Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ki mikor kezdte el bilire...

Ki mikor kezdte el bilire szoktatni a gyerköcét?

Figyelt kérdés

2015. júl. 29. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kb. 1,5 évesen próbálkoztam, de hamar rájöttem, hogy nem kell bilire szoktatni egy gyereket, amikor elég érett lesz a szobatisztaságra, magától el fogja hagyni a pelust. Úgyhogy 2-3 hét után nem is zaklattam ezzel a témával.

Nekünk a bilit nem is szerette, 2,5 évesen lett szoba- és ágytiszta egyik napról a másikra, de bilit sose használt csak wc-szűkítővel a wc-t.

2015. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Lassan 2 éves lesz, és nincs bilink. Rábízzuk, mikor érdekli a téma. Tudja mire való a wc, van rajta neki is szűkítő, mindig mondom, hogy mit csinálok, tudja, hogy miért megyek oda, ha akar, be is jöhet. Érdekli a téma nagyon, de még nem akarta kipróbálni. Egyszer ült rajta ruhában, mert kíváncsi volt, hogy milyen. Megvárom, míg ő akarja. Ráérünk.
2015. júl. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Màsfél éves kor utàn próbàlkoztunk kicsit, tök feleslegesen. 2,5 évesen ő mondta hogy inkàbb nem kéri a pelust, onnantól bilibe intézte. 1-2 baleset volt csak, azok is inkàbb azért, mert reggel nem kelt időben fel az ingerre. Gyakorlatilag napok alatt lett szobatiszta.
2015. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én sem szoktattam, nem vergődtem vele. :)

Most 2 napja volt 2,5 éves, 3 hete full szobatiszta nappal. Egy bugyiban van egész nap, egyedül bilizik. Baleset 4-szer volt csak, de már 1 hete semmi!

Mi úg yintéztük, h mondtam neki, levesszük a pelust, megmutattam neki a csodaszép bilit és h abba kell pisilni.

Én annak a dolognak a pártján vagyok, h nem kell ültetgetni meg ilyenek, hanem ha már érti miről van szó, akkor meg kell vele beszélni.

2015. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Semmikor. Kivártam, hogy megérjen a szobatisztaságra. Egyébként van bilink, de nem azt használja a fiam, hanem a wc-t.
2015. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Kedves válaszolók! Ha csak 4 évesen érik meg a gyerek, akkor addig hagytátok volna rajta a pelust?
2015. júl. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Igen, ugyanis ez az a dolog, amit nem lehet erőltetni, mert egy hormon felelős érte. Az én fiam 3 éves kora előtt 2 héttel lett szobatiszta teljesen magától, azóta egy baleset sincs. Nekem soha nem kellett földről szedegetnem a kakit, pisit, úgy gondolom megérte.
2015. júl. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A nagylanyom 3 eves volt, es ha nem mi eroltetjuk meg mindig pelusos lenne. Es at erettsege ellenere is nagyon nehezen ment az atszokas. A kisebbikem szeptemberben lesz 2 eves, mikor mult heten volt az a nagy meleg, nagyon csunyan kipirosodott a hata es a popsija a pelus miatt. Levettem rola, es elmagyaraztam mire valo a bili. Persze 2 napig takaritottam utana, aztan derult egbol a villamcsapas elkezdett szolni. Szinte ezzel egyidoben elkezdett szaraz pelussal ebredni, sot ma szolt ejjel, hogy pisilnie kell. Meg az ejszakai pelust rajta tartom egy ket hetig a biztonsag kedveert. Szerintem ez a szobatisztasag dolog egyaltalan nem erettseg kerdese. Mert a 3 eves, es a 1,5 eves se lesz azonnal szobatiszta ahogy lekerul a pelus, meg kell tanulniuk ugyanugy szolni, ha dolog van, vagy epp visszatartani, kontrollalni. Mindenkepp lesz egy par, "de biztos nem kell pisilni?, ne uljunk ra inkabb" nap, amikor igenis a szulonek ott kell lenni a gyerek mellett, es segiteni a folyamatot, mindegy hogy 1,5 vagy 3 eves. Van ismerosom, aki a sok hugyuti fertozes miatt 1 evesen szoktatta le a gyereket, igaz o tenyleg ott volt vegig mellette az elso hetekben o ultetgette, ha kellett, de elerte a celjat. Nyilvan nem kell eroltetni semmit, de megfelelo motivacio mellett szerintem a gyerek is elobb utobb rajon, csak jobb a bilibe csinalni, mint a pisis pelusban aszalodni ;-)
2015. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyit hozzateszek, a mai pelusok csak nekunk szuloknek kenyelmesek, mi persze, hogy raerunk vele, mert inkabb azt csereljuk, mint a padlot mossuk a baleset utan. A gyerek meg ugyse tudja elmondani, ha mar kenyelmetlen, sok benne a pisi, es mivel nem is ismer mas opciot, mert "raerunk" leszoktatni, ezert nem is koveteli a valtozast. Igen, a hormon felelos ezert, de ha nem teszunk semmit annak erdekeben, hogy kialakuljon naluk, csak varunk, hogy majd megerik ra, akkor az orok idokig cserelgethetjuk a pelust.
2015. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez a szobatisztasag dolog egyaltalan nem erettseg kerdese."

Kicsit olvasgass akkor utána.

"Mert a 3 eves, es a 1,5 eves se lesz azonnal szobatiszta ahogy lekerul a pelus,..."

Az én 3 évesem pontosan így lett szobatiszta. Lekerült a pelus és onnantól szólt, azóta (több mint 2 hónapja) nincs baleset, nem kell noszogatni, kérdezgetni, nem kell utána takarítani.

2015. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!