Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti hogyan dolgozzátok fel...

Ti hogyan dolgozzátok fel lelkileg a gyerek szobatisztasági problémáit?

Figyelt kérdés
A kislányom hamar szobatiszta lett, a kétéves születésnapját már pelenka nélkül ünnepelte, de mikor bölcsibe került, valami nagyon félrecsúszott, mert elkezdett folyamatosan bekakilni közösségben. Mindenki nyugtatott, hoyg az ilyesmi pár hét, esetleg hónap alatt elmúlik, de a gyerek a nyáron lesz négy éves, már másfél éve ezzel kínlódunk, és egyszerűen nem akar elmúlni a probléma. Az oviban sokat javult, de két teljesen tiszta hónap után, mikorra már megnyugodtam, hogy túlvagyunk a dolgon, a múlt héten látszólag minden ok nélkül visszaesett,olyan mélyponton van, hogy mostmár be is pisilt az oviban, pedig ez eddig nem volt jellemző. Igazából most nem erre a problémára keresek megoldást, már az elképzelhető összes 'tuti' módszert, jótanácsot hallottam, régebben voltunk pszichológusnál, most, hogy újra előjött a gond, fogunk ismét menni. Tisztában vagyok vele, hogy ötéves korig az ilyesmi elő szokott fordulni. Engem az érdekelne, azok a szülők, akik tartósan, akár több évig is ilyen problémával élnek/éltek együtt, hogyan bírták idegileg, mi volt a módszerük, hogy ép idegrendszerrel, nyugodtan átvészeljék ezt az időszakot. Már elmondhatalanul kimerült vagyok ettől az egésztől, belefáradtam, hogy minden baleset után magamra erőltetett mosollyal megnyugtassam, hogy semmi baj, legközelebb majd sikerül eljutni a vécéig, hogy hasztalan dicsérgetem, ígérek neki apró jutalmakat, ha nem kakil/pisil be. Nyilvánvalóan nem tehet róla, sajnálom szegényt, mert ő is szenved ettől, az értelme teljesen ép, csak az idegrendszerének kell megérnie, az is egyértelmű, hogy előbb-utóbb úgyis minden gyerek szobatisztává válik, de nem tudom, meddig fogom bírni, hogy higgadt maradjak. Másfél év nagyobb idő, mint amire legrosszabb rémálmaimban gondoltam, mikor ez elkezdődött, és a jóég tudja, meddig fog még tartani. Az életemnél jobban imádom a gyerekemet, de néha már annyira frusztrál az, hogy ha megfeszülök, sem tudom kontrollálni ezt a szituációt, hogy legszívesebben sarkon fordulnék és világgá mennék. Attól félek, előbb-utóbb elszakad nálam a cérna, és ettől csak rontok majd a helyzeten.

2015. máj. 5. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

ilyet frusztráció, szorongás vált ki a gyerekből


elsősorban beszoktatásoknál szokott előfordulni


valószínű nem megy a beilleszkedés neki a közösségbe, max látszólag


nagyon fontos lenne és lett volna korábban fokozottabban mellette lenni törődni vele, hogy lelkileg bizalmilag, később így önbizalmilag rendben legyen.


de olvastam olyat hogy a magzati, születési, babakori dolgokra igaz nem emlékszünk, de mind beleég a tudatalattinkba és formál minket azáltal az életünket is, tehát réges régi komplikációk is oozhatják, vagy ha rendszeres sírva volt hagyva, stb


ne érts félre, nem feltételezek így ismeretlenül ilyeneket, csak írtam, hogy globálisabban segítsek átlátni a dolgokat, mert nem arról van szó, hogy messze volt a Wc..

2015. máj. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen, ezeket a dolgokat átbeszéltük a pszichológussal. Mondta, hogy ilyen trauma a gyereket a szülő legnagyobb igyekezete és jóindulata ellenére is érheti. Ami megtörtént, megtörtént. Engem most inkább az érdekelne, hogy akik ugyanebben a cipőben járnak, hogyan élik ezt meg, hogyan kezelik saját frusztrációjukat, érzéseiket.
2015. máj. 5. 23:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Huh, azt hittem egyedül vagyok...

Jaj, mi (én) már két éve szenvedünk. Nekem 3 éves kora után egy hónappal lett szobatiszta. Elkezdte az előző ovit, ott elég volt egy bizonyos szokás (azóta is nagyon haragszom rájuk!!!) ami miatt visszaesett + a beszokás nehézségei. Más okokból kivettem abból az oviból, szobatisztaság abszolút 0-ra esett :( Fél év múlva másik ovi, azonnal szobatiszta lett, aztán időszakos visszaesések azóta is. Egyébként hamarabb lett ágytiszta, mint szobatiszta, másfél év után lett nem azt megint...

Ahh, tök bonyolult, és én már rohadtul kivagyok, szerintem már nekem lenne szükségem szakemberre.

Mi a háziorvosig jutottunk el, de ő folyton azt mondja, hogy ne aggódjak. Írt fel hólyagtágítót, két hónapig szedte, mintha némi javulás lett volna, de nem az igazi. Aztán már vissza se vittem emiatt...

Sajna nálunk ez családi vonás, mindenki pisis volt, erre mondta a doki, hogy ne is csodálkozzak.

De én már azon vettem észre magam, hogy már annyira rá vagyok kattanva a gyerek sliccére (fiú), hogy állandóan figyelem, van-e folt (sokszor csak egy kicsit enged be), hogy már más férfiakét is nézem. Tisztára a témára vagyok tapadva, már-már betegesen.

Életem legnagyobb feladata ez, és a tehetetlenség, tanácstalanság szövi át az egész dolgot. Még szerencse, hogy az oviban nem rágódnak a témán.

Mivel betöltötte az ötöt, ezért most már el fogom vinni pszichiáterhez is, de rettenetesen bizonytalan vagyok... :'(

Nálam már sokszor elszakadt a cérna, a vég nélküli küzdelem kimerített, és ez az egyik fő oka, hogy nem lesz kistesó... Kizárt, hogy ép elmével ez újra végig tudnám csinálni!

2015. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem kételkedtem benne, hogy vagyunk egy páran ilyen problémával. Sok erőt kívánok! Egy ötévest mindenképpen elvinnék orvoshoz megnézetni, nincs-e valamilyen testi oka a problémának. Én is elvittem gasztroenterológushoz a kislányomat a biztonság kedvéért még hároméves kora előtt. Ha ott nem találnak semmit, irány a pszichológus. A nevelési tanácsadóban is vannak nagyon jó terapeuták, nekünk az óvoda pszichológusnál van időpontunk. Aki nincsen ilyen helyzetben, el sem tudja képzelni, mennyire meg tudja az ilyesmi keseríteni a mindennapokat. És a huszonkettes csapdája az, hogy minél feszültebb lesz az ember, annál rosszabb állapotba kerül a gyerek, aki érzi a szülő idegállapotát. A fiad is valószínűleg érzi rajtad az elkeseredettséget, fáradtságot. Minden jót!
2015. máj. 10. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!