzi, hogy erőltetve van.

Csak azért, mert 2 éves elmúlt, nem kell még szobatisztának lennie! Kora szerint 3 éves korig "kell" szobatisztának lennie.

Az én fiam speciel 3 hónappal a 3. szülinapja előtt lett az. És nem erőltettem! Ha láttam, hogy még nem megy, akkor ment vissza a pelenka és hagytam időt, hogy érjen rá.

2015. ápr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!