Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tényleg gátolják a szobatiszta...

Tényleg gátolják a szobatisztaság kialakulását ezek a "mai" pelusok?

Figyelt kérdés

védőnő mondta,hogy ebben nem érzik annyira ,hogy nedvesek.2 éves a kislányom,érdemes elkezdeni a bugyi használatát?

ma adtam rá,és egyenlőre szólt,hogy kakilni kell,persze ez még csak a kezdet.érdemes próbálkozni?motiválhatja őt egy szép bugyi?


2015. júl. 30. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Igen, mert tök szárazon tartja a babát.


Szerintem ne erőlködj, ha megérik rá fejben, akkor úgyis magától fogja elhagyni. - tapasztalat.

2015. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, de az én fiamon mosható pelenka van, nem is a legmodernebb fajta, hanem sima tetra, mégsem akaródzik neki a kis alsót felvenni:) És kaki után is alig lehet leimádkozni róla a szennyes pelust, valamiért nem zavarja annyira. Tehát gyerekfüggő, hogy ki mit tolerál, az biztos, hogy ha eleve nincs nedvességérzet, az nem segíti a pelus elhagyását, csak meggyőzéses alapon lehet motiválni, a hiúságára alapozva.


De csak akkor érdemes nekikezdeni, ha egyébként már megérett rá. amikor össze tudja kapcsolni az ingert a következménnyel, vissza tudja tartani kis ideig a pisit, kakit, tud szólni, stb.


Persze, motiválhatja egy szép bugyi, meg az, hogy anya is ilyet hord, a nagylányoknak is ilyen van, ő húzhatja le a Wc-t, stb.

2015. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Igen, mert nincs annyira diszkomfort érzése, és nem kezdi el zavarni a pisi, kaki.


A bugyi lehet hogy motivál, ez vicces, de én emlékszem, hogy így ültem rá először a bilire (mondjuk nem lehettem olyan kicsi ha visszaemlékszem), hogy kaptam egy szép bugyit, virágok voltak rajta :D.

2015. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
az unokahugom másfél évesen szobatiszta volt, pamperst használtak. a másik unokahugom 3 évesen már tisztába tette a másikat, 2 évesen lett szobatiszta. Nem hinném :)
2015. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy mindenki egyetért velem, de szerintem inkább az anyukák lettek ekvésbé motiváltak, mióta eldobható pelust használunk. Biztos vagyok benne, hogy akkor, amikor fazékban kellett kifőzni, majd utána éjszakába nyúlóan vasalni napi szinten a pelusokat, kisebb kényelmetlenségnek tűnt az épphogy ülni tudó gyereket a bilin tartani, mint most, amikor ha mérlegre teszem a korai biliztetéssel járó macerát és a gyors peluscserét, egyértelmű, melyik kevésbé stresszes. Ezért lehet, hogy a nagymamák szörnyülködnek, ha a kistesó születésekor még nem szobatiszta a nagy, hogy milyen rettenetes lesz kettőt pelenkázni, mert az ő idejükben még valóban az volt.
2015. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha szólt hogy kakilnia kell, akkor már érett rá. És igen, a "mai" pelusokban sokszor észre sem veszi a gyerek, hogy bepisilt, mert nem olyan kényelmetlen.
2015. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5-ös, ebben is lehet valami. szerintem az lényegtelen hogy érzie vagy nem, mert az ingert hogy kell, ugyanúgy érzi, szól érte, és ha az anya nem lusta mindig bilire ültetni, és a gyerek is nyitott rá, akkor a pelus nem oszt nem szoroz, derékban meg ugyanúgy kényelmetlen neki, meg maga a pelenkázási procedúra amit köztudottan utálnak.


A mai betétek nagyon jók, alig érezni őket..mégis utálok betétet cserélni, utálom a vérzést, mert kényelmetlen, macerás.

2015. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
na ezt most talán nem sikerült érthetően írnom: szóval a nedvszívó képesség lényegtelen szerintem, ha minden egyéb szempontból kényelmetlen a pelenka és a pelenkázás, márpedig kényelmetlen.
2015. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám.

Mert régen sem voltak szobatiszták az 1 és másfél éves gyerekek. Az kamu. Régen az volt a szobatisztaság, hogy fogták az 1-másfél éves gyereket, nem adtak rá pelenkát, de félóránként, óránként ültették a bilire, amikor belesikerült, bele, amikor meg nem, akkor meg mostak. Csak mivel sűrűn ültették a bilire, így sűrűbben is sikerült bele, mint nem, így persze, nem volt szükséges a pelenka és rámondták, hogy nem is kell már. Ugyanúgy nem lettek akkor sem előbb szobatiszták, csak régen ez volt a normális, ezt tartották szobatisztának.

Mondta ezt a védőnőnk, aki 30 éve védőnő, szóval én inkább neki hiszek!:)

A gyerekek többsége régen is és most is 2 éves kora körül válik éretté a szobatisztaságra, de nem ritka, aki 2 és fél éves korára lesz rá érett.

És azt gondolom, hogy a pelenka meg eben aztán tényleg nem befolyásol semmit. Hisz ha nem éreznék a nedvességet, vagy bármit a pelenkában a babák, akkor mégis miért sírnak, mikor teli van, miért jelzik, hogy az a bajuk, hogy teli a pelus?:) Amúgy már miért ne lehetne érezni? Én akkor tapasztaltam ezt igazán, amikor vizelet vizsgálata a volt a fiamnak pár hónapos korában és kínlódtunk a pisizacskóval. Ugye teljesen száraz pelus került rá és kifolyt mellette egyetlen adag pisi. És megnéztem, hogy vajon van benne, vagy nincs. És a zacskó üres volt, a pelenka viszont nedves, innen tudtam, hogy, na puff, bénán raktam fel.:) Vagyis érezhető benne a nedvesség.

A másik meg, hogy amelyik gyerek megérik rá, az fel fogja ismerni, hogy mi van a pelusban. És az is érettség kérdése és nem pelenkáé, hogy felismeri magát az ingert. Hisz ez az egyik legbiztosabb jele a szobatisztaság felé vezető útnak. Hogy felismerje az ingert. Márpedig itt még nincs semmi a pelenkában, ergo mi köze lenne a pelenkához? Vagy ugye a másik, hogy azt időben tudja jelezni, hogy még eljusson a bilire vagy wc-hez, illetve, hogy vissza tudja tartani, ha szükséges? Ezeknek mind-mind semmi köze a pelenkához.

2015. júl. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A mai jó pelusok mellett nagyon sok gyereket ismerek, aki másfél-2 évesen szobatiszta lett. Tehát, ha a gyerek megérett rá, és anyuka is veszi a fáradtságot, hogy figyeljen erre, akkor teljesen mindegy mennyire jók a mai pelusok, a gyerek hamar is le tud szokni.


Az én lányomat nem egy szép bugyi motiválta, hanem egyszerűen, amikor már láttam rajta, hogy érti mi az a pisi-kaki, nagyjából szólt is, akkor levettem róla a pelust, és először bugyi nélkül hagytam szaladgálni itthon (nyár volt). Kb. 2 x volt baleset, és szépen le is szokott a pelusról 2 hét alatt (21 hónapos volt).

Viszont nehogy félreértsen valaki: ha a gyerek nem érett rá, nem kell erőltetni.

2015. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!