Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Októberben lesz 3 éves a...

Októberben lesz 3 éves a fiam, akkortól fog óvodába járni. Még nem szobatiszta. Mikor érdemes elkezdeni a szoktatást?

Figyelt kérdés

Próbálkozunk a bilivel -pisil, esetlegesen kakil bele, de nem magától. Önmagától nem szól sosem, ha pelusba kakil el is hallgatja. Hallottam olyan véleményt is, hogy majd magától szól ha wc-re szeretne menni, ill. a pelust el akarná hagyni, így egyik napról a másikra megtörténik.

Mások azon a véleményen vannak, hogy hónapokig szoktatni kell, amitől meglehet, hogy kikészül a gyerek.

Meddig várjak a csodára, hogy magától fog szólni? Nem lesz késő, ovikezdés előtt?



2015. jún. 15. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőség, akkor most a nyáron napközben ne adj rá pelenkát csak bugyit, sokaknak az is segít. Mást nagyon nem tudsz csinálni, esetleg gyakran kérdezd meg, hogy kell-e kakilni. Ha bekakil/bepisil akkor se szégyenítsd meg, de azt elmondhatod, hogy a nagy ovisok már a wc-be csinálják. Tehát próbáld úgy beállítani a dolgot, hogy wc-be csinálni milyen klassz "nagyos" dolog.
2015. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nyáron a legkönnyebb,persze ha kertesbe laktok mert nem kell ráadni semmit (csak egy hosszú felsőt adtam rájuk amikor leszoktatás volt mert a bugyi vagy nadrág olyan pelus fillinget adott nekik és tök nyugodtan bele pisiltek/kakiltak aztán többnyire nem is szóltak,hogy zavarná őket). Majdnem egy hete történt meg nálunk az első bilibe kaki, nagyon legó mániás így jött is egyből jutalom legó. Ezen felbuzdulva tartunk most ott,hogy már szól ha kakilnia kell és már 2 pisi is ment a bilibe mert szólt. Kérdezgetni mindig szoktam tőle meg mindig mondom,hogy szóljon és a bilit is mindig a közelébe rakom.
2015. jún. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lányom is oktoberi. Es kezdjük az ovit. Masfel hete rauntam es gondoltam egyet es csak bugyit adtam rá. Es lass csodat azóta bilibe végzi a dolgat. Mar nincs baleset. Es csak ejszaka kell pelu. Mar nyugodtan mehetünk visszatartja. Mostmar szól ha kell. De kimegy egyedül és elvégzi ügyesen. Ne adj rá pelust hanem alsonemut hidd el imádni fogja. Lehet lesznek balesetek de hamar rájön a nyitjára. Imadjak a dicséretet. Tudom Nem könnyű már hosszú hónapok óta próbálkozunk.
2015. jún. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!