Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kinek mikor lett szobatiszta...

Anyu22 kérdése:

Kinek mikor lett szobatiszta a gyereke?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 2,5 éves, megtörtént az óvodába való beiratás, de még pelenkás. Kinek mikor szokott le a gyereke a pelenkáról és mennyi ideig tartott? Sikerülhet szeptemberre leszoktatnom a pelenkáról? Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 11. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Fiam 1 hete lett 4 éves. Február végén hagytuk el nappalra a pelenkát.
2015. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam 2 éves és 9 hónapos volt, amikor szinte egyik napról a másikra szobatiszta lett éjjel-nappal.

A kicsi most 22 hónapos, vele is fogok próbálkozni a nyáron, de ha nem megy, nem erőltetem. :)

2015. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron, 2,5 évesen, nem erőltettem, de örültem neki.

Utána 2x pisilt be, amikor beteg volt.

2015. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Napközben 2,5 évesen lett szobatiszta a kislányom. Ágytiszta stabilan 3,5 éves korában.
2015. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1 hónappal a 3. szülinapja előtt. Egyik napról a másikra nappalra és éjjelre. Nem erőltettük előtte.
2015. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor remélem a legjobbakat :)
2015. máj. 11. 13:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindkettő 2 évesen és 4 hónaposan. Egyikőjük fokozatosan, másik egyik napról a másikra. Ágytisztaság ugyanekkor.
2015. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2,5 évesen lett szobatiszta, de akkor 3 hét alatt éjjelre és nappalra is. Előtte nem próbálkoztunk, hallani sem akart a dologról. Aztán megérett rá, és pikk-pakk szobatiszta lett. :)
2015. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szól, hogy "anya pisiltem" meg "anya bekakáltam" viszont ha azt mondom neki hogy a nagyfiúk mint te a bilibe vagy a wc-be pisilnek, kakilnak, akkor vagy elmosolyodik vagy pedig hisztizve elrohan a lakás legtávolabbi pontjába... Utánunk bejön ha mi megyünk wc-re viszont ha mondom neki hogy akkor ő is csücsüljön rá, akár pelusostól, akkor szintén menekül... :(
2015. máj. 11. 14:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen problémám van. Júliusban lesz 3 éves a fiam, tegnap beírattuk az óvodába, viszont még mindent pelusba csinál. Nálunk voltak biztató hetek, amikor rá tudtuk venni, hogy bilizzen, egy hétig élvezte is, utána meg nem volt hajlandó ráülni. Vagy, ha rá is ül, visszatartja, s végül csak a pelusba vagy fürdéskor a kádba pisil. Én a nyárban bízom, egyszerűen le fogom venni róla a pelust, s úgy fogunk közlekedni a környéken, pl. mamához, játszóra. Viszünk magunkkal több kisnadrágot és kész. Azt tudom, hogy a bepisilés érzését nem szereti, mert történt már olyan, mikor bugyiban volt egy kicsit, ezért remélem, hogy tapasztalati úton megtanulja majd, hogy pelus nélkül érdemes szólni, ha pisilni kell. :)
2015. máj. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!