Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 80-as években milyen hamar...

A 80-as években milyen hamar lettek a gyerekek szobatiszták? Igaz, hogy 1,5 vagy 2 éves korukra már a legtöbb szobatiszta volt?

Figyelt kérdés

2015. máj. 1. 18:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%

ugyanakkor mint ma.


mi valtozott volna?

2015. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%
Simán. Ez most sem ritkaság. (gyerekrészen dolgozom)
2015. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Amikor én születtem, nővérem 2 éves és 3 hónapos volt. Pelenkás. Sokáig mesélte anyám, hogy hagyta nővéremet a pisis kakis pelusba engem vett előre a sorban, hogy csípje csak ki, akkor előbb szokik bilire...

Szóval még 2,5 évesen sem volt szobatiszta...


Szerintem ugyanakkor mint manapság.

2015. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%
Igen, 2 éves korra "elvárás" volt a szobatisztaság.
2015. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Hamarabb kezdte el oket zavarni, mert nem volt olyan a nedvszivokepessege a hagyomanyos pelusoknak, es csipte, kikezdte oket, igy inkabb biliztek.
2015. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%
2 évesen annyira korainak számít a szobatisztaság? Nekem mind 3 gyerekem 2 évesen szobatiszta lett. Nem gondolnám, hogy ez annyira korai, inkább átlagos. És sose hagytam volna őket azért kakisan, hogy kicsípje.. jesszus..
2015. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
25%
Az idő megszépíti az emlékeket, néhányan túlzásba is esnek elég szépen.
2015. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%
Nekem anyukám mondta mindig, hogy én jó későn lettem szobatiszta, mert elmúltam már 2 éves akkor. Szóval akkortájt elvárás volt. Keresztanyukám váltig állítja, hogy a két nagyobb gyereke 1 évesen szobatiszta volt.
2015. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
42%

A két éves kort elhiszem, de az egy éves erősen legendaszagú.


Annyira fejletlen még az idegrendszer akkor, hogy egyszerűen nem tud jelezni az agynak. Ráadásul a kommunikációs készség se tart ott, hogy időben szólni tudjon a szülőnek.

No meg az egy évesek közül még járni is néhányan tudnak.

2015. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%

Akkor eszerint az én családom vagy úgy hazudik, mint a vízfolyás, vagy abszolút különlegesek vagyunk. Unokatestvéreimmel mind a hetvenes évek végén voltunk kicsik, és egy-másfél évesen szobatiszták voltunk.

És igenis van jelentősége a pelenkának, bár az én anyám engem sose hagyott benne aszalódni, mégis zavart, ahogy bepisiltem, a mai csúcsminőségű pelenkákban meg a gyerek órákig észre sem veszi, hogy televizelte.

2015. máj. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!