Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha gyerekem nem szól nem...

Ha gyerekem nem szól nem jelzi hogy pisilni vagy kakilni kell akkor hagyjam mert még nem érett meg a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

De miért van az hogy sem bilire nem akar már ráülni a 22 hónapos fiam sem a pelenkázást nem állja?

Ő pucér seggel szeret lenni de így összepisil, összekakil szőnyegtől , bútortól kezdve mindent.



2015. júl. 14. 13:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Undorító.
2015. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem érett rá. Viszont te vagy a felnőtt, pelenkázd be, az azért nem járja, hogy mindent összepisiljen, összekakiljon.
2015. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Persze be szoktam pelenkázni, ilyen esetek után,nem teljesen hagytam pucéron adtam rá kis gatyát, de nem tudom elhinni hogy nem érett még meg rá.

Eleinte azt gondoltam hogy azért nem kell neki a pelus mert le akar róla szokni.

Birkózni kell vele minden pelenkázáskor.

2015. júl. 14. 14:06
 4/18 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 28 hónapos és bár most a nagy melegben megpróbálkoztam én is ugyanúgy jártam mint te. Annyi csak a különbség, hogy ha már rajta van a pelenka nincs baja de magát a pelenkázást ő is utálja. Teljesen felesleges még takarítani utána folyamatosan, a védőnő szerint is ráért még 3 évesen is szobatisztának lenni és a fiúk amúgy is később érnek meg rá általában. Türelem és nyugi, még nem láttam egészséges pelenkás iskolást gyereket szóval előbb-utóbb ezt is ki lehet majd pipálni :-)
2015. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor adjak rá pelenkát éjjel nappalra?
2015. júl. 14. 14:20
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
2. vagyok. Attól, hogy utálja a pelenkázást (sok gyerek van így vele), még nem lesz érett a szobatisztaságra. Semmi hihetetlen nincs abban, hogy egy 22 hónapos nem érett rá. Még 2 éves sincsen, nem kell szobatisztának lennie. Az én fiam 3 éves kora előtt 2 héttel magától lett nappalra szobatiszta, ennek 2 hónapja és egyetlen baleset sem volt azóta. Adj rá pelenkát, kicsi még.
2015. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem érett még rá! Olvasgass utána ennek a témának, mert úgy látom, van mit:S
2015. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Mi az, hogy nem tudod elhinni, hogy nem érett meg rá? Bakker, még nincs 2 éves
2015. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

2,5 éves a kisfiam és ugyanez a probléma.


Napközben nem adok rá pelust csak alváshoz. Viszont nem hajlandó bilire ülni csak ritkán, wc szűkítő se jön be neki.

Akkor szól ha a pisi már végigfolyik a lábán. Ha viszont a pisit mind felfogja az alsónaci meg a gatyó akkor nem szól, nem zavarja.

Nem győzöm sikálni a szőnyeget .....

De tartom már magam hozzá hogy nem adok rá pelust csak délutáni és esti alváshoz.

2015. júl. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó! Ugye tudod, hogy semmi értelme annak, amit csinálsz? Nem ettől lesz szobatiszta, hanem attól, ha megérik rá. A gyereked egyértelműen nem érett rá. Persze ha szeretsz értelmetlenül szőnyeget sikálni, akkor hajrá.
2015. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!