Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Fiam 20 hónapos szerintetek...

Fiam 20 hónapos szerintetek le lehetne szoktatni már a pelenkáról?

Figyelt kérdés

8 hónapos kora óta ültessük a bilire, és elég sokszor van benne valami, egyre többször már bele is kakil.

De sajnos magától még nem kéreckedik rá, sőt egyedül rá sem ül a bilire csak ha ráteszem, megül rajta.

Azt tervezem ha folyamatosan ilyen jó idők lesznek akkor , nem fogok rá pelenkát adni hanem csak kis bugyit és úgy a nadrágot rá.

Tegnap már kipróbáltuk és sajnos 1 órán belül 2 szer pisilt be és 1 szer sikerült elcsípni a bilibe.

Aztán még 1 órát volt pelenka nélkül utána fürdés volt, és tiszta pelust adtam rá.

Rengeteget iszik a fiam, éjjel nappal, ezért gyakran pisil.

Szerintetek jó ötlet?



2015. máj. 20. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, még pici hozzá.


Az ha sikerül is esetleg a bilibe pisi vagy kaki nem azért van, mert szobatiszta és tudja szabályozni, hanem mert figyeled a jelzéseit és jó időben ülteted bilire. Bőven ráérsz jövő nyáron.

2015. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt hiszem tényleg nem kész még a szobatisztaságra.

Most az elébb kipróbáltam , és mivel bilin ült majdnem 20 percet és nem pisilt bele, gondoltam nem kell neki, így ráadtam í bugyit és nadrágot.

Aztán elszaladt játszani.

Nagyon csendben volt rá pár perc múlva, ráakartam adnia cipőt mivel még a házban is cipőben van.

És látom ám hogy csurom pisi a fél nadrágja.

Szóval a bilibe nem de a nadrágba már igen.

Nem értem én ezt.

Amikor meg behoztam felfektettem az ágyra hogy bepelenkázzam azt sem engedte.

Szóval jól érzi magát pelenka nélkül de egyből be pisil.

Úgyhogy erőszakkal ráadtam a pelenkát mert 15-30 percenként úgy is bepisil.

Lehet hogy még nincs megérve az esze rá hogy tudja hogy hova kéne pisilni?

A nagyobbik fiam 3 és fél évesen szokott le a pelenkáról de ő rá sem akart ülni a bilire egyből menta dolog a nagy wc-be.

Maximum nyáron a 35 fokba nem adok rá pelenkát.

Akkor majd nem kell annyit mosni utána.

Így meg kipakolom a fél szekrényt a sok pisi miatt.

2015. máj. 20. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Fiam áprilisban volt 2 éves.

Közel sincs a szobatisztasághoz.


Én nem gondolom, hogy ha én ültetem bilire, amikor én gondolom, akkor hamarabb szobatiszta lenne. Nem ettől lesz.


Hanem akkor, amikor tudja jelezni magától, hogy kell neki. Addig feleslegesen ültetem bilire (bár nálunk visítva menekül a bili elől, amikor próbálom, úgyhogy még hanyagoljuk).

Én is így vagyok vele, hogy a kánikulába majd nem adok rá pelust, és meglátjuk mi lesz.

2015. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!