Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam csak állva hajlandó...

Kisfiam csak állva hajlandó pisilni. Hogy szoktassam rá a ülve pisilésre, vagy egyáltalán rászoktassam-e?

Figyelt kérdés

Ha bent vagyunk a lakásban és nincs rajta pelenka, mindig szól, hogy anya pisilni kell. gyorsan kimegyünk a bilihez, ő terpeszben áll én meg a tartály részét alátartom. Minden alkalommal szól, viszont nem tudom rávenni, hogy üljön rá a bilire vagy a wc szűkítőre.

2 éves, kakilni csak pelusba hajlandó. Erőltetni semmit nem szeretnék.

Köszönöm a válaszokat! :)


2015. júl. 29. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Az apuka is ülve pisiljon és lássa a kisfiad. Akkor ráül majd ő is a bilire.
2015. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Miért kéne ülve pisilnie egy kisfiúnak? Szerintem ne erőltesd az ülve pisilést, ha neki így jó, akkor hagyjad.
2015. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Kulturált férfi s ülve pisil. Nem csak külföldön, hanem itthon is.
2015. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Örülj neki, hogy 2 éves és szól. Ha nem akar ráülni, ne erőltesd, ne is próbálkozz vele egy-két hétig-hónapig. Lehet, hogy majd magától megoldódik, pl. nagymamánál nem lesz bili, és rá kell ülnie a wc-re.
2015. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Igaza van a 3. válaszolónak.

Anyukának sem lehet kényelmes mindig a bilit tartogatni, tologatni elé.

Meg amúgy is, higiénia. Akármennyire jó a célzóképessége, a kósza cseppek kijönnek. De erről nem nyitok vitát.

Kérdező, szerintem is apuka próbáljon vele beszélni (ha véletlen külön éltek, akkor ez nem opció,tudom), hogy apa is ülve pisil, úgy sokkal kényelmesebb, ha nem szégyenlős, akár hívja magával pisiléshez. Ha nagyon nem megy, ne erőltessétek, nehogy visszaessen, egyenlőre az is jó, hogy legalább szól.

Az én fiamnak is tetszett ez az "állva pisilek, nem úgy mint a lányok" dolog, és a szabadban sokkal jobb persze, illetve nyílvános wc-kben, de azért meg lehetne egyezni, hogy otthon leüljön.

Talán, ha leszokik a pelusról, akkor jobban fog feküdni a téma, nekünk az afféle áttörést jelentett, rájött, hogy könnyebb stb.

Most 4 éves, itthon ülve, máshol állva pisil.

2015. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!