Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Másnál is túl nagy falatnak...

Másnál is túl nagy falatnak bizonyul a kaki kérdés? Ki hogy áll a szobatisztasággal? Van akinek kisfia nyáron tölti a 3at és még nem szobatsita, ill nem kakai bilibe/wcbe?

Figyelt kérdés

Kisfiam júlisban tölti be a 3. életévét. És szeptembertől óvis lenne. Így most járjuk az óvis nyílt napokat, nagy örömmel várja már ő is. Viszont a szobatisztaság jó ideje nem halad. Már tavaly ősz óta rendszeresen bilizünk. Pisivel jól állunk reggel mindig csont száraz a pelus. Napközben van hogy problémásabb de ha ráül mindig van pisi a biliben ill estére fürdetés előtt is van egy nagyobb adag pisi. Közeledünk a 3. évhez mégsem volt még kaka a biliben. Tudja mit jelent tudtja az izmait is szabályozni - mert nagyon is vissza tartja ha bilin ül, ill ha frdés közben kell neki, mondja vegyük ki töröljük meg és kéri a pelust és már nyomja is -, de egyszerűen amíg bilin ül nem engedi el, csak ha rajata a pelus - akkor azonnal ürít. Próbáltunk jutalmakat matrica...stb. Semmi sem hozza meg hozzá a kedvét.

Gondoltam nem erőletetem ráérünk, amúgy is azt hallottam hogy ez a kaki kérdés eléggé leki ügy az elengedést szimbolizálja nem csak a pelenka elhagyásást hanem anyától való elválást is részben.

Elég húzós időszak áll mögöttünk tavaly kb másfél éves volt mikor sz öccse megszületett, aztán 2 évesen meg orrmandula műtétje volt - azután kezdtük el a bilizést. Egyébként CSANÁba szokott járni amit nagyon szeret, viszont az ottani dadus is megjegyezte hogy egy kisfiú még 2 éves sincs, egy másik kislány 21 hós és már mind bilibe kakil... Ebben a CSANÁban másfél éves kortól megkezdik a biliztetést és kisfiam messze le van maradva az ottani korcsoportjától a gyerekekek 99% azaz a fiamat leszámítva mind 2-2,5 éves korára szobastiszta lett - attól függően milyen évszakra jött ki a jóidő tavsz/nyár...



2015. ápr. 22. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
nálunk is szóról-szóra ez volt. még akkor is, mikor elkezdte az ovit. mivel csak pelusba kakilt és azt ott természetesen nem kapott, ezért mindig itthon oldotta meg. aztán magától leszokott róla (gondolom látta ott a többi gyereket is).
2015. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom mindig üvöltött,ha meglátta a bilit,se kisdolog,se nagydolog.egyszer megkapta azt a bilit amit mindig nézegetett a boltban,még aznap ráült,azóta nincs pelus,két éves volt akkor.nem hittem volna el,hogy ilyen sokat számít,hogy mire ül,de nekünk ez segített.
2015. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. Aug végén tölti a hármat, szeptembertől ovi. A pisi simán megy a bilibe, de kakiláshoz pelust kér. Eddig ha bugyi volt rajta, akkor abba is képes volt belekakilni, de bilibe az istennek nem akar. Igaz komolyabban még nem is erőltettem a dolgot, gondoltam majd nyáron leszoktatom. A nagyobbik is 3 éves kora előtt nyáron lett szobatiszta.
2015. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyereknek nagyon jól átjön az is, hogy mi hogy állunk a folyóügyeinkkel. Nálunk nincs probléma, a wc-t használja inkább, nem a bilit, de én annak idején azt olvastam, hogy hagyjuk a gyereket kezdettől fogva mindig bejönni a wc-be, ha akar (nálunk nagyon akart) és nyugodtan nézhet ott minket :-). Talán ennek köszönhető, hogy probléma nélkül végzi a dolgát, nem is fújtuk fel az egész ügyet. Én egyáltalán nem értek egyet a kényszerített szobatisztasággal, főleg, hogy két évesekkel példálóznak, mikor bőven ráér egy gyerek 3 évesen szobatiszta lenni. Mint minden másban itt is figyelni kellene a gyerek érettségi fokát és nem kierőszakolni tőle valamit, amire még nem áll készen. Gondolom, ha valaki 3 éves korán túl még mindig nem hajlandó wc-be kakilni, ott már tenni kell valamit.
2015. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Nálunk ez a wc dolog nem tabu, nem szoktunk titokban elvonulni agyerekek elől, ha karbak jöhetnek a wcbe (amúgy is egybe van minden wc-frdőkád, mosógép). Erőltetni én sem akartam idáig, és megpróbálom továbbra sem.


