Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor vegyem le éjszakára is...

Mikor vegyem le éjszakára is a pelust a kisfiamról?

Figyelt kérdés
Ősszel lesz 3,5 éves és akkor is kezdi az ovit. Későn érő gyerek a szobatisztaság is későn és nehézkesen alakult, de nappalra már nincsenek balesetek. Gyönyörűen pisil, kakil bilibe. Egyedül is intézi. Pár hete van ez így. Gondoltam, ha a nappali már simán megy, akkor próbáljuk az ágytisztaságot, de estére még kéri a pelust és eléggé pisis is neki reggelre. Hogy kezdjek az ágytisztasághoz való szoktatáshoz? Van ötletetek?
2015. júl. 30. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha reggelre még pisis a pelenka és nem is ébred fel, akkor még nem érett az ágytisztaságra.

Nálunk 1 hónapra rá a nappali szobatisztaságra lett ágytiszta is fiam. Én akkor vettem le róla, mikor már napok óta száraz pelenkával ébredt. A biztonság kedvéért tettem alá lepedőt, amitől nem lett volna olyan az ágy, ha netán baleset történik. Kb. 2-3 hónapig nem is kellett neki éjjel pisilni, aztán egyszer csak elkezdett éjjel kelni, mikor pisilni kellett neki.

Szóval nálunk semmit nem kellett csinálni.

Viszont hallottam már olyat, aki viszont estére nem rakott rá pelenkát a gyerekére, hanem ébresztette éjjel és kérdezte, hogy nem kell pisilni, és vitte a bilire vagy a wc-re ilyen módon. Nem tudom, hogy ennek van-e értelme, mert nálunk erre nem volt szükség.

2015. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, az ébresztésen gondolkodtam én is, de egy másik kérdés kapcsán tegnap le lettem teremtve, hogy annak nincs semmi értelme, mert csak tüneti kezelés... Hát nem tudom mit csináljak...
2015. júl. 30. 10:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Én akkor vettem le a lányomról éjszakára a pelust, amikor száraz volt reggelre a pelus vagy éjjel ő maga szólt, hogy ki kell mennie pisilni.

Addig tényleg csak bepisilne éjjel, és nem hiszem, hogy az jó taktika, hogy ha bepisil, forog a pisis ágyában, vagy éjjel egész ágyneműt cseréltek, és még lehet rosszul is esne neki, hogy hopp lepisilte az ágyat.

Úgyhogy szerintem még várj vele.

2015. júl. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még semmiképp ne vedd le. Ha 3-4 hétig minden reggelre teljesen száraz, csak akkor. Ágytisztaságra nem tudod szoktatni, ki fog alakulni, meg kell érnie rá. nagyon rossz ötletnek tartom, mikor éjjel felkeltik a gyereket, hogy "erőszakkal" megpisiltessék. Ettől egészen biztosan nem lesz szobatiszta. Nem tudod siettetni. Nekem az első gyerekem fél év különbséggel lett nappali -és éjszakai szobatiszta, a második egyszerre. Nem görcsöltem ezen sose. Ovi szempontjából a nappali szobatisztaság a fontos, az pedig meg van. Hagyj időt a gyereknek, meglátod, menni fog simán. Kicsit kezeld lazábban a dolgot.

Minden jót nektek! :)

2015. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. júl. 30. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!