Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Másfél éves a lányom. Siettetni semmit nem szeretnék, de első lépésként tudatosítani szeretném benne, hogy mi történik, amikor bekakil.

Erre a szakirodalom azt mondja, hogy kommentárral kísérjük, amikor látjuk, hogy folyamatban van a dolog; "látom, most éppen kakilsz".


Igenám, de ő annyira sunyiban csinálja, hogy csak a terjengő szagra figyelünk fel, a művelet titokban zajlik. Nincs nyöszörgés, erőlködés, semmilyen külső jel.

Mire a szag érezhető, már 1-2 perc eltelt legalább.


2015. aug. 3. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szakirodalom ide vagy oda sztem ez teljesen felesleges. Soha nem mondogattam ilyet a fiamnak,mégis 2éves korára éjjel-nappal szobatiszta volt.

Jött velem a wcre, ott volt a bili, mikor én pisiltem,ő is ráült. Aztán már ment egyedül is, sokszor csak játékból. Amikor már láttam,hogy érti a dolgot,levettük a pelzust,egyre hosszabb időre. Persze volt sok baleset,de nagyon hamar ráérzett a dologra.

2015. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt mondtam neki 'érzem van kaka a pelusban gyere cseréljük le' amikor levettem a pelust megmutattam neki.És mondtam h anya is apa is szokott a wcbe.

Most már jön és mondja h kaka és mindig ott van a pelusban, de most már a wcben is.Ő is másfél éves és a pisi is odamegy már.

Talán még az is segített h napközben kérdezgettem tőle hol a kaka?hol a pisi?

Ha még nem volt egyik sem pisinél elől fogja meg, kakánál hátul magát.Sztem ezzel letisztázódott benne h az tőle van.Így hamarabb rájön a szabályzására is.

2015. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!