Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van egy 21 hós és egy 3 hetes...

Van egy 21 hós és egy 3 hetes babám, a nagyobbat tanitanam szobatisztasagra de alig van időm erre. Ti hogy csináltátok akik hasonló cipőben járnak/tak?

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Amikor a pici alszik, vagy a pelusát cserèled akkor bilizteted a nagyot.


Amúgy szerintem egy kb. 1,5 éves nem baba, hanem kisgyerek...

Frászt kapok az ilyen 30-50 hónapos babáktól...jóhogy nem számolják ki hètre pontosan azt is..

2015. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igényli már? azért ő még nem biztos hogy érett rá, és nem maradtok le semmiről, ha most még nem erőltetitek... az más, ha ő szeretné persze, de ha csak te akarod már levenni a pelust, akkor nyugodtan hagyhatod még... könnyebb akkor, ha ő maga is szeretné!
2015. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kedves első, én pszichológus vagyok, a férjem fejlődésneurológus, mi attól szoktunk frászt kapni, amikor azt mondják a szülők, hogy másfél éves. Meg majdnem kettő. 3 éves korig teljesen helytálló a gyermek korának hónapokban történő megadása minden tekintetben.


Saját tapasztalat: a lányom egy évesen nem járt, 13 hónaposan igen. 18 hónaposan nem beszélt, 22 hónaposan folyékonyan. Óriásiak az eltérések, ennek megfelelően érdemes a kormegjelölésben kisebb egységeket alkalmazni (4 hónapos korig a hétnek is örülünk.)

2015. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 9 hónapos kislányom és egy - figyi egyes! :D - 29 hónapos fiam.

Most hogy ilyen nagyon meleg van, úgy próbálkozunk, hogy leveszem a pelusát és bugyiban van. De nem igazán működik, egyik nap 5 órát volt így és addig nem kakilt, nem pisilt. Bilire nem hajlandó ráülni, pucér popót sem viseli el. Szóval egyelőre nálunk marad a bugyi, aztán lesz valami. Időm sajna nekem se nagyon van, de muszáj most már elkezdeni a szoktatást. Egyszer csak sikerül... :)

2015. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát !!!!! Én csak a 3 hetesemre irtam hogy babám, alapból a 21 hós fiamat nem babázzuk hanem nagyfiunak szoktuk nevezni!!!!! Frászt kapok mikor provokálnak! Hogy tegyek már fel kérdést hogy ne kössön bele valaki?! Azt hittem ebbe nem tudnak!
2015. jún. 10. 10:32
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Hát! Pedig a kérdésedet így lehet értelmezni. Ezt valld be te is. :D Akkor te nem, de rengetegen màsok babázzák ôket...miután már tud járni, onnan nem baba már szerintem. Amúgy elnézést, csak miután már ezredjére olvastam nem bírtam ki, amúgy nem szokásom a kötözködés. :)
2015. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én pszichológus vagyok, a férjem fejlődésneurológus


mindenki hasonlót hazudik, ha menőzni akar a gyakorin...

2015. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én egy 3 hetes újszülött mellett biztos, hogy nem kezdeném el. Nagy valószínűséggel amúgy sem érett még rá a 21 hónapos.
2015. jún. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi haszontalan valszokat nekem meg telen itt mondtak hogy nyaron a melegbe szoktassam at. Valahogy nem akarom megvgarni hogy az ovodaba szoktassak at. akk mikorkezdjem el?! Telen meg nehezebb lesz, vagy 1ev mulva par honappab ovi elott?!
2015. jún. 10. 13:38
 10/14 anonim ***** válasza:

itt az a kérdés, hogy a gyerkőc hogy áll ehhez az egészhez? mert 21 hónaposan még a többség (nagy többség) nem érett meg a szobatisztaságra. persze tanulható dolog, de csak miután a homloklebeny elég érett. a beszédért is a homloklebeny fele, tehát párhuzamba hozható, elkezdett már dumálni? vetkőzni tud? tehát egyedül lehúzni a nadrágot?


mivel ilyen kicsi még, én csak ismerkednék a bilivel, nem ugranék bele, pláne 3 hetes mellett.

tehát este fürdés előtt megkéred, hogy pisiljen a bilibe. majd ha ez már megy, megérti mit is kérsz, akkor lehet reggel ébredés után is. majd bugyipelussal próbálkozni és nappal gyakran kérdezgetni és ha jelzi, hogy kell neki, akkor bilire ültetni.


én egyébként nem értek egyet azzal, hogy télen nehezebb. én akkor szoktattam a fiamat szobatisztaságra (27 hónapos korában). mivel kint hideg volt, nem nagyon mentünk hosszú utakra, ha bepisilt egyből átöltöztettem, de bent meleg volt, ráadásul a radiátoron pillanatok alatt megszáradt a nadrágja. csak azt a pillanatot kell elkapni, hogy érdekelje, addig felesleges. ha meg jövő nyárra csúszik nálatok, akkor meg egyszerűen leveszed a pelenkát... :)

2015. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!