Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Lehetséges az, hogy egy...

Lehetséges az, hogy egy gyerek 1 évesen szobatiszta? Ha van mondjuk egy nagyobb tesó, aki 2 éves és ő épp akkor válik szobatisztává, a kicsi meg leutánozza?

Figyelt kérdés
Az eredmény tartós, onnantól mindketten szobatiszták. Ismerőstől hallottam, hogy náluk így volt, a kisebb mindent leutánzott, beszélt és járt is.
2015. máj. 28. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Aha...a gimnazista bátyával pedig az integrálszámítást gyakorolta....
2015. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Én még nem Hallottam ilyenről.Nem is tudom elképzelni hogy igaz.De ha látnám,hallanám beszélni is elhinném
2015. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszéd alatt mit értett pontosan? Az nekem nagyon túlzásnak tűnik, hogy egy éves a két éves szintjén beszélt (1 éves csak szavakat mond, 2 éves meg már 2-3 szavas mondatokban beszél, igéket ragoz). Járni nem meglepő 1 évesen.

Szobatisztaság alatt is ki mit ért? Valaki nem ad pelust az újszülöttre sem, hanem kivisz mindig ha úgy látja hogy kell neki (mondjuk szerintem ezen esetben túl sok a baleset, hogy ennek értelme legyen.)

Ismerősöd valószínűleg volt amiben túlzott, de az mindenképp igaz, h a kistesó utánozza a nagytesót.

2015. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

az a baj a szobatisztasággal, hogy az nem utánzás kérdése, hanem agyi érettség. a homloklebeny felel az inger felismeréséért, körülbelül 2 éves korra tart ott az agy ezen része, hogy ez menjen, tehát érett legyen rá a gyerek.

azért nem tartom kizártnak, hogy ilyen van, de igazából még csak ismerős ismerősétől hallottam ilyet, két szememmel még nem láttam :D

na meg azért aaz egy nagyon fontos dolog a szobatisztaságnál, hogy a gyerek lehúzza a nadrágot, bugyit, ilyet se igen láttam még egy évestől ;)

2015. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szobatisztaság részleteiről annyit tudok hogy szólt ha kellett neki, de rendesen mondatokban beszélt.
2015. máj. 28. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy igaz legyen.
2015. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam (most 19 éves) 1 évesen bilizet rendszeresen és csak néhányszor kakilt később be, másfél évesen már éjjelre sem volt pelusa, addig még éjjelre rá adtuk
2015. jún. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
én másfél évesen jobban beszéltem, mint a három éves nővérem. ó picit el volt maradva, én meg ezen a téren fejlettebb voltam a kortársaimnál. Szóval még tesóutánzás nélkül is lehet, jórészt adottság kérdése. De igen, a tesó sokat húz előre, mert a kicsi olyan ügyes akar lenni, é akkor próbálja, nem adja fel.
2015. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!