Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Erőltessem a szobatisztaságot,...

Erőltessem a szobatisztaságot, vagy várjak még?

Figyelt kérdés
A kislányom 26 hónapos,és úgy gondoltam elkezdhetnénk a bilizést.De sajnos semeddig nem jutottunk.Csecsemőkora óta szorulásos,csal laveolac sziruppal sikerül neki 2-3 naponta.Eddig megmondta ha sikerült a kaki a pelusba,most letagadja.Amíg nincs rajta bugyi vagy nem pisil,vagy bepisil,hiába kérdezzük folyamatosan.Számomra ez azt jelenti,hogy még nem áll készen.Szerintetek is még várjak,vagy egy kicsit erőltessem?
2015. júl. 11. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Várj még vele.Ez nem úgy működik,hogy te úgy gondolod,hanem ha ő úgy gondolja.Az erőltetetéssel összezavarod,látod máris letagadja...
2015. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az erőltetés sohasem jó. Van gyerek, aki 2 éves kora előtt lesz szobatiszta, más betölti a hármat, mire megérik rá.

Abból, amit leírsz, nekem az következik, hogy ő még nem elég érett hozzá. Légy türelmes!

2015. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fiam április közepén volt 2 éves.

Mi is kezdjük a szobatisztaságot, de csak az ő tempójában. Bilizni nem szokott, azzal csak játszik. A lépcsős wc szűkítőt használjuk (néha).

Minden nap van kaki, de eddig csak a pelusba volt. A pisi már elég jól megy wc-be. Eddig csak fürdés előtt ültettem rá, aztán elkezdtem napközben is, hogy nincs rajta pelus, és fél-1 óránként viszem wc-re pisilni. Előfordult, hogy nem vittem, és ő ment, rakta a szűkítőt a wc-re, hogy kell neki.

De még mindig egész nap pelusos. Csak a nagy melegben veszem le róla pár órára, nem többre. Még sok a baleset, de szerintem haladunk.

Ovis úgyis csak jövőre lesz, úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy ráérünk.

2015. júl. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem júniusban volt 3 éves a lányom és most tart ott,hogy a pisi kb. 2-3 hónapja már wc-be megy,de a kakit hol a bugyiba hol a wc-be nyomja. Reggel napok óta száraz a pelusa. Szeptemberig hiszek abban,hogy a kaka is csak jó helyre fog mindig menni. Szerintem várj vele! Nem vagytok lemaradva semmivel. Még ha jövő tavasszal,nyáron lesz szobatiszta akkor sem jelent gondot. Én sokat aggódtam emiatt,de úgy gondolom,hogy ha a pisi is egyik napról a másikra wc-be ment,úgy a kaki is oda fog menni. Ha megérnek rá,pikk-pakk szobatiszták lesznek a gyerekek!
2015. júl. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Honnan fogom tudni,hogy érett rá?

Első babám,sajnos még nem tudom.

De már elég sokan rákérdeztek erre a témára,lehet ezért görcsölök rajta.

2015. júl. 12. 12:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az utolsó válaszoló vagyok. Akkor érett meg rá, ha szól,jelzi,hogy pisi,kaka van. Ne foglalkozz senki véleményével! Még csak 26 hónapos a kislányod,ne erőltesd mert azzal pont az ellenkezőjét fogod elérni! Nincs azzal semmi gond,ha 3 évesen lesz szobatiszta. A szakemberek is azt mondják 3 évesen nappalra "illik" szobatisztának lenni. Az ágytisztaság meg általában ez után szokott kialakulni. Szóval én azt mondom ne idegesítsd magad ezen,ha nem érett még rá,a fejed tetejére is állhatsz úgysem fogja elhagyni a pelust! Nyugi,nem késő még ha jövőre lesz szobatiszta! Türelem,ne sürgesd,majd kialakul!!! :)
2015. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 éves koráig bőven elég neki szobatisztának lenni! Ne erőltesd neki, nem érett meg még rá. Majd meg fogod látni, hogy mennyire belülről jön az egész szobatisztaság, ő maga fogja kérni a bilit, bugyit stb, de ezt ki kell várni. 2-3 hónap alatt is képesek teljes szobatisztaságra, legalábbis nálunk így volt. 3 hónap alatt még éjszakára is szobatiszta lett még ovis kora előtt. De minden gyerek más, fogd fel lazán, most még semmit nem kell neki tudnia vagy tennie.
2015. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!