Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom 27 hónapos. A...

Kislányom 27 hónapos. A bilire nem hajlandó ráülni és a wc szükitőre sem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bent a lakásban egyszer kètszer ráül ha meg kèrdezem hogy nem pisilünk e. Mindenki azt mondta hogy majd jön a jó idő akkor jobb lesz, hát nem. Kint az udvaron játszunk pelus nèlkül esetleg bugyiban es ugyan ugy nem pisil bilibe es kaki is a bugyiban landol ..elbújik hogy mèg vèletlen se szoljak. Lehet hogy kár mèg ezzel foglalkozni? Amugy ő semmièrt nem szol se ha èhes se ha szomjas ugy kell kèrdezni őt.
2015. jún. 16. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Zavarja, hogy bepisil, bekakil? Észreveszi, amikor éppen pisil vagy kakil? Mert ha nem, akkor még biztosan korai. Ha nem szereti a bilit, akkor ne erőltesd. Mikor észreveszi, hogy éppen pisil, akkor mondd, hogy ez a pisi, aminek a bilibe kell mennie. De ha ennyire ellenkezik, lehet érdemes lenne néhány hetet várni.
2015. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kitartás és türelem. Ne erőltesd egyelőre, hanem amit az első is mondott, mond neki, hogy ez a pisi stb. Az udvaron sem hajlandó leguggolni? Nekem fiam van, se a wc-be se sehova nem volt hajlandó pisilni, aztán egy műanyag dobozba kezdett el, lassan kb. 2 hónap után merészkedett rá a wc szűkítőre. Először a szűkítő nélkül ültettem rá a wc-re és fogtam, kakilásnál meg fogtam a karomban és úgy tartottam a feneként a wc fölé, ez volt az első wc-be kakilása, azóta használja a szűkítőt is, bár néha a szőnyeg jobban bejön neki a nappaliban :(
2015. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Epp hogy elmult ket eves... miert aggodsz? Hova sietteted?
2015. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Korai.
2015. jún. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, hogy beraktam a bilit a vécé mellé, és ha mentem akkor úgyis jött ő is.

Nagylányosnak érezte, hogy ott ül velem. Sokáig nem volt semmi, de egy idő után már kérte, hogy menjünk pisilni.

Kezeld teljesen természetesen, ne görcsölj rá.

2015. jún. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindig le gugol kint is bent is ès utána most már kezdi mondogatni hogy pisi vagy kaki bár nèha be is csap azt mondja van valami a pelusba de semmi.wc re is jár velünk rá is ül a bilire de semmi.
2015. jún. 17. 08:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem érett meg rá. Enyémek 33 ill. 34 hósan értek meg rá, lánykám hamarabb. Kisfiamat nem érdekelte, de rá nem egészen 1 hónap múlva (ikrek) kérte a gatyát, amibe bepisilt, bekakilt még 1 hétig, ill. magától nem ült bilire, de zavarta már a pisi, kaki (pelusban nem), én se hittem el, de sikerült gyorsan nem erőltetve.
2015. jún. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Sajnos a család engem oktat ki ha nem ultetem rá a bilire sose lesz szobatiszta ès ez nagyon rosszul esik elso gyerek igy semmi tapasztalatom nincs hogy lesz a gyerek szobatiszta
2015. jún. 17. 09:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 éves korára lett nappalra és éjszakára szobatiszta! Ne aggodj ráérsz


Bilire sose ült.


Amikor 17 hos lett, reggel megitta a tejcit, majd vittem a wc-re. wc szükitő. megtanulta, hogy lenyomja a kukacát és volt, hogy kakilt is. Este fürdés előtt megint ráültettem. Igy fejbe rögzült neki, megszokta. 1 hét mulva magátol ment, reggel első utja a wc volt. Ennyi. Abban az évben rájött, hogy mennyivel jobb a wc-be kakilni. A bölcsibe is jelezte, ha kakilni kell. Maradt a pisi :D Aztán amikor betöltötte a 2. évét, (októberi) következő nyár közepétől, levettem a pelust rola. Volt, hogy eljátszotta az időt, de sose kérdeztem kell-e, menjünk. Szoval békén hagytam, rábiztam. Aztán egyszercsak jelezték a bölcsibe, amikor már 3 lett, hogy pár napja pelus nélkül van egész nap és alváshoz sem kell pelus. Kb 1 honap mulva este adnám rá a pelust éjszakára, anya nem kell pelus. oké. Azota nem volt rajta pelus :)


Sose erőltettem. Az első wc-re ülése is ugy zajlott, hogy gyere megyünk pisilni. Ráültettem a wc-re és tetszett neki, hogy oda pisil :)

2015. jún. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!