Azért örlök (persze nem kárörvendően) hogy nem egyedi a problémánk, és hogy van/lesz ill lehet ebből még simán happy end ovi kezdésig.


Csak most jutott eszembe egy nagyon fontos esemény. A kisebbik fiam az elmúlt hetekben már szonte rohan, hirtelen elkezdett járni és köztudottan bármennyi is a korklönbség tesók között (nálunk 19hónap) ez a legkeményebb élethelyzet, szóval a leki dolgokra ez dob rá egy óriási lapáttal. Érezhetően féltékenyebb, ki is mondja szavakkal, nem most én, most inkább velem. és bár szereti nem képmutatóan öleli, puszilja az öccsét ez az időszak roppant mód megviseli. Talán 1-2 hónapon bell összecsiszolódnak az új helyzetben is és akkor hirtelen megoldódik a kai kérdés is, mert a tesi készsége egyértelműen már megvan.

2015. ápr. 22. 23:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Kicsit off, bocsi... Most néztem a kérdésedet, az enyém az új kakilós kérdés, és ezek szerint nem vagyok egyedül :) És majd az ovi megoldja (enyém a bölcsiben nem kakil... Vagy max ott is vesz magának pelust).


A kommentedre kérdeznék vissza: tényleg az egy rossz időszak a nagynak, mikor a kicsi járni kezd? Nálunk 15 hó a korkülönbség, és a picim elég későn, másfél évesen kezdett járni. A nagyobbik mostanában egész nap azt hajtogatja, hogy ő picike baba, szopizni szeretne, és nyökög, meg mondja, hogy OÁ, és picit a beszéde is beragadt. Lehet ettől?

2015. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen nekem idáig mindenki azt mondta hogy ez a legkritikusabb időszak amikor a kicsi elindul. Szóval simán lehet ettől.

Nekem is a nagy mostanában gyakran mondja hogy most ő jön vele csináljam ezt és ezt, pedig már a kicsi is szabadabb kevésbé vagyok hozzá nőve mégis most jött elő a féltékenység. Viszont beszédbe pont az ellenkezőt váltotta ki a nagyból; hosszasan panszkodik, követelőzik hogy mkost ő jön. gyakran használja s aszemélyes névmásokat szépen ragaoz, így ilyen tekintetben most ő nem torpant meg. Viszont gyakran inti le akicsit szóval, vagy cselekedettel - azaz fellöki, leültetni... Szopni hál istennek már nem akar a nagy így ebben a tekintetben nem követelőzik, de ha pl.: szoptatom a kicsit akkor mondja tegyem le, és próbál elcsalni magával mindenféle ürügyet keresve. Idáig ez nem volt jellemző - szóval a féltékenység most pattant ki.

2015. ápr. 30. 01:22
 8/9 A kérdező kommentje:
Sikerült vasárnap abilibe kakilni - ráadásul úgy hogy szólt hogy jön a akai és hozzuk a bilit :-) Történt ez úgy hogy szombaton kirándultunk egy nagyot igyekeztünk a kedvében járni és vasárnap megtörtént a nagy attrakció viszont azóta nem sikerült csak pelusba...
2015. ápr. 30. 01:28
 9/9 A kérdező kommentje:
Igaz azóta sok víz folyt le a Dunán, de azért gondoltam megírom hogyan alakultunk. Májusban sajnos lebetegedett a kisfiam így nem nagyon erőltettem sem a bilizést sem semmit, viszont júniusban úgy gondoltam, itt a szép idő leveszszük a pelust lesz ami lesz alapon és nagyon ügyes volt összesen 2 alaklommal feletkezett meg magáról játék közben egy kis pisi becsurrant de lényegében azonnal szobatiszta lett. Estére ill sziesztára még egy darabig pelusoztunk, és ő meg cselezett mert az első 2 napban ezen időszakokra pontosabban ébredés után azonnal időzítette a kakit, de 3. napra megtört a jég kakilnia kellett, és kérete a pelust én meg mondtam hogy nem lehet hisz ügyes nagy fiú, a bilibe nem csak pisilni hanem kakilni is lehet így végül könnyen rábeszéltem, mert láthatóan nagyon kellett neki, bugyiba meg nem akart becsinálni, onnantól kezdve a kaki sem volt probléma. Az ágytisztaság elég hamar kialakult már nála, így szépen először csak sziesztára végül estére is eldobtuk a pelust. Nagyon ügyes azóta is csak kb 1 kezemen megszámolható alkalommal volt 1-2 pisi baleset reggel.
2015. szept. 29. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!