Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hány hónapos korban kezdtétek...

Hány hónapos korban kezdtétek ráültetni a bilire a babátokat?

Figyelt kérdés
Függetlenül attól hogy az ingert még nem érezte?
2015. júl. 21. 06:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
52%
Amíg az ingert nem érzi,nem érett a szobatisztaságra,tehát nincs értelme ráültetni,mert nem tudja összekötni a dolgokat.Ha kell neki szól,és akkor ültesd rá.
2015. júl. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
73%
Két éves koruk körül kezdték érezni az ingereket, és akkor néha maguktól is ráültek. Előtte nem szabad erőltetni, mert csak az ellenkező hatást éred el.
2015. júl. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
40%

Nem az erőltetésről van szó szerintem, hanem, hogy ismerkedjen a bilivel a baba, és ne járjon úgy az anyuka, mint én, hogy a gyerek még három évesen is sikítófrászt kapjon a bili gondolatára. Szerintem az ismerkedésre gondolt a kérdező...

Szóval, én a fiam példájából kiindulva a kislányomat már egy éves kora előtt ráültettem, hogy ismerkedjen vele. Most két éves lesz a lányom, időnként ráül magától, de nem erőltetek semmit, ezt is azért teszi, mert a bátyja, aki 3,5 éves lesz, most kezdte a bilizést...

Szóval semmi baja, nem lesz a gyereknek, ha ráülteted egy évesen, hogy ismerkedjen a dologgal.

2015. júl. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

én úgy tudom, amit 2 éves kornál írtok, az egyébként már 1,5 éves babáknál is előfordul, az unokahúgom nem egész múlt 1,5 éves, mikor már szólt ha pisilnie kell, és a sógornőm a bilire ültette. Ő elég korán kezdte el bilire ültetni, tehát semmiképp sem várnám meg a két éves kort.

Igen, arra gondolok, amit az utolsó ír: ismerkedés a bilivel, vagyis maga az érzés elsajátítása, hogy az ember nem pelusba pisil...gondolom, minél előbb találkozik ezzel a baba, annál kevésbé lesz tőle idegen a későbbiekben, illeve annál kevésbé érzi majd komfortosnak a pelust, minél többször marad rajta száraz.

Én úgy olvastam, igen is érdemes a bilire ültetni már egész korán, még ha nem is jön neki semmi, egészen addig a pontig, amíg ő is szívesen ül rajta, de ha panaszkodik azonnal le kell venni onnan, viszont ha valami a bilibe talál nagyon meg kell dícsérni. Erre gondolok, hogy ki mikor kezdte a bilire szoktatásnak ezt a formáját. Egyébként egy éves múlt a lányom, jelenleg ott tartunk, hogy felismeri a kakát a pelenkájában, illetve közvetlenül a kakálás pillanatában is mondogatja.

2015. júl. 21. 07:30
 5/38 anonim ***** válasza:
78%

1,5 éves lehetett, de nem volt semmi értelme.


Amíg nem érett meg rá, a fejed tetejére is állhatsz, nem lesz szobatiszta.


Az én kislányom majdnem 3 éves volt, amikor egyik napról a másikra szobatiszta lett, szólt, hogy nem akar többet pelenkát, egyszerre lett szoba és ágytiszta.

2015. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

akkor megegyszer: nem a szoba tisztasagot varom attol hogy egy egy eves babat bilire ultetek.


azt szeretnem elerni hogy szokvanyos dolognak tartsa a bilit, a bilibe pisilest, ne valami kenyszernek, mert azt tapasztalom hogy lassan szokja meg a dolgokat, a hintahoz, a poharhoz stb mind egy honapot kellett szoktatni.... fuggetlen attol hogy még nem tudja szabalyozni az üritest, talan segithetek a folyamaton.

2015. júl. 21. 08:46
 7/38 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, nekünk a bili egyáltalán nem vált be, ráült, ücsörgött rajta, de inkább csak játékból.


Fellépőt és wc szűkítőt vettünk, az már tetszett neki, mert nagylányos, de ekkor már 2.5 éves volt.

2015. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
82%

2,5 évesen, vagyis már rég nem babaként.

Soha nem eröltettem, nem szoktattam a bilihez, megvettem, megbeszéltük, hogy a nagylányok abba pisilnek és csak akkor mehet óvodába, ha már ő sem pelenkába fog pisilni, hanem bilibe, wc-be.

Egyből megtetszett neki, nem volt semmi gond.

Én nem értek egyet ezzel a szoktatásos dologgal, hogy már kisbabákat is ültessünk rá, szerintem semmi értelme, amint megérik a szobatisztaságra az agya, úgyis elhagyja a pelenkát, egészséges felnőttek nem maradnak pelenkásak csak azért, mert rosszul szoktatták őket :))

2015. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

persze, értem az álláspontotokat, van akinek 3 évesen lesz szobatiszta a gyermeke, van akinek 2 évesen, tulajdonképpen ez így mindegy is, talán az nem mindegy, hogy közte 45-ször mosol ágyneműt, vagy 145-ször.

Én csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi, végül is minden válasz hasznos, mondjuk az biztos, hogy én - ismerve a saját babámat - nem várom ki amíg maga kéri a bilit, mivel minden dolgot minimum 2-3 hónappal később kezdett csinálni mint a kortársai, szobatisztaság esetében ez akár 1-2 év lemaradást is jelenthet, ha nem kezdem el időben.

2015. júl. 21. 09:20
 10/38 anonim ***** válasza:
51%

Kerdezo! Ugy latszik, hogy rajtam kivul senki nem erti a problemadat es fujjak, hogy nincs ertelme, mig nem erik meg ra! Ez valoban igy van, eroltetni nem szabad, de ismertetni vele, hogy ne legyen idegen neki, mar szabad. Ezt igazan olyan anyuka tudja, erzi, mint te meg en. A fiam ugyes gyerek, mozgasban, ertelmes is, de fel minden ismeretlentol, idegentol es a beszede is kesobb indult. Ott tartunk most, hogy harom eves 4 honapos rs kokemeny menet volt, hogy elertem azt, hogy bilire uljon. Egeszen harom hettel ezelottig duhrohamot kapott, ha probaltam raultetni vagy a pelust levenni. Szoval ennek tapasztalata miatt a lanyomat raultettem nem egeszen egy evesen es hangsulyozom nem azert, hogy szobatiszta legyen!!! Minden gyerek mas es mas. A lanyom sokkal jobban alkalmazkodik az ujdonsagokhoz, bator es nem fel semmitol. Szoval nala nem hiszem, hogy nagyon problemas lesz a szobatisztasag.

ja! Es varhattam volna arra idotlen idokig, hogy a fiam azt mondja nem kell neki a pelus es megy bilire vagy wcre. O nem az a tipus! Ha nem forszirozom a temat, akkor meg ot evesen is pelenkat kerne!!!

Es ugye van az az iskola, akik annak hivei, hogy majd szol a gyerek! Meg jo, hogy nem hallgattam ilyen hulyesegekre! Persze van akiknel ilyen mintaszeruen megy a dolog, csak nem a fiamnal...

2015. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!