Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan vezessem be, hogyan...

Hogyan vezessem be, hogyan csináljuk az ágytisztaságra nevelést? Anyukák gyakorlati tapasztalatai érdekelnének, akik épp benne vannak vagy akik már sikeresen túl ezen.

Figyelt kérdés

A kislányom 3 éves lesz augusztusban, már több mint fél éve szobatiszta -a pisi terén- napközben mindig szól és már már teljesen önállóan intézi.

Kb. 4hónapja éjszakára is levettem a pelust, mert kényelmetlen volt neki, szólt, hogy nem kell, és a bőrét is kezdte irritálni az éjszaka csurig megtelt pisis pelus. Igy hát elérkezettnek találtam az időt, hogy belevágjunk az éjjeli ágytisztaság-projektbe. Pláne, hogy a napközbeni 2 órás alvás idejére már tök klasszul működik, ha kell, felébred és kimegy pisilni.

Éjszaka ez még egyáltalán nem megy, sosem ébred fel az ingerre, csak ha már bepisilt.

Azt a módszert véltem jónak, ha felébresztem és kiviszem wc-re, hátha igy hozzászokik és ezen keresztül megtanulja hogy ha kell, ki kell menni.

Persze figyelek arra, hogy lefekvés előtt már ne igyon nagyon sokat és közvetlenül alvás előtt kimegyünk együtt pisilni. 8-9 és 1-2 óra között kétszer szokott pisilni és igy reggeig balesetmentes az éjjel. Ez a rendszer állt be. Ha magáragyom, magától nem ébred még fel, bepisil továbbra is. Nincs változás.

És elbizonytalanodtam abban, hogy valjon nem teszek "rosszat" azzal, hogy nem hagyom zavartalanul aludni? Nem bántja nagyon az idegrendszerét?

Többeknél olvastam azt is , hogy egyszer csak száraz maradt az éjszakai pelus és magától átállt a gyerek.

(Ebben eddig kevéssé hittem, hiszen ha ott a pelenka és ezt a kényelmet szokja meg hogy a csudába nem fog bepisilni egyszer csak???)

Hjajj, nem tudom. De kezdek aggódni, hogy nem jól csináltam ezt eddig!


2015. máj. 18. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Agytisutasag nem neveles kerdese, nem lehet raszoktatni.

Ha csurig pisis volt a pelus ejszaka, akkor nem lett volna szabad meg levenni rola, szted add vissza ra, es probaljon keveset inni mar este. Ha tobbszor egymas utan reggel csontszaraz a pelus, ujra meg lehet probalni, igy most feleslegesen stresszeltek.

2015. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Es meg annyit, h ne ebresztgesd, nincs ertelme, te sem jarsz ejjel pisilni, csak feleslegesen zavarod meg az alvasat.

Agytisztasag azt jelenti, hogy ejjel nem jon a pisilesi inger,hanem a holyag birja tartani egesz ejjel. Ha ejjel urites van, nem tanulja meg ezt a szervezet.

2015. máj. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, olvass utána, hogy mi felnőttek hogyhogy nem pisilünk be éjszaka, mielőtt éjszakai ébresztgetésekkel vegzálnád a gyereket. Szerintem téged is kimerítene, ha valaki éjjelente 2x felébresztene. Minden éjjel. Nem kéne ezt csinálnod.


Röviden: mi azért nem pisilünk be éjszaka, mert termelődik egy hormon a szervezetünkben, ami besűríti a vizeletet, antidiuretikus hormon a neve és csak éjszaka termelődik.


Itt az internet, a google, minden elérhető pár kattintással, tessék tájékozódni, hogy működik az emberi test. Én is ezt teszem folyamatosan.

2015. máj. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Szegény gyereknek nagyon rossz, hogy nem pihenhet. Majd ha rendszeresen száraz a pelus éjjel akkor vedd le.
2015. máj. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy már előttem is írták, akkor kell levenni a pelenkát éjjelre, ha már száraz. Ha csurig pisis, akkor még nem érett meg rá, felesleges. A lányomnál majdnem egy hete volt száraz reggel a pelenka, amikor ő maga azt mondta, hogy nem kell már. Előtte kérdeztem, hogy kell-e még, és mondta, hogy kell. Aztán szépen rájött magától, hogy akkor arra nincs is szüksége.
2015. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehogy ébresztgesd! Ne szokja meg, hogy kijárkál éjjel pisilni, az nagyon rossz szokás! Még nincs 3 éves, bőven-bőven ráér még az ágytisztasággal, az égvilágon semmi baj nincs azzal, ha ennyi idősen még pelust hord éjjelre.

Nekem két gyerekem van, az egyik fokozatosan lett ágytiszta kb. 4 éves korára, a másik egyik pillanatról a másikra 2,5 évesen, de egyik sem járt ki éjjel vécére soha.

2015. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!