Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tudom segíteni, rávezetni...

Tudom segíteni, rávezetni valahogy kisfiamat a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
3 hónap múlva lesz 3 éves, és semmilyen jelét nem adja, hogy "érdekelné" az ügy. Van egy bátyja, ő is 3 és fél évesen lett szobatiszta, akkor viszont éjjelre is azonnal. A gond az, hogy már szeptemberben megy oviba a pici, és ott nem igazán járnak örömtáncot, ha nem szobatiszta egy gyerek. Erőltetni nem akarom semmiképp, de esetleg vannak praktikák, amivel felcsigázhatom az érdeklődését? Fél éve nagyon érdekelte, sokszor kérte, hogy had üljön föl a szűkítős wc-re, büszkén üldögélt, még a fenekét is kitörölte játékból, lehúzta a wc-t stb. de sosem pisilt, vagy kakilt bele, csak eljátszotta.Ilyenkor mindig megdicsértem, mondtam, hogy ügyes nagyfiú. De már valahogy ez sem érdekli, ha föl szeretném ültetni , dacosan tiltakozik. Pedig a pelenkát már nagyon utálja! Arra gondoltam, hogy minden elvemet félre téve veszek valami csili-vili, színes, zenélő bilit, és akár a nagyszobában, hálószobában ráültetem, miközben mesét olvasunk, játszunk, hogy több időt töltsön rajta. Talán akkor bele menne egy pisi, és ha akkor megdicsérnénk, talán nagyobb kedvet kapna hozzá. Egyáltalán mennyire kedv kérdése ez? Hiszen amíg ő nem ért meg rá, nem nagyon várhatok csodát...
2015. júl. 13. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

egy ennyi idős gyerek megérett rá. csak kényelmesebb a pelusba intézni.

vedd le a pelenkát és kész, majd ha pisis lesz a ruhája, kedvet kap a szárazsághoz és elmegy wc-re.

nagyon kevered a dolgokat, erőltetés az, amikor nem engeded feláll a biliről. az, hogy leveszed a pelenkát róla, az nem erőltetés, hanem a szobatisztasághoz vezető út.

és mivel oviba megy 1,5 hónap múlva, így ideje is lenne, hisz az oviba nem arról lesz szó, hogy nem díjjazzák, hanem ők nem adhatnak pelenkát rá és míg 10 percenkét bepisil, majd szépen megkérnek téged, hogy addig ne hozd, mert nincs erre lehetőségük, hogy egész nap utána takarítsanak

2015. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy működött, hogy apuka bevitte a wc-re a kis bilijével együtt. Apuka térden állva belepisilt a bilijébe, elég vicces volt, de nagyon megtetsztt neki a dolog. Azóta nem kapott nappalra pelust, aztán szép fokozatosan levettük róla. Először az udvaron nem adtunk rá, utána a kisboltig (15 perc séta), persze előtte megpisiltettük ithon. Éjszakára levettük, 2x pisis ágyba aludt, mert bepisilt, nagyon megutálta, azóta felkel. Augusztus elején lesz 2 éves.
2015. júl. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyit a csili vili zenélős biliről, hogy ismerősöm gyereke úgy megijedt a zenétől, hogy azóta rá sem ül :/ 2-es voltam
2015. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A zenélős wc-ről eszembe sem jutott, hogy ijesztő lehet, de jobban belegondolva, el tudom képzelni, hogy itthon is ilyen reakciót váltana ki:) Már mutattuk neki mi is, hogy mi hogyan pisilünk, ugyan apuka nem a bilibe, de wc-re sokszor jött velem, apával, és a bátyja is lelkesen hívta, mutatta, ösztönözte...semmi. Mondom, volt lelkes korszaka, de ez elmúlt. Most dacosan közli, hogy NEM, és ordít, ha csak szóba hozom, hogy üljünk rá a wc-re. Úgy érzem, csak egyszer kéne, hogy sikerüljön, attól olyan lelkes lenne, hogy aztán haladna a dolog. Amúgy első válaszoló jól írta, kicsit kényelmes gyerek, szeret a könnyebb ellenállás irányába menni, jelen esetben pelenkát hordani. Miközben utálja:)A pelenkázás tortúra.
2015. júl. 13. 14:47
 5/7 anonim ***** válasza:

holnap reggel csapj nagy hűhót, hogy elfogyott a pelenka, nincs egy darab se, nem tudsz mit csinálni, jól játssz rá.

tána már menni fognak szerintem a dolgok, egy pisi a gatyába és máris kedvet kap, hogy kipróbálja :)

2015. júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, ha nem adsz rá pelust, tedd a bilit a szem elé. Nappali, konyha, ahol a leggyakrabban játszik. Ha bepisil, csak mondd el szépen , kedvesen, hogy hova kellett volna pisilnie. Ne firtasd tovább. Időközönként kérdezz rá, nem-e kell pisilnie.Ha egyszer sikerélménye lesz, biztos mindig a bilit fogja járni :) Amit a legjobban szretnénk, hogy elérje, az várat magára. Ezért van az, hogy a 2 vesem még egy szót se mondd :) Lusta :) Remélem tudtam segíteni! Hajrá! (2-es voltam :) )
2015. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éves lesz 2 és fél hónap múlva, de ő egyre jobban ellenkezik a bilitől semmi jel nincsen arra hogy ő fejében meg is fordulna egyszer is hogy bilire üljön magától.

Nem bánja ha pisis az ágya, mert éjjel iszik mint a gödény.

Minden reggelre kipisil.

Egyenlőre semmi remény.

2015. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!