Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Most akkor mégsem szobatiszta?

Most akkor mégsem szobatiszta?

Figyelt kérdés

Áprilisban múlt két éves a kisfiam /tehát most 26 hónapos/. Május óta nem hord pelenkát, csak alváshoz. Ő kérte a kisgatyót, nem is kérte azóta újra a pelust. Megbízhatóan szobatiszta /vagy annak tűnik/, már hetek óta nincs baleset. Vécébe végzi a dolgát, ha pedig nem vagyunk itthon, bárhol képes pisilni. Viszont magától nem szól, ha érzi az ingert. Toporog, fogdossa a kukiját, szemmel láthatóan kell Neki. Én ilyenkor elviszem vécére és termel is bele. Ma viszont úgy döntöttem, hogy mivel ilyen esős az idő és maradunk itthon, nem fogom kérdezgetni, hanem megvárom, hátha szól. Több órán keresztül tartogatta, pedig sokat ivott, de nem szólt. Aztán amikor én hangosan megjegyeztem, hogy:'Anya megy pisilni', hallom a sírását. Bepisilt, de rengeteget.

Vajon miért nem szól? Nem ismeri fel még az ingert? De már hetek óta nem volt baleset, igaz, hogy én mindig rákérdeztem, hogy kell-e pisilnie, és akkor jött is a vécébe.

Szerintetek?


2015. jún. 25. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

teljesen normális, sok gyereknél van ez így, enyémnél is. kicsi még, a beszéd is nehéz, nemhogy ilyen összetett dolog :)

szóljál csak neki, semmi gond nincs ezzel, majd megérik arra, hogy ő menjen magától. nálunk 2 hónap volt így, aztán magától ment, és csak azután szólt! :)

2015. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyet én fiuknál láttam. A legrosszabb, hogy az ilyen gyerekeknek még 5évesen is sokszor szolni kell.


Mivel a te fiad ilyen picinek azért szólásra elmegy, így nem adnék rá vissza pelust, hagynám így és szolnék neki mindenhol.

2015. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kicsi még és nagyon jó úton halad, de az én álláspontom szerint, ez még nem a teljes szobatisztaság. Az majd akkor lesz ha magától szól, hiszen így, hogy nem te mondtad neki, hogy menjen, bizony bepisilt.
2015. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!