Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor tudom majd levenni...

Mikor tudom majd levenni alvásnál róla a pelenkát?

Figyelt kérdés
Napközben már pelenka nélkül van a gyermekem (aki szeptemberben kezdi az ovit), ugyan néha van egy-két baleset. Viszont felkelés után még többször pisis a pelenkája, mint nem.
2015. jún. 21. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy, ha kb. 2 héten át minden reggel száraz pelussal ébred, akkor próbaképpen aludhat pelus nélkül. Úgy tűnik, nálatok még nem jött el ennek az ideje.

Egyébként az én 2 éves kisfiam is szobatiszta már nappalra, de Ő máf a nappali alvásához sem kér pelust. Nem ém erőltettem, Ő harcolt nagyon a pelus ellen. Előfordul egy-egy baleset, de többnyire száraz marad a kisgatyó. Én azért szoktam egy gumis aljú lepedőt tenni alá, ami nem engedi át a nedvességet. Próbáld ki te is esetleg, hogy leveszed róla a pelust, és teszel alá ilyen lepedőt! Ha sikerélménye lesz, az nagyon fogja lelkesítenia továbbiakban. Tapasztalom a kisfiamon.

2015. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gumis lepedő mint az előző mondta, ez rajta is maradhat az ágyon hát-hét éves koráig nyugodtan, elfér a lepedő alatt.

Amúgy meg kitartás neked és türelem, nehéz ez mindkettőtöknek, mint ahogy az előző is írta ha két hétig száraz neki reggelente akkor vedd le. De ne idegeskedj emiatt. Ha őszig sem áll be, akkor sem, éjjel senki sem látja, másrészt ha elkezdi úgyis lesz egy-két hét amikor többször bepisil majd. Ne idegeskedj ezen, jó úton haladtok, nappal már szobatiszta. Kitartás.

2015. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Már vettem is műanyag lepedőt. Csak azon filózom, hogy vajon felébred-e ha bepisil. Az éjszakai alvás nem izgat annyira, inkább a délutáni.
2015. jún. 21. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Az én kisfiam nem ébred fel, ha bepisil. Szerencsére nagy ritkám van csak baleset.
2015. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál ugy volt,hogy amikor nappalra már hónapok óta szobatiszta volt a pelusban még mindig volt pisi ,aztán nyáron úgy döntöttem,hogy leveszem a pelust egyszer kétszer bepisilt de utána már nem. Lányomnál ez nem válik be, már egy éve szobatiszta de éjjelre még kéne a pelenka,két hete nem adok rá,igaz nem is akarja,de még mindig bepisil,általában többször is.
2015. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!