Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szokassam le róla így?

Hogyan szokassam le róla így?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben kezdi az ovit, akkor lesz 3 éves. Nem hajlandó se bilibe, se wc-be végezni a dolgát, de ami a legjobban megnehezíti a dolgot az az, hogy nem lehet kisgatyát se adni rá, mert tépi le magáról, remegve sír a pelenkáért. Próbáltam már mindent, pelenka nélkül sem hajlandó lenne könyörög érte. Nem tudom mit csináljak már vele.. próbáltam jutalmat igértem, de nem érdekli.. Volt valakinek hasonló tapasztalata?
2015. jún. 11. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyd, nem érett még rá. Az én fiam ma 3 éves és 2 hete szobatiszta nappalra. Addig neki sem kellett a kisgatya, mindig a pelust kérte. 2 hete levettem róla a pelenkát, mert kertben voltunk és nagyon meleg volt, gondoltam ha bepisil, hát bepisil. Nem tiltakozott és azóta nappal nem is volt rajta. Baleset sem volt a 2 hét alatt, mindig szól, ha kakilni vagy pisilni kell. Egyszerűen meg kellett várni, hogy megérjen rá. Tedd te is ezt, mert az erőltetés teljesen felesleges, sőt káros.
2015. jún. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, az ovi miatt én is féltem hogy nem lesz szobatiszta a fiam mert akkor nem veszik be ha jól tudom. Gondolom neked is emiatt nem mindegy a dolog. Eddig a fiam sem volt hajlandó pelus nélkül lenni, sőt sokszor nem engedte kicserélni sem. Pontosan 2 hete egyszer levettük róla az udvaron, és azóta szobatiszta, éjjel is alig van baleset. Szerintem egyszer valahogy csald le róla a pelust, pl pancsoljon egész nap és ahhoz "nem szabad" pelusban lenni, hátha megtetszik neki. A fiam kisgatyában bepisilt volna, kellett pár nap amíg csak nadrágban volt, érezte hogy nincs rajta pelus, és csak később adtam rá gatyát. Ja és elmagyaráztam neki hogy ha kell neki a pelus akkor nem lehet ovis, már nagyon szeretne játszani a szuper ovis játékokkal :)
2015. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudja az elméletet mondja is bilibe kell pisilni mert nem mehetek oviba!

Szokott kinnt az udvaron medencézni pucéron, de ha megunja és kiszáll, azonnal mondja hogy pelenka kell. Remélem fog változni hamar mert olyan esélytelennek látom most a dolgot :(

2015. jún. 11. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én is teljesen esélytelennek láttam és nem hittem el, mikor mindenki nyugtatott, hogy figyeljem meg, egyik napról a másikra lesz szobatiszta. Pedig igazuk volt, tényleg így lett. Az a baj, hogy nem lehet erőltetni, mert erre meg kell érniük. A fejünk tetejére is állhatunk, ha még nem érett rá.
2015. jún. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetertek az előttem szólókkal. Szeptemberbe kezdjük az ovit. És semmivel nem tudtam a bilire szoktatni. Nem erőltettem. Megigertem mindent. De semmi... mar feladtam. Erre mult heten gondoltam egyet. Es reggel bugyit adtam a lánykámra. És áttörés. 2 baleset volt. Ennyi. Imádja ha megdicsérem nagyon büszke magára. Es mara mar el is tudom vinni bárhová. Tartja nem pisil be. A nagydolog nehezebb voot de csak 2napig. Tenyleg egyik naprol a masikra ment es most lett érett amit nem banok hisz aug. ra jön a kisteso akkor nem lesz annyi időm a szobatisztasaggal foglalkozni. Sok sikert ne aďd fel. Ne erőltesd de próbálkozzatok. Megérik rá.
2015. jún. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!