Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akiknek 2 évesen lett szobatis...

Akiknek 2 évesen lett szobatiszta a gyerekük, azok hogy csinálták és mennyi idő volt?

Figyelt kérdés
23 hónapos a kislányom és reggelente bilibe pisil meg van, hogy napközben is, de általában akkor ha én kérdezem, párszor volt kaka is, de mostanában a pelusba megy, csak utólag szól. Délután bugyiban van kint, van hogy 3-4 alkalommal is bepisil, van hogy egyszer sem és máskor ráül 5ször is magától a bilire, de semmi nem jön, aztán meg bepisil. Akkor mi most hogy állunk ezzel a témával és mikor lesz ebből valami?
2015. jún. 28. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kevés gyerek szobatiszta 2 évesen. Nem lehet erőltetni, ha majd érett lesz rá, akkor anélkül is szobatiszta lesz. Még nincs elkésve a kislányod.
2015. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg kell figyelni az ürítés időbeli ritmusát és annak megfelelően rendszeresen ráültetni a bilire, majd megdícsérni, ha van produktum, ha nincs.
2015. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kapott egy bilit még 1,5 évesen,beállítottuk a fürdőbe,hogy tessék,itt van,majd belepisilhetsz meg kakilhatsz ha akarsz.

Ennyi,többet nem is említettük.2 éves lett májusban,gondoltam próbálkozzunk,ráültettem,de nem tetszett neki,mert bár belepisilt,de megijedt tőle :) anyukám hozott egy wc szűkítőt erre rá vagy 2 hónapra,ráültettem,hogy milyen nagylányos,wc-n ül,húha,ő meg belepisilt.Tetszett neki :) utána óránként elvittem,és mindig pisilt (a kakinak voltak előjelei,így ha láttam,hogy kakilni fog,ráültettem gyorsba) levettem a pelust,ez volt pénteken,hétfőn már úgy vittem bölcsibe,hogy nincs rajta pelus,csak alváshoz kaphat,és óránként vigyék ki.Szépen kialakult,utána már szólt is,néha volt egy-egy baleset,de meglepően könnyen ment.Szerintem nem szabad erőltetni.Én is próbálkoztam már előtte bugyi nélkül,de simán bepisilt,nem szólt,nem ült a bilire,szerintem olyankor még nem érett rá.

2015. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam áprilisban múlt két éves. Májusban levettem róla a pelust /Ő választott magának alsógatyót/, és nagyon tetszett Neki az új helyzet. Eleinte persze nehezen vettem rá, hogy menjünk a vécére /a pelust elutasította, de vécézni sem akart/, de kitartóak voltunk /mindketten/ és egyszercsak már nem jelentett problémát a vécére.menetel. Egyik napról a másikra jött az áttörés. Az utcám sosem volt balesete, itthon is nagyon ritkán.
2015. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Áprilisban múlt kettő a fiam. Nem sürgettem. Olykor pelus nélkül rohangált, főleg kinn, egy alsóban, meg felsőben, tetszett neki, és élvezte, hogy nem fűt a pelus. Aztán egyik nap a múlt héten nem engedte, hogy popsitörlővel kitöröljem a hátsóját, így lezuhanyoztattam. Aztán elindultam a WC-re, ő jött utánam, szorongatva a kis kukiját, én meg odaadtam neki a bilit, mondtam, ha akar üljön rá, próbálja ki nyugodtan, nem erőszak, utána úgy is felöltözünk. Szó nélkül huppant rá, és termelt bele. Aztán azóta visszatartja, ha elmegyünk a boltba, vagy lenn vagyunk, eleinte nem szólt, nekem kellett elé tennem a bilit néha-néha 2 óránként, most már tegnap óta mondja, hogy pisi. A nagydolog pedig vagy a pelus, vagy a WC, a bilibe nem szeretné. Ez is nagy eredmény tőle :D

Csak éjszaka kell neki a pelus :D

Nem vagytok elkésve, még ráér, ne erőltesd, tényleg a legtöbb esetben ő maga tudja, mikor érett meg rá. :D

2015. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!