Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Aki egyik napról a másikra...

Aki egyik napról a másikra levette a gyerekről a pelust mennyi idő alatt lett szobatiszta?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom és levettem róla a pelust még egyszer sem pisilt a bilibe, ma is rendesen összepisilt mindent, de egyből szólt hogy bepisilt. Van rá esély így hogy szobatiszta lesz? Szeptembertől kezdené az ovit...
2015. jún. 5. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezt csináltam a fiammal kb. 3 hete. Nappal azóta egy baleset volt, rögtön az első nap, éjjelre kb. egy hete nincs rajta, és egy baleset volt itt is.
2015. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Két éves a kisfiam. Kb. 1 hónapja nincs rajta pelus. Az első 1 hétben voltak balesetek, aztán volt egy kis megtorpanás, amikor azt hittem, hogy fel kell adnom: nem akart pelust felvenni, de a vécébe sem.volt hajlandó termelni. Nem akartam erőltetni, ezért eldöntöttem, hogy minden reggel megkérdezem, hogy pelust vagy kisgatyát szeretne-e felvenni. Mindig a kisgatyát választotta. Azóta rendeződött a helyzet, talán 1 hete egyáltalán nincs baleset, vécébe pisil+kakil. Úgy tűnik, nálunk nem egyik napról a másikra vált szobatisztává, hanem fokozatosan.
2015. jún. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fiam is 2,5 éves és szeptembertől ovi, nálunk is fő téma ez most. Én úgy kezdtem, hogy fürdés előtt pisiljen a bilibe, mikor még amúgy pelust hordott. Lehetett látni, hogy először nem tudott direkt pisilni, aztán megtanulta szétválasztani a dolgokat. Napközben is gyakoroltunk, wc-szűkítőn is, kertben is, stb. :) Elkezdte zavarni, hogy pelusba pisil, és én csak akkor vettem le róla, illetve megvártam, míg kakil is a bilibe/wc-be, nehogy féljen tőle, mikor már élesbe megy a dolog. Egyszer sem pisilt be, és én még éjszakára adok pelenkát, de száraz marad. A kaki-téma nehezebb, mert az ingert, időzítést gyakorlással tanulják meg. Nálunk a mai volt a 3. nap bugyiban és szól, hogy kaka van, levetkőzik, le is ül, de ha nem jön egyből, akkor lelép, én meg leshetem. :)
2015. jún. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!