Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Márciusban múlt három éves a...

Márciusban múlt három éves a fiam és semmi jele a szobatisztaságnak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ráadásul most költöztünk panelból kertesbe, vidékre. Szoknia kell az új környezetet meg mindent, de látszólag jól vette az akadályokat. Nagyon szeretném, ha szeptemberben kezdhetné az ovit, mert nagyon vágyik a gyerektársaságra, de egyszerűen semmi hajlandóság a szobatisztaságra. Vettem neki verdás kisnacikat és mondtam, hogy nyáron ez lesz pelus helyett. Mikor felpróbáltuk, őrjöngött, magán kívül volt, ordított, mint a sakál, majd közölte, hogy vigyem vissza a boltba. Nem tudom mitévő legyek. WC-re nem akar ülni, bilire sem. Mi lesz így vele? Várjak türelemmel az örökkévalóságig? Persze, nem szeretném, ha sérülne a gyerek, erőltetni nem akarom, na, de meddig legyen a hosszas türelem? Így nem fogják bevenni az oviba, hiába kötelező, majd adnak egy papírt, hogy nem szobatiszta, így nem köteles bevenni az ovi.
2015. ápr. 26. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbik lányom 3 év 1 hónaposan, két héttel az ovikezdés előtt lett szobatiszta. Előtte nem volt hajlandó rá, igaz, ő felvette a bugyikat, csak mindig bepisilt. Bementünk az oviba nyáron ismerkedni az óvónőkkel, a leendő óvónénije azt mondta neki: "Neked már nem kell pelenka!", onnantól kezdve szobatiszta. Nyáron a kertbe kiengedheted majd meztelenül is, vagy bugyiban, fürdőnadrágban, ha hajlandó felvenni. A szobatisztaság pedig egy nap alatt is kialakulhat.
2015. ápr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is gond. Bár az én fiam ráül a wc-re, de ő is elutasítja az alsónadrágokat, pedig én is verdásat vettem :)

Szerintem nem lesz olyan rossz a helyzet, mert jön a meleg, nyáron ne adj rá semmit és majd szaladgál a kertbe hátha úgy jobban alakulna a szobatisztaság. Mentek pl virágot locsolni és így hátha megtetszik neki a pisilés.

2015. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 aHermann ***** válasza:
0%

Szia!

Ne erőszakoskodj, mert az még jobban visszaveti. Minden szobatisztasághoz vezető kis lépést dicsérd meg (szól ha kaki van, stb).

Ha bemegy hozzád a wc-re lehet mondani, hogy a nagyok így csinálják. Esetleg szerezz be egy fellépős wc szűkítőt is.

A fiunk decemberben volt 4 éves, szeptemberben kezdte az ovit. Ovi előtt kb 2 héttel lett szobatiszta (kb 4x kaptam pisis cuccot csak az oviból).

Nyáron simán szobatiszta lehet.

2015. ápr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyáron könnyebb a szobatisztaság"kialakítása"


Lehet, le fogtok pontozni, de nyáron sokat volt nála

m ismerősöm 2,5 éves kisfia. Mindig azt játszottuk, kint, hogy mit szeretne lepisilni. Fát, bokrot, virágot.. :)

Bent meg mondtam neki, hogy itt csak a wc-t szabad, meg a bilit.

Így lett szobatiszta!

Kint csak bugyi volt rajta, talán jobban érzete mikor kell neki.meg nem volt ott a biztonságot adó pelus.

2015. ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket! Szuper WC szűkítőt is vettünk, mindent bevetettem már, egyszerűen paff vagyok. A nyárban bízom...Valami majd csak lesz.
2015. ápr. 26. 16:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Beszélgessetek erről, monogasd neki, hogy Te már ügyes ovodás nagyfiu vagy, és tudod, az ovisoknak már nem kell pelenka. Mesélj neki arról, hogy milyen szuper kis minivécék vannak az oviban, milyen kényelmesen lehet majd ott pisilni- kakilni. Van ez az Elmó-s bili mese, nézesd meg vele, hátha lesz hatása.

Én fiam is 3éves mult februárban, ő januárban magától lett szobatiszta. Előtte ősszel nagyon nagyon erőltettem nála a szobatisztaságot, állandóan biliztünk, mindig mindenhol- szegény el is kezdett dadogni, és tiszta idegbe volt, ha már meglátta a bilit. Ekkor le is álltam a témáról, pelenkáztam újra, egy szó nélkül, és januárban magától kérte vissza a bilit, és lényegében 2-3 nap alatt kialakult nála a nappali szobatisztaság. Éjszakára még 2-3hétig kapott pelenkát, de mindig száraz maradt,így elhagytuk azt is. Nem volt még sosem baleset.

Viszont sajnos még mindig dadog! De sokat javult már. :( Ugyhogy a magam hiábáján tanulva csak annyit tudok tanácsolni, hogy azért a korára tekintettel már beszéljetek erről, de ne erőltess semmit. Ha ő úgy dönt, hogy nem kell pelenka, akkor lesz majd szobatiszta.

2015. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is márciusban múlt 3 éves. 1 éves korában vettem elő a bilit, megmutattam neki, beszélgettem vele, nem érdekelte. 22 hósan már sokszor levettük a pelenkát, a WC-be pisilt, kakilt. Ügyesen szólt. Aztán bekerült bölcsibe, na onnantól hallani sem akart sem a biliről, sem a WC-ről. Azóta is pelenkás. Vagy nem hajlandó levenni a pelenkát, vagy ha fel is veszi a kisgatyát, nyugodtan belepisil. Nem érdekli egyáltalán. Olyan is sokszor volt már, hogy visszaadja magára a pelust. Nem tudom mit csinálok rosszul. Szeptembertől óvoda, de még csak a hajlandóságot sem látom rajta...
2015. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Azota megoldodott a problema es egyik naprol a masikra. Szoval mehet az oviba. Nagyfiu!:) nem vartam mig magatol keri a bilit, kinalgattam bizony. A kaki nem ment zokkenomentesen, de mat abban is profi. Buszke vagyok ra. Bizony nagyfiam van, aki ugokkyes szobatiszta lett. Azt hittem, hogy sokkal nehezebb lesz.
2015. júl. 31. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!