Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Itthon miért pisil be gyakran,...

Itthon miért pisil be gyakran, ha elmegyünk valahová, akkor pedig gyönyörűen tartogatja?

Figyelt kérdés

25 hónapos a kisfiam. Kb. 2 hete nem hajlandó pelust felvenni, de wc-re sem igazán akar menni. Ha itthon vagyunk, elég sűrűn van baleset, szinte sosem szól, szinte közepharcot kell vívnom Vele, hogy a wc-re üljön. Viszont ha házon kívül vagyunk, sosincs baleset, vagy szól, ha menni kell, vagy azonnal jön velem wc-re, ha úgy érzem, itt az idő. Beszél már, szól, ha pisi/kaki készülődik, de itthon mintha direkt nem akarná.

Mi lehet az oka?


2015. máj. 20. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert otthon harcolsz vele. És ezt érzi. Ott nem szeret wc-re menni. Engedd el ezt a nyomást! Legyen otthonos a wc, akár képekkel is, mosolyogj, ha sikerül, ne szidd, ha nem sikerül, akármilyen nehéz is! Kötődjön hozzá jó érzés otthon, és ne a közelharc érzése.
2015. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért nem bilire ülteted? Lehet, hogy a nagy wc megijeszti.
2015. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam elég sokáig bilire ült. Mikor látta az apját, hogyan pisil a wc-n, akkor már ő kérte saját maga, hogy ő is úgy akarja. Tehát nem kell közelharcot vívni, ügyesen kell hozzászoktatni.
2015. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szem előtt van a bilije, használta is egy ideig, de Ő maga kéretőzött a wc-re, azóta tojik magasról a bilire:-)

Igen, inkább az lehet, hogy itthin nagy a nyomás rajta. Tegnap direkt nem szólongattam, kíváncsi voltam, hogy szól-e magától, de nem tette, háromszor is bepisilt. Ma viszont szólt a nagydolog előtt, el is ment a wc-re, pisilni is hajlandó ma a wc-be... szval elég rapszódikus.

2015. máj. 20. 14:47
 5/10 A kérdező kommentje:
A.wc dekorálása jó ötlet!
2015. máj. 20. 14:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetleg be is vonhatod a dekorálásba, keressetek együtt szép szőnyeget, posztert az ajtóra vagy falra, lehessen bent egy meséskönyve akár, nem tudom. Csak érezze kicsit a magáénak :) Sok sikert , kitartást, türelmet! :)
2015. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os!

Annyira szégyellem magam, mert most, hogy ilyen gyakran bepisil itthon, néha kimutatom a csalódottságomat, hiába tudom, hogy nem kellene, nem akarom ezzel bántani, csak kijön belőlem, hogy megkérdezem, kell-e pisilnie, persze 'nem' a válasz, a következő pillanatban pwdig már csorgat is. Picit túlzásnak érzem azt, hogy tegnap 'körbepisilte' a szőnyeget a szobájában, tudom, hogy nem direkt, de akkor is! Mást se csináltam tegnap, mint a pisijét takarítottam, hogy a hugi ne guruljon bele.

Egyébként mindig nagyon megdícsérem, ha sikerül a wc-be produkálni.

2015. máj. 20. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért nem kell magad ostorozni emiatt! Teljesen természetes emberi reakció, hogy nem örülsz, sőt, hetek után már tele vele a bugyrod. Esetleg a takarításba is bevonhatod, akár hatékony, akár nem, egy kis szivaccsal, vízzel, hogy lássa, hogy ez bizony munka, és nem épp vidám dolog. Ez is az élet része, ahogy elmesélheted azt is, hogy nem nagyon szereted ezt csinálni, és a huginak is kellemetlen. Csak ne kiabálj és ne szidd, de azért örülni nem kell a rendetlenségnek. Fontos, hogy hazudni ne hazudj neki, akkor sem, ha negatív a véleményed. Csak lehet finoman mondani, és nem kiabálva.


(Hú, de okos tudok lenni, ha nem rólunk van szó... bocsi, de én is tudom édesanyaként, hogy más látni a reális megoldást, és más végrehajtani. Hányszor, de hányszor szakadt már el a cérnám, amikor nem úgy viselkedtem, ahogy előre elterveztem, vagy ahogy jónak gondoltam. Azt hiszem, nem csak a gyerekeknek, de magunknak is meg kell tudni bocsátani a hibákat. Sosem voltam még senki anyukája, most tanulok bele, ezt szoktam mondani neki, és persze, bocsánatot kérek, ha nem megfelelően viselkedtem. Szerintem ez a része is fontos a szülővé válásnak.)

2015. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mennyire igaz, amit írtál...és milyen szépen megfogalmaztad! Ez betalált, könnyes szemmel olvastam a soraidat. Annyira húzós napokon vagyunk túl, tombol a dackorszak, ráadásul ez a szobatisztaság-mizéria! Húúú, hányszor fekszem éjjelente álmatlanul, hogy nem így kellett volna, majd legközelebb, de bocsánatot nem felejtek el kérni Tőle!

Köszi a bátorítást!

2015. máj. 20. 15:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindig arra gondolok nehéz időkben, hogy az idő olyan gyorsan elrepül, a nehéz pillanatok is elmúlnak majd. Az is lehet, hogy már a jövő hét teljes változást hoz, és ezek a dolgok már csak emlékek lesznek! Ha van jó barátnőd, hívd fel, meséld el neki, vagy csak menj oda a párodhoz, öleljen meg szorosan, ha kell, sírd ki magad, aztán mély levegő és folytatódik az élet. :) Nem lesz mindig ilyen nehéz! :) Nekem segít, ha kiadhatom magamból, utána kedvesebb és emberibb vagyok újra :))) Még van 7 percem, aztán ébresztem/ébred a Manó és kezdődik a dackorszakos játék nálunk is. :))) Ha úgy érzed, beszélgetnél még, keress nyugodtan priviben is. Néha egy idegennek könnyebb mesélni :) Mivel nem ítélkezhet, nem is teszi :) Szép délutánt nektek! :)
2015. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!