Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Három éves fiam tartja a...

Három éves fiam tartja a pisit, kakit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mivel eddig semmi hajlandóságot nem mutatott a szobatisztaságra, így elkezdtem azzal, hogy levettem a pelust, ahogy bejött a nagy meleg és kisnacit kapott. Nagyon nehezen viselte. Ordított, mint a sakál, ahogy jött a pisi és folyt a lábán. De valahogy csak el kellett kezdenem, ha sem WC-re, sem bilire nem akart ülni. És szeptemberben kezdődik az ovi, szóval az idő is sürgetne... Annyira rosszul sült el ez az egész, hogy most se pelenkába, se anélkül nem akar pisilni. Szegény gyereket úgy sajnálom. Végsőkig tartogatja, tekergeti magát, látszik, hogy kínlódik. Most visszaadtam rá a pelust és mondtam, hogy nyugodtan pisiljen bele, nem fog kifolyni, de abba sem mert, abba is tartogatta, ahogy a kakit is. Félek, hogy nehogy valami maradandó károsodást okoztam szegény gyereknek. Most beszéltem óvónővel is, védőnővel is, és azt mondták, hogy hagyjam a témát, egyáltalán ne is forszírozzam, és pisiljen csak pelusba. Márciusban múlt három éves. Én már nagyon aggódom. Tudtuk valami jó tanácsot esetleg?
2015. jún. 8. 10:51
 1/6 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szobat..


Ez is az én kérdésem volt. Még annyit, hogy megkésett a beszédfejlődése, de már beszél. Igaz, nem mindent lehet érteni, de beszél. Sok a hibás hangja.

2015. jún. 8. 10:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Hallgass a hozzáértőkre (védőnő)!
2015. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a pisiléssel nem volt gond, de a kakit visszatartotta a lányom. Vittük pszichológushoz is, de sajnos azzal sem jutottunk előrébb, székletlaztót kapott, aminek hála naponta vagy 6x bekakált :/ Végül magától oldódott meg a dolog és hajlandó volt elmenni wc-re, sajnos ez 1 évünkbe telt.

Mi lenne, ha látna titeket is, amikor mentek wc-re és akkor hátha rögzülne benne, hogy az a helye a pisilésnek. Az én kisfiamnak egyszer sikerült a wc-be pisilni, de nagyon szeretne, lassan mi is elkezdjük (ősszel lesz 3).

2015. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Folyamatosan lát minket, ahogy WC-be pisilünk, kakilunk. Baba kora óta. Sőt, mi több, ma még a kakimat is megnézte, hogy mutat a WC-ben.
2015. jún. 8. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Még nem volt érett rá. Nem kellett volna erőltetned, az enyém 3 éves kora előtt pont egy hónappal lett szobatiszta (előtte semmi hajlandóságot nem mutatott rá, pedig értelmes gyerek). Aztán egyik napról a másikra lett nappalra és éjjelre is szobatiszta. Szeptemberig még azért lett volna idő.

Tavaly ismerősöméknél volt hasonló helyzet (bár ott nem erőltetett anyuka semmit), februárban volt 3 éves a gyerkőc és augusztusban lett szobatiszta, szintén egyik napról a másikra, így oviban már nem volt gond.

Szóval hagyd hagy érjen meg rá.

2015. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kérdező,ugyannebben a cipőben járunk mi is borzasztoan aggodom,nállatok mi a helyzet?nállunk annyiban más hogy az én fiam először pisilt bilibe majd egyre kevésbé akart és most ott tartunk hogy se bili se pelus és a végsőkig tartogatja....
2015. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!