Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hátráltatom a folyamatot vagy...

Hátráltatom a folyamatot vagy esetleg károkat okozok, ha néha kimutatom a csalódottságomat?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a kisfiam. Már egy pár hónapja kacérkodott a szobatisztasággal, többször végezte a wc-be a dolgát, többször Ő szólt, többször én vettem észre a jeleket és mentünk a wc-re. Szívesen pisilt-kakilt oda.

Kb. 2 hete nem hajlandó pelust felvenni, tartja szépen a pisit-kakit, séta közben sosem volt baleset, itthon viszont kb. kétnaponta bemegy a kisgatyóba. Amint bemegy vagy közben, rögtön szól, van, hogy időben be is érünk a wc-be, de gyakrabban nem.

Ilyenkor mindig megnyugtatom, hogy nincs semmi baj, természetes dolog, tegnap meg ma viszont extra hisztis/nyűgös, és sajnos többször előfordult, hogy morcosan elmorogtam, hogy a pisinek/kakinak a wc-ben van a helye. Ilyenkor néz rám.nagy szemekkel, azonnal lelkiismeret-furdalásom van. Tudom, hogy ez rossz reakció, próbok uralkodni magamon. Nagy károkat okoz egy-egy ilyen helytelen reakció?

Még egy kérdésem van: miért van az, hogy néha tiltakozik a vécézés ellen? Ha megkérem, hogy menjünk pisilni-kakilni, mert látom a jeleit vagy ebéd után vagyunk, amikor is kakilni szokott, tiltakozik majd a következő pillanatban maga alá csinál. Nem akarom erőltetni a dolgot, de mivel nem akar pelust felvenni, haladni kellene valamilyen irányban. Úgy érzem, megakadt a folyamat.


2015. máj. 15. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
2 éves, még bőven ráérne, nem kell érzelmileg is zsarolni a siker érdekében. Nem akadt meg, csak nagyon téma lett. Tedd a dolgokat, mint a legtermészetesebb dolgot a világon és kicsit szorítsd háttérbe a wc-zést.
2015. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%
Miután 3 éves kor körül érik meg rá egy gyerek, nagyon nem kellene haborogni
2015. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt fiatal, másrészt jobbat teszel vele, ha "nagyfiúként" bevonod a takarításba. Érezze a felelősséget, de semmiképp ne büntetés legyen. Hanem tálald úgy, mint egy "felnőttes" dolgot.
2015. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!