Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Lassan öt éves, sose lesz...

Lassan öt éves, sose lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
Fiam lassan öt éves, es egyszerűen nem hajlandó wc-be, bilibe kakilni. Pisilni már két éve egyedül jár a wc-re, de ha kakilnia kell kész procedúra: pelenkát kell rattenni, bunkert építeni (ágyakat széthúzni, letakarni takaróval). Már vettünk neki minden lehetséges wc ülőket, zenélő bilit...mindent. Az is hozzátartozik, hogy van egy másfél éves kisoccse, es mindig azt mondja, ő is baba...Kérlek, ne írjátok, hogy türelem. Két éve rohadtul türelmes voltam. Nem lehet elmenni vele nyaralni, komolyan mpndom szinte az egész életünket már az ő kakalasahoz igazitjukm Tudom, hiba...de ha.meg nem kakil, visit, sikítva őrjöng. Kétségbe vagyok esve. Kinek hogy sikerült? A "hagyd majd magától" kezdetű mondatokkal kíméljenek! Végem van.

2015. jún. 12. 19:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Pfff...


Nem adsz rá pelenkát, és probléma megoldva. Eléggé elkényezteted!

2015. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Minél későbbre tolod, annál nagyobb lesz az őrjöngés. Mostanra már megtanulta, hogy ő az úr. Túl kell esni ezen, még ha egy hétig is fog tartani a cirkusz. Szerelkezz fel nyugtatóval (magad számára).
2015. jún. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

bunkert építesz egy 5 évesnek? ne haragudj, de ez azért durva... szerintem a lehető legrosszabb tanács lenne, hogy várj. bár gondolom senki nem mondott ilyet.

nincs pelenka, felejtsd el. nincs bunker, nincs zenélő bili se wc szűkítő. egy 5 éves nagyfiú fogja magát és elmegy kakilni. ha meg nem, és örjöng, akkor kaphat hashajtót, hogy könnyebben túl legyen a wc avatáson.

ne szórakozz tovább mert lassan mehetek pszichológusok a barom szokás kialakítása miatt

2015. jún. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
No, miért is lettem lepontozva?
2015. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Ez nyilvánvalóan a te nevelési és szoktatási kudarcod. A bunkeres pelenkába kakkantásból világosan látszik.


Az óvodába egyáltalán felvették így? Nem tudom, máshol hogy megy, de itt fel sem vesznek úgy 3 évest, hogy nem szobatiszta.

2015. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Azért lettél lepontozva, mert minden bizonnyal soha nem voltál még hasonló helyzetben sem, és a válaszod stílusa is elég arrogánsra sikerült.

Kérdező, mi is voltunk hasonló helyzetben, igaz, "csak" a fiam 3,5 éves koráig. Én is próbálkoztam sok mindennel, megpróbáltam, hogy nem adtam rá pelust, akkor akár napokig nem kakilt, de nagyon szenvedett. Én meg nem akartam erőltetni, mert jómagam szorulásos voltam egészen fiatal felnőtt koromig a szüleim hasonló jellegű - egyébként teljesen jó szándékú - erőltetése miatt, és ezt nem szerettem volna a gyerekemnek.

Nálunk végül egy hasmenés oldotta meg a problémát, azt nem tudta tartogatni, kénytelen volt a vécébe intézni. Ekkor átszakadt benne valami lelki gát, onnantól ment simán, három napig voltak kisebb balesetek. Lehet, hogy nálatok is segítene, ha valami enyhe hashajtóval, pl. Laevolaccal előidéznél ilyen helyzetet, akkor ő is rájönne, hogy lehet ezt így is. Ha nagyon nem megy, akár pszichológushoz is el lehet vinni, az ilyesminek néha mélyebb okai vannak, és jól gondolod, 5 évesen már tényleg nem normális.

Én azon csodálkozom, hogy létezik még ekkora gyerekre való pelenka?

2015. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Én elvinném egy fejlesztéssel foglalkozó szakemberhez mert komoly gond lehet a háttérben.
2015. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam, mostantól nincs pelenka, elvonulsz a fürdőszobába, ha kell kakilni, ott a wc vagy a bili, amelyikbe szeretnéd és elintézed a dolgod. Ennyi.

Még egy 3 évesnél megértem, mert korából adódóan lehetnek nehézségek, de egy majd 5 éves nehogy már ne értse meg, vagy ne tudja.

Azért ekkora procedúra, mert hagyod, hogy úgy legyen, ahogy ő akarja.

Amúgy ilyenkor magára hagyod? Mert lehet azt kéne, hogy ő elvonuljon a magányába és ne zaklassa senki.

2015. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
tv-be volt nem tudom már milyen adón egy műsor igaz történetes , ahol egy kislány már 6 éves volt és nem volt hajlandó wc-be kakilni, ha nem kapott pelenkát akkor napokig visszatartotta mint a fiad... a megoldás rá a hashajtó volt, 2-3 hétig folyamatosan adta neki az anyukája és a probléma megszűnt :)
2015. jún. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

én inkább felhívnék egy gyermekpszichológust a helyedben.Gyerek nélkül,csak te ,vázold fel a problémát,mert szerintem néhány itteni"okos" tanáccsal csak rontasz a helyzeten...

Nálunk 4 éves a kislányom és a szitu hasonló,csak pelusba.Néha nagy nehezen sikerül rávenni a bilire,olyankor nagyon örül neki,majd másnap kezdődik elölről..Én pont minap beszélgettem erről pszichológussal,ő azt javasolta,h próbáljuk úgy beállítani,hogy ez olyan dolog,amit egyedül is végezhet,hiszen már elég nagy hozzá,nem is kell szólnia senkinek róla,stbstb.

Aki pedig azt javasolja,hogy akkor vedd el tőle és nincs tovább...ti tuti nem láttatok még olyan gyereket,akinek ilyen "problémája" van...Az enyém is visszatartja simán több napig,utána viszont nem megy neki se pelusba,se bilibe...na köszi,ezt inkább nem

2015. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!